Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Ty kolego chyba nie jesteś w temacie ?. U nas na proszowicach to po 1zl myta sortowania luzem można kupić. Trzeba było zasiac trochę więcej to by była droższa ??

Ja jestem z okolic proszowice i jechałem z towarem po 1,5 zł do oporu, a jedyne co wystarczy to jakość. O 60 tonach zapomniałem z początkiem stycznia. Liczyć, liczyć i jeszcze raz liczyć koszty i dopiero wchodzić w uprawę. No chyba, że ktoś robi ogórka, paprykę albo inne warzywo pod tenisa to inna bajka. Teraz kończy się czas, że najgłupszy zostawał na gospodarce i jakoś to było. Albo masz łeb na karku albo do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Miałem. Wschody super, kiełkowala po 4 dniach. Idealnie biała. Ale cena nasion to kosmos.  Według mnie odmiana super ale 110 % droższa niż arat. Moim zdaniem za drogie nssiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość on rolnik
W dniu 10.03.2020 o 18:22, Gość Gość napisał:

Actice miałem bez szału. Czym wyróżnia się arctica ze tyle kosztuje? 

To są dwie różne pietruszki. Odmiana Bejo to F1.

 

36 minut temu, Marek87 napisał:

Witam, mam pytanie otóż dawka wysiewu nasion wynosi przykładowo 1.2 mln na ha i teraz czy ta gęstość jest przy siewie jednego rzędu na redlinie czy przy dwóch?

Sam sobie odpowiedziałeś o ile przeczytasz ze zrozumieniem swój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Nie macie na co wydawać  kasy chyba, żeby tyle włożyć w nasiona pietruszki mieszancowej... ale kto bogatemu zabroni. A już myślałem, że przyjdzie jakieś opamiętanie w tym  roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marek87 napisał:

Witam, mam pytanie otóż dawka wysiewu nasion wynosi przykładowo 1.2 mln na ha i teraz czy ta gęstość jest przy siewie jednego rzędu na redlinie czy przy dwóch?

1,2 mln czyli przy rozstawie 75cm, zazwyczaj sieje się dwa rzadki na redlinie i to jest co około 2,2cm nasiono.

Ktoś sieje marchew rzutowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość on rolnik
42 minuty temu, Gość piotrek napisał:

jak tam zasiewy? dużp już nasiane? i ile planujecie siać?

Bedzie chyba mniej zasiane na kujawach,wnioskuje tak po zasiewach znajomych. Podobno na chłodniach tez roznie leży pietruszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...