Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pankracy
21 godzin temu, Gość elvis napisał:

Magnat z Kalisza co ogłasza się skupuję po 40gr... więc cena bez rewelacji.

ogólnie z warzywami to jest marazm kapusta pieruszka seler burak pełno ogłoszen sprzedam.ziemniak jeszcze płaci ale co miesiąc złotówka w dól...jak na taka susze to powinno być więcej ogłoszen kupie a nie 1na 50 i śmieszne pieniądze.Ciekawe co to będzie za rok może nie bedzie jakiś anomalii pogodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość realista
2 godziny temu, Gość pankracy napisał:

ogólnie z warzywami to jest marazm kapusta pieruszka seler burak pełno ogłoszen sprzedam.ziemniak jeszcze płaci ale co miesiąc złotówka w dól...jak na taka susze to powinno być więcej ogłoszen kupie a nie 1na 50 i śmieszne pieniądze.Ciekawe co to będzie za rok może nie bedzie jakiś anomalii pogodowych

Jeśli nie będzie anomali pogodowych to 10-20 groszy lub z powrotem w na pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
4 godziny temu, Gość ciekawy napisał:

a ta marja co sie oglasza to wszystkim z poprzednich lat wyplacila

To jest firma kita . czy wyplacila ? Jak sie oglaszaja to odp. sie nasuwa sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

Chyba wiadomo że kapustę kupić muszą ale jak sprzedajcie tanio po kosztach w  markecie 3 zł  panowie nie oddawajcie za te ceny co oferują  50 gr i paleta worek to nic nie zostaje

czas cenę podnosić A kupić i tak kupią BO w marketach kapusta musi być  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość analityk

Rolnik rok temu w styczniu kapucha chodzila 1.2- 1.8 taksie kupowalo rolnicy chetnie sprzedawali bo cena pasila szedl ogrony export w tym roku zdecydowana wiekszosc trzyma  na marzec kwiecien maj czyli na 2-3-4-5 zl botak bylo rok temu w analogicznych miesiacach malo kto chce kapuche sprzedawac po 40-60grkg bo wszyscy licza na cene poki co cala europa lacznie zrosja ma towaru w brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Kto teraz szykuje w worki i dokłada palety? Chyba ten co lubi robotę.  

Miało nie być kapusty bo susza bo gnije a towaru jest sporo i to ładnego sam widzę jak u mnie się przechowuje i ile ton zebrałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość rolnik napisał:

Chyba wiadomo że kapustę kupić muszą ale jak sprzedajcie tanio po kosztach w  markecie 3 zł  panowie nie oddawajcie za te ceny co oferują  50 gr i paleta worek to nic nie zostaje

czas cenę podnosić A kupić i tak kupią BO w marketach kapusta musi być  

 

Zgadza się kolego. Tylko jest jeden problem - ta kapusta która musi być w marketach wcale nie musi być polska.

Wg danych GUS kapusty w roku 2019 zebraliśmy ok. 10% mniej niż rok temu a cena obecnie to 1/3 ceny ubiegłorocznej (@analityk dwa posty wyżej też o tym pisze). Coś jest nie tak prawda? Tylko w 2018 temu suszę mieliśmy w całej Europie, wszędzie były braki i nawet z Polski szedł eksport w różnych kierunkach. Teraz gdy zachód ma kapusty pod dostatkiem to pcha ją m.in. do Polski i mimo, że u nas towaru wcale nie ma dużo to mamy stosunkowo niskie ceny i słaby popyt. Podobna sytuacja jak z ziemniakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy

ten GUS to chyba po to jest zeby mieli pensje... skąd oni mogą wiedzieć ile ja zebrałem ton z ha,czy nie zlikwidowałem plantacji.O ile się nie myle czy tak jest do tej pory to gospodarstwa do 7ha we wniosku o dopłaty nie rozpisują czego ile mają posiane tylko JPO. Więc nikt nie wie czego i ile jest. Rolnicy powinni się zjednoczyć i ponizej jakieś ceny nie sprzedawać ,ale cóż każdy ma wydatki i chce chociaż zeby mu się koszty wróciły a koszty sami wiemy są coraz większe .Nadzieja taka ze raz na 5 lat coś mega płaci i się odbijamy. Taki to interes na wsi a jak chcesz kupić troche ziemi to 70tys za ha i ciężko kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
2 godziny temu, Gość pankracy napisał:

ten GUS to chyba po to jest zeby mieli pensje... skąd oni mogą wiedzieć ile ja zebrałem ton z ha,czy nie zlikwidowałem plantacji.O ile się nie myle czy tak jest do tej pory to gospodarstwa do 7ha we wniosku o dopłaty nie rozpisują czego ile mają posiane tylko JPO. Więc nikt nie wie czego i ile jest. Rolnicy powinni się zjednoczyć i ponizej jakieś ceny nie sprzedawać ,ale cóż każdy ma wydatki i chce chociaż zeby mu się koszty wróciły a koszty sami wiemy są coraz większe .Nadzieja taka ze raz na 5 lat coś mega płaci i się odbijamy. Taki to interes na wsi a jak chcesz kupić troche ziemi to 70tys za ha i ciężko kupić

to jednak się opłaca jak za ziemie sa chętni płacic 70tyś i opsadzać i potem stękać jak to jest tanie jabłko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...