Skocz do zawartości

Jabłka 2019 - prognozy, plany, wróżby


Gość Gos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gość grójec
1 godzinę temu, Gość Gość Realista napisał:

2 zł za dwa kilo.ha ha ha.

ten rok jest nasz od marca 2zł w skrzyni nie ma się co spieszyć .W tym roku my ustalamy ceny a nie cwaniaki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość paweł
15 godzin temu, Gość gość grójec napisał:

ten rok jest nasz od marca 2zł w skrzyni nie ma się co spieszyć .W tym roku my ustalamy ceny a nie cwaniaki???

Tak uslalacie ceny hahahahhaahhaha szkoda że nie ustalałeś cen jak sypałeś po 8 gr. Co rok słysze że 2 zł bedzie i co rok wiosną cena spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Realista
23 godziny temu, Gość gość grójec napisał:

ten rok jest nasz od marca 2zł w skrzyni nie ma się co spieszyć .W tym roku my ustalamy ceny a nie cwaniaki???

Zobaczysz jeszcze po 1,50 będziesz na kolanach prosić.I to w karton.Pewne info.Te gówniane polskie jabłko nikt nie kupi oprócz Rosji.A w Rosji handlu niema teraz.Ładujecie pod spodem w kartony spad i chcecie pieniądze wziąć.Tak nie będzie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
2 godziny temu, Gość Gość Realista napisał:

Zobaczysz jeszcze po 1,50 będziesz na kolanach prosić.I to w karton.Pewne info.Te gówniane polskie jabłko nikt nie kupi oprócz Rosji.A w Rosji handlu niema teraz.Ładujecie pod spodem w kartony spad i chcecie pieniądze wziąć.Tak nie będzie!!!!

 

Pewne info!!! 

Hahahaha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec
3 godziny temu, Gość Sadownik napisał:

Widać że zaczyna się poszukiwanie jabłek. Dostałem już kilka tel. Z grup  Kiedy otwieram :)

 

 

No i czym ty się podniecasz? Pokaz mi rok w którym nie było w styczniu telefonów o to kiedy otwiera się komory? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grecki filozof
7 godzin temu, Gość Sadownik napisał:

Widać że zaczyna się poszukiwanie jabłek. Dostałem już kilka tel. Z grup  Kiedy otwieram :)

 

 

Ile nie powiedzą to po sortowaniu 1,3-1,4

 

Wcale nie otwieraj...podniecanie cały rok gwarantowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc export, wg mojej wiedzy jest duże zpaotrzebowa na jabłko jak co roku w tym okresie. Ceny będą tylko rosnąć aż spadną w maju, jak co roku. Plus 20gr w ciągu dwóch tygodni na luzie :) pozdrawiam wszystkich oprócz takich szczekaczy jak ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

trzeba teraz uważać zeby się nie oszukać  bo cena zaczyna wzrastać i napewno  będzie dalej wzrastać ,tyko ze firmy exportowe  narazie podnoszą ceny ,a sadownicy nie szpieszą się z otwieraniem chłodni i firmy exportowe  mogą zacząć obniżać cene zeby zachęcić sadowników do otwierania chłodni  ,już nieraz tak robiły ,apotem i tak cena szła w góre 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mathias

Wg szacunków WAPA w grudniu 2019 roku jabłek było 4,4 mln ton (w grudniu 2018 roku było to ponad 5,1 mln ton). Tamten rok był szczególnie urodzajny, ten dość mocno niby oberwał mrozami, a jaka jest różnica jabłek miedzy 2019 a 2018? Ledwo 700 000 ton.

Gdyby faktycznie było o połowę mniej to owszem byłaby szansa, że to jabłko będzie droższe, ale przy tej ilości. A pewnie też ceny wynikają z tego, że dużo osób się nie śpieszy z tym, ze jak zacznie kończyć się zima i każdy się otworzy to będzie kolejka z jabłkiem jak kolejka za czasów PRLu do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok

Właśnie wróciłem z biedry.kupowalem karne dla psa i przy okazji poczyniłem obserwacje.

 

Banany 2,5pln/kg

 

Pomarańcze 3pln/kg

 

Jabłka polskie 3,5-5 PLN/kg

 

Jak myślicie,który owoc był j każdego w koszyku????

 

Tak... banany....

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rysiek1
4 godziny temu, Gość Prorok napisał:

Właśnie wróciłem z biedry.kupowalem karne dla psa i przy okazji poczyniłem obserwacje.

 

Banany 2,5pln/kg

 

Pomarańcze 3pln/kg

 

Jabłka polskie 3,5-5 PLN/kg

 

Jak myślicie,który owoc był j każdego w koszyku????

 

Tak... banany....

Dziękuję 

Daruj sobie te tanie tekstu Ładne banany w Biedrze 4.99 Pomarncze Grube Słodkie 5.99. To co zes kupil to pewnie jakieś przecenione przedojrzale o ile w ogóle coś takiego idzie kupić nikt głupi nie jest w tym roku jest nie urodzaj cytrusów i zappmnij o takich cenach siejesz ferment tylko po to zeby zrobic zamieszanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie na jabłka coraz większe. A jedzcie sobie banany, niech wasze żony wrzucają je do sałatek i innych dań, A co tam, po co komu jabłka:D

cudze chwalicie i tak dalej... 

Ceny rosną i będą rosły. Nie liczę na 3 zł bo tyle nie będzie ale większość odmian zaczyna dobijac do 2 zł a niektóre są już ponad 2. No chyba  że ma się idareda glostera i championa to nie.  

A i zapomnijcie że ten rok będzie rekordowy pod względem plonu jak poprzedni gdzie wiele rzeczy sie na niego zlozylo, o ktorych juz dzis wiemy, ze nie ma na to szans. Jest to niemożliwe A przed nami 2 miesiące zimy i wiosna

Ps serio kupujcie banany, całymi kartonami, a i cytrusy, cytrusy są najlepsze hahahaha:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...