Skocz do zawartości

Jabłka 2019 - prognozy, plany, wróżby


Gość Gos

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Gość wgr napisał:

jak dalej będzie taka temperatura po 6 stopni ,to nie długo pąki na jabłoniach zaczną się rozwijać a wtedy  to wystarcz  w  lutym  lub w marcu tylko kilka stopni mrozu i wszystkie sady zmarzną i na drugi rok jabłek wcale nie będzie , a wtedy to na pewno jabłka znacząco zdrożeją  ,a w maju będzie po 5 zł  w hurcie , na razie nie ma co się spieszyć z otwieraniem komór  

a bierzesz pod uwage że wiekszość trzyma i jak ta wiekszość otworzy na raz to sie zrobi kibel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Grójec
25 minut temu, Gość wgr napisał:

jak dalej będzie taka temperatura po 6 stopni ,to nie długo pąki na jabłoniach zaczną się rozwijać a wtedy  to wystarcz  w  lutym  lub w marcu tylko kilka stopni mrozu i wszystkie sady zmarzną i na drugi rok jabłek wcale nie będzie , a wtedy to na pewno jabłka znacząco zdrożeją  ,a w maju będzie po 5 zł  w hurcie , na razie nie ma co się spieszyć z otwieraniem komór  

Po 7zł/kg ma być za badziewie, ładne 10, tak słyszałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Gość wgr napisał:

jak dalej będzie taka temperatura po 6 stopni ,to nie długo pąki na jabłoniach zaczną się rozwijać a wtedy  to wystarcz  w  lutym  lub w marcu tylko kilka stopni mrozu i wszystkie sady zmarzną i na drugi rok jabłek wcale nie będzie , a wtedy to na pewno jabłka znacząco zdrożeją  ,a w maju będzie po 5 zł  w hurcie , na razie nie ma co się spieszyć z otwieraniem komór  

A tam...tylko po 5??

 

Po 15 będzie...bo wcale jabłek nie bedzie

 

Nic nie otwierać...tak trzymać i nie popuszczać...w maju będzie 5

..pewne info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Realista
6 godzin temu, Gość Prorok napisał:

A tam...tylko po 5??

 

Po 15 będzie...bo wcale jabłek nie bedzie

 

Nic nie otwierać...tak trzymać i nie popuszczać...w maju będzie 5

..pewne info

Pewne info 10 zł za wagę.Tylko w przyszłym sezonie 0,08 zł w kolejce na przemysł.Takie twoje źycie

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto myśli ze jabłko będzie powyżej 2 zł jest w błędzie. Przy tej cenie jest tak silna bariera popytu że jabłko przestaje się sprzedawać. I to zarówno na eksport jak i na kraj . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty piszesz człowieku cena za ładny towar na rynku krajowym dawno przekroczyła 2 plny. Pisze o hurcie , tylko mi nie pisz ze jonagoldy, Prince i idaret sa tańsze bo te odmiany slabo się sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemia woda taka sytuacja

Pani Monika piszę o exporcie, a nie o busiku sprzedanym raz na dwa-trzy dni na bronkach. Poza tym średnia po odliczeniu kosztów tej wycieczki i sprzedaży wszystkich sortów już nie będzie 2 zł, chyba że zawieziesz busa loba albo boskopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość sadu napisał:

cena ch...wa i zbyt ch..wy... nikt nie chce tego badziewia juz. proponuje potrzymac jeszcze chwile, moze bedzie szedl po 3 zl :)

Ni ma punka, na jesieni wezmiemy za wagę w skrzyni za 3zł albo więcej z pocałowaniem ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarosław
2 godziny temu, Gość Jarek napisał:

Princa sprzedałem po 1,6 za wagę w skrzyni , dekosta, jonagored w skrzyni sprzedałem po 1,5, a aktualnie można 1,6 zł  szampion to samo  kontrola jabło czyste twarde.

Też mi coś...ja sprzedałem po 1,8 za wagę w skrzyni...po wypłacie gotówki kupiec jeszcze przyklęknął na jedno kolano i ucałował mnie w rękę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Smerf mundrala
2 godziny temu, Gość Kupiec napisał:

Ni ma punka, na jesieni wezmiemy za wagę w skrzyni za 3zł albo więcej z pocałowaniem ręki. 

Punk jest ino mientki...na liścia znaczy się nie na japko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Jarosław napisał:

Też mi coś...ja sprzedałem po 1,8 za wagę w skrzyni...po wypłacie gotówki kupiec jeszcze przyklęknął na jedno kolano i ucałował mnie w rękę...

 

Niewiem kto kogo całował . Powiedzialeś że takiego kupca to jeszcze nie miałeś, i jesteś gotowy przyklęknąć na oba kolana jak jeszcze przyjade. To przekroczyło już granice przyzwoitości i mogłęm odpowiedzieć tylko w jeden sposób.

Edytowane przez Marcin
Usunięto inwektywy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Monika to nie chłop w gumofilcach tylko widać, że kobieta wykształcona i mająca trochę wiedzy na temat tej trudnej branży. Dlatego się z nią zgadzam w 100% bo kiedy jabłko staje się towarem luksusowym ludzie sięgają po inne tańsze owoce, a wtedy jabłko słabo schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Jarosław
13 godzin temu, Gość Lech napisał:

Niewiem kto kogo całował . Powiedzialeś że takiego kupca to jeszcze nie miałeś, i jesteś gotowy przyklęknąć na oba kolana jak jeszcze przyjade. To przekroczyło już granice przyzwoitości i mogłęm odpowiedzieć tylko w jeden sposób.

Pij lecytyne i klęcznik kup w tym sezonie...

Sort taki mamy klimat cytując klasyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Jarosław napisał:

Pij lecytyne i klęcznik kup w tym sezonie...

Sort taki mamy klimat cytując klasyka

kup sobie też, jak bedziesz stał w kolejce po 8 groszy w nastepnym.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabłka drożeje i będzie drożeć ,  ładny kortland  jest po 65 zł za skrzynke  , a już niedługo będzie po 75zł , firmy exportowe też wydzwaniają za jabłkami  i powoli podnoszą cene .

  Pod koniec następnego tygodnia ma być nawet 10 stopni ciepła ,przez kilka dni ,  a  po 20 lutego zapowiadają mrozy do minus 20 stopni  i moze się okazać ze w następnym roku wogule nie będzie jabłek bo wymarzną drzewa , a wtedy to dopiero jabłka podrożeją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten kortland po 65zł? Wrocław 5 dych, Warszawa 5 dych, Katowice 5 dych, przy paletach niżej. Przestań gadać bajki, o 65, nie mówiąc o 75zł to możesz pomarzyć. Kortland jeszcze chwila i stop, red już nie nadaje się do handlu, bo klienci mówią, że po jednym dniu jest plama na plamie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec
33 minuty temu, Gość wgr napisał:

Pod koniec następnego tygodnia ma być nawet 10 stopni ciepła ,przez kilka dni ,  a  po 20 lutego zapowiadają mrozy do minus 20 stopni  i moze się okazać ze w następnym roku wogule nie będzie jabłek bo wymarzną drzewa , a wtedy to dopiero jabłka podrożeją 

A w grudniu była zima stulecia. 

Takie prognozy na tydzień do przodu, nie mówiąc o miesiącu to są tak wiarygodne jak twoje 65zł za kortlanda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grecki filozof
2 godziny temu, Gość Kupiec napisał:

Gdzie ten kortland po 65zł? Wrocław 5 dych, Warszawa 5 dych, Katowice 5 dych, przy paletach niżej. Przestań gadać bajki, o 65, nie mówiąc o 75zł to możesz pomarzyć. Kortland jeszcze chwila i stop, red już nie nadaje się do handlu, bo klienci mówią, że po jednym dniu jest plama na plamie. 

Daj mu pomarzyć

 

 

Nie widzisz,że pisze przez sen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...