Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Nnnn. A to napisał:

Do tego biznesu dokładamy jako sadownicy  od jesieni , więc jeszcze parę groszy nierobi różnicy 

taaa...wy całe życie dokladacie wiec faktycznie żadna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Nnnn. A to
1 godzinę temu, Gość hmm napisał:

taaa...wy całe życie dokladacie wiec faktycznie żadna różnica.

Wyprodukuj jabłko za 0,8-0,60 gr , taka średnio cena obowiązywała , z czego 30% ukradna ci po sortowaniu i wtedy się dowiesz ile dołożysz . "Taaa . . ". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Nnnn. A to napisał:

Wyprodukuj jabłko za 0,8-0,60 gr , taka średnio cena obowiązywała , z czego 30% ukradna ci po sortowaniu i wtedy się dowiesz ile dołożysz . "Taaa . . ". 

to sam sortuj. Co nie chce sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
7 godzin temu, Gość Nnnn. A to napisał:

Wyprodukuj jabłko za 0,8-0,60 gr , taka średnio cena obowiązywała , z czego 30% ukradna ci po sortowaniu i wtedy się dowiesz ile dołożysz . "Taaa . . ". 

Nie sposób nie zadać pytania czemu sprzedajesz firmie która delikatnie mówiąc Ciebie oszukuje, a mówiąc dosadnie okrada? 

Czy nie ma w kraju firm które sortują uczciwie, dają zadatek do samochodu, odwożą palety i jeszcze zadzwonią przed zbiorem z pytaniem ile ton jabłek będą mogli kupić?

Kolejna sprawa, jeżeli teraz nie opłaca się, to czy za 3-4 lata będzie opłacać się?

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik spod miasta
40 minut temu, Gość LOP napisał:

jabłka jednak będą ,a nawet będzie trzeba przerywać , przymrozki nie wyrządziły tak dużych strat jak się wcześniej wydawało

Dołącz zdjęcia... tylko z tego roku i napisz z jakich jesteś okolic... bo stanowisz dla mnie ciekawostkę przyrodniczą?U mnie już po sezonie,u znajomych w promieniu 50 km... też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadowy
1 godzinę temu, Gość sadownik spod miasta napisał:

Dołącz zdjęcia... tylko z tego roku i napisz z jakich jesteś okolic... bo stanowisz dla mnie ciekawostkę przyrodniczą?U mnie już po sezonie,u znajomych w promieniu 50 km... też?

Dzisiaj robione biala rawska. Wydawało się ze nie ma towaru a tu taki psikus trzeba będzie przerywać... nie oszukujmy się Jablek nie braknie takich jak ja to na pęczki jest. A przypomnę ze było - 5 stopni. 

2884C519-2E1F-40C0-8DE7-8B6C2C7DA17A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadowy
58 minut temu, Gość Sadownik napisał:

Do "Sadowy"

Co jak co, ale jakby szampiona nie bylo to co mowic o innych odmianach.

Przestań stękać. Ty usilnie, z uporem maniaka chcesz wmówić ze nie Jablek. Jesteś cwaniaczkiem spekulantem a nie sadownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadowy oczywiście że jabłka są. Ale mało. 30 40 procent zeszłego roku. Więcej nie będzie. A jak odjedzie nam 3 miliony ton to jesteśmy w domu. Każdy i tak zarobi więcej niż na tych 100 procentach z poprzedniego roku bo jabłko na jesieni za podstawowe odmiany bedzie się zaczynało od 1zl za podstawowe odmiany 

Dajcie już z tym spokój. Każdy mówi że jest mało bo yak jest. W krajach beneluksu i w Niemczech mało co jest. To samo Włochy. Ukraina jeszcze gorzej także luz. Wolę mieć 300 ton A nie 700 i sprzedać średnio po 2 zł niż 0.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Sadowy napisał:

Przestań stękać. Ty usilnie, z uporem maniaka chcesz wmówić ze nie Jablek. Jesteś cwaniaczkiem spekulantem a nie sadownikiem.

Masz jabłko super .ale czy chwalenie się tym faktem przełoży się na Twoją korzyść  i wymierny wzrost cen? .zauważ że najlepsze pieniądze robi się po cichu .

Ps.prawdy nie powiesz ale ciekawi mnie stopień Twojego wykształcenia, ekonomii raczej nie studiowałeś.owocnych zbiorów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez te przymrozki nie przerzedziłem jabłek ,bo wydawało się ze przemarznięte i pewnie wszystko obleci .a teraz trzeba będzie się męczyć ręcznie, a przerzedzanie ręczne nie jest już tak skuteczne jack chemiczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gość Gosp napisał:

Ciekawe czym będzie ta handlować w tym roku cwaniaczki

a co cie to obchodzi ? nie masz swoich problemów tylko sie martwisz nie tym co potrzeba ?  handlarz woli wysłać mniej transportów jak jest większa cena bo ma większą marże i lepiej na tym wychodzi. Zatkało ?  martw sie lepiej co zrobisz w nastepnym sezonie jak nie bedzie mrozu i drzewa obrodzą.  Bedziesz woził po 5 gr jak sorek na skup z kwaśną miną i stał grzecznie w kolejce prosząc aby móc wysypać za darmo. Ciekawe co byś cwaniaczku zrobił sam z tym jabłkiem jakby nie ci handlarze, powidła chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadowy
7 godzin temu, Gość Polak napisał:

Masz jabłko super .ale czy chwalenie się tym faktem przełoży się na Twoją korzyść  i wymierny wzrost cen? .zauważ że najlepsze pieniądze robi się po cichu .

Ps.prawdy nie powiesz ale ciekawi mnie stopień Twojego wykształcenia, ekonomii raczej nie studiowałeś.owocnych zbiorów.

 

 

Studiowałem marketing, reklama dźwignia  handlu, Ty pewnie prawdy nie powiesz ale ile klas skończyłeś ? Chociaż dobiles do zawodówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Guest tomek said:

a co cie to obchodzi ? nie masz swoich problemów tylko sie martwisz nie tym co potrzeba ?  handlarz woli wysłać mniej transportów jak jest większa cena bo ma większą marże i lepiej na tym wychodzi. Zatkało ?  martw sie lepiej co zrobisz w nastepnym sezonie jak nie bedzie mrozu i drzewa obrodzą.  Bedziesz woził po 5 gr jak sorek na skup z kwaśną miną i stał grzecznie w kolejce prosząc aby móc wysypać za darmo. Ciekawe co byś cwaniaczku zrobił sam z tym jabłkiem jakby nie ci handlarze, powidła chyba

Ja sprzedaje sam . Chamstwa na skupach jest multum , to pokazał ten sezon . Pogody na przyszły rok nie masz wcale gwarantowanej więc nie fikaj gościu bo bez nas z głodu zdechniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
1 godzinę temu, Gość Aus napisał:

Ja sprzedaje sam . Chamstwa na skupach jest multum , to pokazał ten sezon . Pogody na przyszły rok nie masz wcale gwarantowanej więc nie fikaj gościu bo bez nas z głodu zdechniesz.

Lubię to!

A towaru w tym roku owszem na lepszych stanowiskach się urwie, poparzonego goldena czy gali (osobiście stosowałem wsio na ordzawienia (siarka gibereliny lecytyna) i tak jest siatka) ... ale większości to jest po 20 % zbioru.... Tak że na spokojnie chłopy.... 

I handlarze też wstrzymajcie żale!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
13 godzin temu, Gość Aus napisał:

Ja sprzedaje sam . Chamstwa na skupach jest multum , to pokazał ten sezon . Pogody na przyszły rok nie masz wcale gwarantowanej więc nie fikaj gościu bo bez nas z głodu zdechniesz.

tak z głodu zdechne.......pójde do pracy i nie bede jęczał jak wy. Tak do pracy - jest takie słowo jak "etat" którego nie rozumiesz. Ty też nie masz gwarantowanej pogody - wpadnie grad z wichurą i prędzej ty zdechniesz jak ja. Także módl sie o swój biznes  nie o czyiś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
32 minuty temu, Gość Aus napisał:

Im prędze pójdziesz na etat tym lepiej . To właśnie ludzie bez ambicji doprowadzają sadownictwo do ruiny . 

Można by z tym polemizować. Profesjonalni sadownicy są ambitni, a większość nad wyraz. To co doprowadzi polskie sadownictwo do ruiny to coroczny wzrost kosztów siły roboczej i wzrost produkcji na Wschodzie. Dodatkowo spadające spożycie jabłek w całej Europie. Pomijam krajową produkcie bo jest oczywista.

Najlepszy przykład Holandia: ogromne koszty siły roboczej + nadmierna produkcja w Polsce = BANKRUCTWO holenderskiego sadownictwa.

Nieubłagane prawa ekonomii...

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Aus napisał:

Im prędze pójdziesz na etat tym lepiej . To właśnie ludzie bez ambicji doprowadzają sadownictwo do ruiny . 

tak ? a ja myślałem że do ruiny doprowadzają że ci chytrzy byznesmeni w new hollandach  stojacy z przemysłem w kilometrowej kolejce po 8 groszy za kilo sadzący na kredyt kolejne hektary....ci mieii ambicje za to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...