Skocz do zawartości

Jabłka 2019 - prognozy, plany, wróżby


Gość Gos

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

6 godzin temu, Gość gość napisał:

to trzabyło sprzedać .Tylko twój towar się do jego oczekiwań nie nadaje?

 

6 godzin temu, Gość gość napisał:

to trzabyło sprzedać .Tylko twój towar się do jego oczekiwań nie nadaje?

Dokładnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Realista
3 godziny temu, Gość wgr napisał:

a najbardziej szkoda to sąsiadom ze jabłka drożeją , a oni sprzedali wcześniej jak jabłka były tańsze  i teraz nie mogą przeżyć ze jabłka drożeją  ,a oni nie mają jabłek , a sąsiad ma  i  będzie na wiosne sprzedawał bardzo drogo .         ZBRAKNIE JABŁEK W  TYM ROKU , narazie nie ma co  się spieszyć z otwieraniem komór ??? bo jabłka będą dużo droższe 

Zbraknie...Nie otwieraj do maja.Bedzie po 3 zł...za 3 kilo.Jak co roku.W tym roku mądry kto sprzedał jabłko z drzewa.To fakt.Zero wydatków na prąd i niema strat na wadze.Ale chłop mądry po szkodie.Kto chce dużo w końcu ma d..pu.Ha-ha-ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gość Realista napisał:

Zbraknie...Nie otwieraj do maja.Bedzie po 3 zł...za 3 kilo.Jak co roku.W tym roku mądry kto sprzedał jabłko z drzewa.To fakt.Zero wydatków na prąd i niema strat na wadze.Ale chłop mądry po szkodie.Kto chce dużo w końcu ma d..pu.Ha-ha-ha.

na Broniszach dziś podstawa towar 1klasa 20 brak kupca?do maja trzeba czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość gość napisał:

na Broniszach dziś podstawa towar 1klasa 20 brak kupca?do maja trzeba czekać

A jak ma być kupiec jak w czwartek za syf trzeba było płacić nie wiadomo ile, jak to później detal ma sprzedać jak spody trzeba wypieprzyć? 

A tak w temacie o rynkach cwaniakowali niektórzy jak pisałem, że malina na Broniszach szybko ponownie się ustawi i będzie: co tam szukasz i ile potrzeba? ?

Dziś kto miał bajkę i nie pajacował z ceną to sprzedał, reszta została pić gorzałę albo zabrała do domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość gość napisał:

na Broniszach dziś podstawa towar 1klasa 20 brak kupca?do maja trzeba czekać

Za ładny towar nie chrzczony przerzut zapłacił 30zl bez problemu, miałem akurat szampiona Reno, 6 rano wyjazd z giełdy, 20 to strojone paście z piwnicy, 

Jaki towar takie pieniądze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grecki filozof
Godzinę temu, Gość franek napisał:

Dziś na broniach ładne lobo 8+, dosłownie rozdrapali ,busa,w pół godziny,po 5 duszek,towar z kontroli nie strojony,równy,i w kolorze,łapy mjały mega gula,

Ale co podniecasz się 8+...podaj średnia ważoną .. z przemyslem,zgnilkiem,drobnym i zielonym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość grójec
Godzinę temu, Gość franek napisał:

Dziś na broniach ładne lobo 8+, dosłownie rozdrapali ,busa,w pół godziny,po 5 duszek,towar z kontroli nie strojony,równy,i w kolorze,łapy mjały mega gula,

to tylko lobo to muśiał być exstra towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecam się,tylko opisuję rzeczywistość dnia dzisiejszego,7-8 robię w karton po 2,4 PLN 20%wybarwienia,dla mojego odbiorcy8+jest już przerostem,podstawowym parametrem jest sztywność i brak obić, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość franek napisał:

Nie podniecam się,tylko opisuję rzeczywistość dnia dzisiejszego,7-8 robię w karton po 2,4 PLN 20%wybarwienia,dla mojego odbiorcy8+jest już przerostem,podstawowym parametrem jest sztywność i brak obić, pozdrawiam

 

Opisz może rzeczywistosc z poprzedniego sezonu...a w tym nie zapowiada się lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczył jeden tydzień, że cena poszła do góry, bo jabłek na giełdach było mniej i sprzedaż już stanęła. 

Gówno w wysokiej cenie nie będzie się sprzedawało choćby nie wiem jak mało było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mieszczuch konusment

Trafiłem na to forum z przypadku bo szukałem informacji o jabłkach lubię je i jem jabłka od sąsiadów japkarzy bo są dobre i wygodne, ale denerwuje mnie jak sąsiad jabłecznik wyjeżdża z 15 razy do roku w sad opryskiwaczem, i pytam się go co on w tej beczce wozi a on że wodę bo sucho jest to prawda? Ale jak było mokro i padało to też jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gość Gosc napisał:

Edziu, moj kochany Edziu, czy Ty masz coś w głowie? W tym może być jeszcze mniej jabłek niż w poprzednim. Taki rok jak dwa lata temu się nie powtórzy długo, na co złożyło się dużo czynników, które już dziś wiemy, że nie zainstnieja w tym roku:) soki nie zeszły z jabłek, większy mróz i będzie wesoło. Do tego majowe przymrozki dopiero przed nami. Więc narazie to zapowiada się ale katastrofa A nie tani rok :)

także możesz sobie włożyć swoje gadki wiesz gdzie. 

Golden 6.5+ 1.7 za 1 kg

Prince 1.7

Alwa 2.2

Jonagored 1.7

Ligii 1.7

Idared 1.4

Ceny w karton, gotówka przy kole

Dziękuję:) 

Przecież ni ma jabłek...drzewa puste były i wypoczęte...pak na paku....

Urodzaj gwarantowany. ..nawet jeśli wystąpią przymrozki to tylko przerzedza kwiaty....

 

Tak to wygląda na dzis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc gosc

Musisz się jeszcze wiele nauczyć :) możesz zapomnieć o takim roku jak dwa lata temu. Ale głupiemu nie wytłumaczysz, więc żyj sobie w swoim wyimaginowanym świecie. Może za rok, napewno nie w tym. Zresztą, w tym roku też miało być masa jabłek, a okazało się że nie ma połowy stycznia, A zostały kontrole, połowa tego co rok temu, także cena rośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Realista
1 godzinę temu, Gość Gosc gosc napisał:

Musisz się jeszcze wiele nauczyć :) możesz zapomnieć o takim roku jak dwa lata temu. Ale głupiemu nie wytłumaczysz, więc żyj sobie w swoim wyimaginowanym świecie. Może za rok, napewno nie w tym. Zresztą, w tym roku też miało być masa jabłek, a okazało się że nie ma połowy stycznia, A zostały kontrole, połowa tego co rok temu, także cena rośnie :)

Cena rośnie? Zobaczymy w maju jaką będzie cena panie filozofie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Realista

Jeszcze tylko styczeń a już dużo ludzi chce kontroli otwierać... Coś tu nie gra.Cena ma bardzo wzrosnąć ale teraz dużo otwierają i sprzedają.Moim zdaniem trzeba trzymać do czerwca.Będzie po 3 zł.Za wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gosc gosc napisał:

Musisz się jeszcze wiele nauczyć :) możesz zapomnieć o takim roku jak dwa lata temu. Ale głupiemu nie wytłumaczysz, więc żyj sobie w swoim wyimaginowanym świecie. Może za rok, napewno nie w tym. Zresztą, w tym roku też miało być masa jabłek, a okazało się że nie ma połowy stycznia, A zostały kontrole, połowa tego co rok temu, także cena rośnie :)

Nie chce mi się dokładnych danych szukać...ale my ok 200 tys ha jabłoni i dalej sadzimy bo jest mało...ale taki głupi nie zrozumie bo jego pamięć najdalej sięga ostatnich zbiorów....

Nawet ta polowa to jest za dużo...cena rośnie tylko przed sortowaniem ..po sortowaniu 1,3-1,4...

 

tak to wygląda....

 

Odlicz prąd,zgnilki,przemysl i ususzke i na razie w tym roku nie opłacało się trzymać jabłek no z drzewa było 1,5-1,6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sortuje sam, z Prince odeszlo 6 procent. Dużo? Cena 1.7 A jabłko. 

Otwierają komory tylko że jest połowa tego co rok temu albo mniej. 

Zapomnijcie w tym roku o urodzaju.

1.6 za Prince z drzewa było? Wątpię. Sandomierz oddawał za 1.1zl. 1.2 było  w grojcu. 50 groszy na 100 tonach to 50 tysiecy. Policz mistrzu matematyki czy mi zostało przy moim odsorcie czy nie. 

Tak się teraz zastanawiam czy jesteś kupcem który panikuje bo ceny w górę A jabłka w komorach malo (zdaje sobie sprawę że nie zabraknie i nie będzie 3zl jak wy to złośliwie mówicie bo co wam pozostalo). Czy może sadownikiem ktory sprzedał i teraz chodzi zdenerwowany bo sąsiad otwiera A cena w górę:D

powodzenia Panowie, raczej był upatrywal że rok będzie podobny do tego z przed 3 lat, napewno nie do tego z przed 2. 

Zaklinanie sobie rzeczywistość dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6% bo korek i ordzawione pod spód:)))

A potem narzekania że syf w sklepach i na rynku:)

Odlicz prąd i ususzke mało?? Z 1,7 zrobi się 1,5 a jak odliczysz swoje sortowanie zostanie 1,4...

 

I po co się chwalić ,że 1,7 mistrzu dodawania?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Sortuje sam, z Prince odeszlo 6 procent. Dużo? Cena 1.7 A jabłko. 

Otwierają komory tylko że jest połowa tego co rok temu albo mniej. 

Zapomnijcie w tym roku o urodzaju.

1.6 za Prince z drzewa było? Wątpię. Sandomierz oddawał za 1.1zl. 1.2 było  w grojcu. 50 groszy na 100 tonach to 50 tysiecy. Policz mistrzu matematyki czy mi zostało przy moim odsorcie czy nie. 

Tak się teraz zastanawiam czy jesteś kupcem który panikuje bo ceny w górę A jabłka w komorach malo (zdaje sobie sprawę że nie zabraknie i nie będzie 3zl jak wy to złośliwie mówicie bo co wam pozostalo). Czy może sadownikiem ktory sprzedał i teraz chodzi zdenerwowany bo sąsiad otwiera A cena w górę:D

powodzenia Panowie, raczej był upatrywal że rok będzie podobny do tego z przed 3 lat, napewno nie do tego z przed 2. 

Zaklinanie sobie rzeczywistość dalej :)

jest 20 % mniej a nie połowa. Miałem zawsze 500 ton a teraz mam 400 ton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość tomek napisał:

jest 20 % mniej a nie połowa. Miałem zawsze 500 ton a teraz mam 400 ton

bo jesteś dobrym sadownikiem miałeś kapitał na ochrone i pielęgnację pomimo tak drastycznych cen jakie były w ubiegłym roku zadbałeś i masz  . Tylko że 75 % sadowników którzy w sezonie 2018 zawalali jabłkiem z przechowalni do stycznia po 40 groszy ze zwykłej chłodni do marca, towaru już nie ma oni nie wytrzymali finansowo poddali sie mieli około 25-30% normalnego zbioru. Oni mają towar gorszej jakośći jeżdza teraz na giełdy zeby w spod włożyc troche grzybka troche zwójki. Sumarycznie jabłek o tej porze jest ok 50 % tego co było w ubiegłym sezonie . do 12 kwietnia do wielkanocy bedzie tylko drożęj aczkolwiek pamietać należy ze NIE MA TOWRU BEZCENNEGO i cena bedzie oscylowała w granicach 1.5-1.8 .a w Maju to trudno powiedziec co bedzie bo może byc różnie mamy inne owoce IMPORTERZY nie śpią i tez bedą chcieli zarobić na owocach bardziej atrakcyjnych od jabłek Pozdro wszystkim i cierpliwosci spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dalej będzie taka temperatura po 6 stopni ,to nie długo pąki na jabłoniach zaczną się rozwijać a wtedy  to wystarcz  w  lutym  lub w marcu tylko kilka stopni mrozu i wszystkie sady zmarzną i na drugi rok jabłek wcale nie będzie , a wtedy to na pewno jabłka znacząco zdrożeją  ,a w maju będzie po 5 zł  w hurcie , na razie nie ma co się spieszyć z otwieraniem komór  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...