Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Prorok

Przy tych nasadzeniach nawet po tęgich mrozach w kwitnienie będzie za dużo...

 

Czas zrozumieć,że dobrze to już było...

 

I nie jest to wina rządu,unii czy kogotam obwiniacie...TO MY NADADZILISMY BEZ OPAMIETANIA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Gość Prorok napisał:

Przy tych nasadzeniach nawet po tęgich mrozach w kwitnienie będzie za dużo...

 

Czas zrozumieć,że dobrze to już było...

 

I nie jest to wina rządu,unii czy kogotam obwiniacie...TO MY NADADZILISMY BEZ OPAMIETANIA...

masz racje do mnie dotarło po co sie meczyc jak ludzie w okolicy , nie ma sensu ,czy to czeresnia czy wisnia czy jablko wszystkiego jest jak nie ma to przywioza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik spod miasta

Jakie ceny exportu  za samo jabłko? Interesują mnie czerwone jonagoldy i idared,po ogłoszeniach widać ,że coś się rusza..jak to jest w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Inko napisał:

28 gr za przerywke

Widzisz jaki to dzial ceny jabłek na eksport nie zasmiecaj forum. Panowie jak ceny idareda 7+ w karton i na sortowanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sampośróddrzew

I są tacy co oddają po 45 gr,jak na patelnię już można za tyle?Chyba ktoś tu sieje popelinę..Ja miałem propozycję za idareda 0,80 zł za wagę w skrzyni,ale czekam jeszcze,z jabłkiem nic się nie dzieje,spokojnie wytrzyma do września,pażdziernika,a jak ktoś chce oddawać na sortownię po 60 gr..czyli wyjdzie jak za suchy..to jego sprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman
17 godzin temu, Gość Sampośróddrzew napisał:

I są tacy co oddają po 45 gr,jak na patelnię już można za tyle?Chyba ktoś tu sieje popelinę..Ja miałem propozycję za idareda 0,80 zł za wagę w skrzyni,ale czekam jeszcze,z jabłkiem nic się nie dzieje,spokojnie wytrzyma do września,pażdziernika,a jak ktoś chce oddawać na sortownię po 60 gr..czyli wyjdzie jak za suchy..to jego sprawa..

Nie piernicz kolego bo regularnie wrzucam ogłoszenia na idared po 80 gr i od ponad dwóch tygodni dosłownie żadnego telefonu, no może raz jeden chłop zadzwonił i mówił że sam ma,sprzedać nie można i nie wie jak to cenić .jak masz po 80 gr za wagę w skrzyni to podbijaj,sprzedam Ci 150 ton po 70 gr,czyli 15 tys czystej gotówki na paznokieć przytniesz. Sami siebie oszukujecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
W dniu 4.07.2019 o 09:10, Gość Roman napisał:

Nie piernicz kolego bo regularnie wrzucam ogłoszenia na idared po 80 gr i od ponad dwóch tygodni dosłownie żadnego telefonu, no może raz jeden chłop zadzwonił i mówił że sam ma,sprzedać nie można i nie wie jak to cenić .jak masz po 80 gr za wagę w skrzyni to podbijaj,sprzedam Ci 150 ton po 70 gr,czyli 15 tys czystej gotówki na paznokieć przytniesz. Sami siebie oszukujecie...

Wschód za jabłkiem dzwoni dają 70 w karton, więc jakieś tam zejście jest , a dzwonią już raz na tydzien ci sami więc chyba trochę ludzie nie chcą dać za te pieniążki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
3 godziny temu, Gość Pioter napisał:

A i przemysł podkreślam podobno, doszły mnie słuchy 5dych od przyszłego tyg. 

Ale uj wie jak to będzie...

"Dziś Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o umowach kontraktacyjnych wraz z zapisem o cenach referencyjnych ustalanych przez Ministerstwo Rolnictwa dwa razy w roku. Chociaż przed ustawą jeszcze kilka stopni drogi legislacyjnej, wiadomo, że może odbyć się to w bardzo szybkim tempie – znamy już z historii podobne przypadki. Według niektórych, eldorado przetwórców może skończyć się równie szybko. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, cena za jabłko przemysłowe ma wynosić w przyszłym tygodniu dla dużych dostawców 0,50 zł/kg."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
2 godziny temu, Gość Roman napisał:

,,podobno",,nieoficjalnie " i,, z zaufanego źródła" hahaha,zejdźta wreszcie na ziemię 

W kraju nad Wisłą, temat jabłek przemysłowych profesjonalnych sadowników nie grzeje... Zacytowałem jedynie wiarygodny portal sadowniczy. 

 

hedonista 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Onka

Jakie ceny exportu i na grupach? interesują mnie jonagoldy i idared,przemysł idzie w górę to deserowe powinno też wzrosnąć..chyba ,że nie jest nikomu potrzebne.Ktoś coś sprzedawał w ostatnich dniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gość Kasztan napisał:

Karolina z Fruvitalandu z Piotrawina  kupuje Ligola po 0.65 gr netto na sortowanie. Ktoś z nimi wspolpracowal? Termin płatności 60 dni

Lepiej wysyp na Such dobrze Ci radze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kasztanek. Jestem z okolic tej grupy. Oni są w fazie restrukturycji, mają bardzo duże zaległości. Jak możesz to omijaj taka dobra rada - chyba że chcesz zrobić dosłowna bezpłatna dystrybucję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabłek w sadach  wcale nie jest tak mało ,okazuje się ze te przymrozki co były to tylko przerzedziły  jabłka ,teraz jabłka ładnie rosną i są już bardzo duże jak na te porę , a niektóre odmiany to jeszcze trzeba będzie przerzedzać ,napewno w tym roku będzie bardzo  bardzo mało przemysłu i cena powinna być niezła za przemysł ,ale mogą być problemy ze sprzedażą jabłek deserowych bo jest embargo i może się okazać ze w zimie ładne jabłka z chłodni  trafią na przemysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...