Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Gość wzw napisał:

Też mam na polu Eagle nie gnijącą kal. 2,5-5,5 czekam jak ktoś da złotówkę na kole.

 

Myles ją? Jak z politurą na 3 dzień? Z mojej ziemi zawsze kiepsko wygląda taka kopana wiosna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Rolnik

Nic z politurą się nie dzieje. Sezon zimowy był bardzo łaskawy dla pietruszki. Uważam, że dobrze zrobiłem, że jej do tej pory nie kopałem. W sezonie kompletna ochrona i jest super. Można zobaczyć zdjęcia z 5.02.2020 r. W ogłoszeniach na igrit/Pietruszka. Polecam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Kujawiak

Redliny na 15 ha pietruszki juz zrobione ale siew dopiero marzec, pociesze was :) nasiona schodza tak samo jak w tamtym roku wszyscy wyposazeni w studnie glebinowe zlapali troszke praktyki wiec ;) nie liczcie na miliony za pietruche ale spokojnie Agrobiznes w tym roku doradzi nam na czym znow zarobic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
8 godzin temu, Gość Kujawiak napisał:

Redliny na 15 ha pietruszki juz zrobione ale siew dopiero marzec, pociesze was :) nasiona schodza tak samo jak w tamtym roku wszyscy wyposazeni w studnie glebinowe zlapali troszke praktyki wiec ;) nie liczcie na miliony za pietruche ale spokojnie Agrobiznes w tym roku doradzi nam na czym znow zarobic 

Taak schodzą, że producenci nasion ledwo dają radę z pakowaniem :) wszyscy wszystko mają, każdy deszczownia, nowiutkie dewulfy na podwórku i agricola do siewu. Chyba powinieneś dostać się do TVPiS z umiejętnościami propagandy. Czemu tylko 15 ha?  tyle to u mnie na poprzeczniakach zasiane. Hahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawiak

Ale dlaczego mnie obrażasz co uważasz ze jestem zadowolony z tej sytuacji ? Tyle sieje od 5 lat i widze co sie dzieje na okolicy nie mowie na mojej wsi zapraszam Cie na inowroclaw okolice lubranca ujma duza, zobaczysz jak sie zmienilo przez 4 lata ja posiadam monosema bo agricola to gowna i mam juz 2 sztuki bo tez robie uslugi do tego posiadam 5 studni glebinowych kombajn simon roczny stary 10 letni poszedl na leczyce i nie zyje tylko z pietruszki i co napiszesz ze sklamie ze pietruszka 1 sprzedaje na brudno po 70 groszy po umyciu 1,2 z kwidzynia bierze bo mam global gap a na lapy nie myje bo tyle chca mi dac i Ci co brali w tamtym roku nie biora i tak kazdy wykopal studnie przynjamniej 1 przez ten okres bo kazdy sie rozwija kombajn za 40 tys a kupil nie napisalem ze nowy siewnik za 20 tys tez kupil i formownice 2 rzedowa a ma i czemu twierdzisz ze klamie mozemy mailowo wymienic sie nr telefonu zaprosze Cie i zobaczysz jak wygladaja na kujawach gospodarstwa dodam jeszcze zadzwon do chmielewskiego co kopie studnie tutaj najwiecej na okolicy ma na ten rok 113 zamowien bo chcialem nowa pompe w teraz wlozyc. I tak to wyglada bo tak jak napisalem tamten rok ta propaganda pietruszkowa zrobila swoja jak ludzie przy obiadku sluchali agrobiznesu ze warto postawic na pietruszke ! Zobacz ile jest towaru w polu nie mowie bo sa tacy co sie szanuja i talerzowali ale duzo zostalo bo kazdy chce odzyskac pieniadze taki jest rynek rzadzi popyt podaz tylko zobaczcie jak uzaleznieni jestesmy od importu co sie stalo z ziemniakiem jak przystopowal nie mowie bo gale na mycie podaje po 1 zl ale to jest gala kto ja uprawia wie jak ciezko lubie tutaj poczytac kamila z kola widac ze to jest dobry gospodarz i nie placze tutaj. Temat pietruszkowy skonczyl sie na kilka lat musi na wegrzech i rumuni sie nie urodzic zeby cena drgnela pamietajcie cene nakreca zawsze eksport tak kazdy wam kupujacy powie ze nie idzie zeby zbic cene jezeli ktos mysli ze dostanie za towar z komory w tym roku 2 zl na brudno to na prawde zycze mu tego i sobie bo tez czekam ale ta super zima zrobila swoja ludzie masowo odchodza od hodowli co maja dobre ziemie i juz dzwonia czy nie zasieje 2-3 ha. W tym roku ja to szanuje kazdy chce zyc i cos zarobic a jest jak jest . Dlatego nie pisz ze sieje propagande a jezeli uwazasz ze 15 ha to duzo to na prawde przejedz sie na kujawy w kwietniu z lornetka i zobaczysz jak to wyglada dolacze jeszcze moje 2 ha siane w grudniu zebys zrozumial jak wcxesnie w tym roku bedzie pietrucha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Kujawiak napisał:

Ale dlaczego mnie obrażasz co uważasz ze jestem zadowolony z tej sytuacji ? Tyle sieje od 5 lat i widze co sie dzieje na okolicy nie mowie na mojej wsi zapraszam Cie na inowroclaw okolice lubranca ujma duza, zobaczysz jak sie zmienilo przez 4 lata ja posiadam monosema bo agricola to gowna i mam juz 2 sztuki bo tez robie uslugi do tego posiadam 5 studni glebinowych kombajn simon roczny stary 10 letni poszedl na leczyce i nie zyje tylko z pietruszki i co napiszesz ze sklamie ze pietruszka 1 sprzedaje na brudno po 70 groszy po umyciu 1,2 z kwidzynia bierze bo mam global gap a na lapy nie myje bo tyle chca mi dac i Ci co brali w tamtym roku nie biora i tak kazdy wykopal studnie przynjamniej 1 przez ten okres bo kazdy sie rozwija kombajn za 40 tys a kupil nie napisalem ze nowy siewnik za 20 tys tez kupil i formownice 2 rzedowa a ma i czemu twierdzisz ze klamie mozemy mailowo wymienic sie nr telefonu zaprosze Cie i zobaczysz jak wygladaja na kujawach gospodarstwa dodam jeszcze zadzwon do chmielewskiego co kopie studnie tutaj najwiecej na okolicy ma na ten rok 113 zamowien bo chcialem nowa pompe w teraz wlozyc. I tak to wyglada bo tak jak napisalem tamten rok ta propaganda pietruszkowa zrobila swoja jak ludzie przy obiadku sluchali agrobiznesu ze warto postawic na pietruszke ! Zobacz ile jest towaru w polu nie mowie bo sa tacy co sie szanuja i talerzowali ale duzo zostalo bo kazdy chce odzyskac pieniadze taki jest rynek rzadzi popyt podaz tylko zobaczcie jak uzaleznieni jestesmy od importu co sie stalo z ziemniakiem jak przystopowal nie mowie bo gale na mycie podaje po 1 zl ale to jest gala kto ja uprawia wie jak ciezko lubie tutaj poczytac kamila z kola widac ze to jest dobry gospodarz i nie placze tutaj. Temat pietruszkowy skonczyl sie na kilka lat musi na wegrzech i rumuni sie nie urodzic zeby cena drgnela pamietajcie cene nakreca zawsze eksport tak kazdy wam kupujacy powie ze nie idzie zeby zbic cene jezeli ktos mysli ze dostanie za towar z komory w tym roku 2 zl na brudno to na prawde zycze mu tego i sobie bo tez czekam ale ta super zima zrobila swoja ludzie masowo odchodza od hodowli co maja dobre ziemie i juz dzwonia czy nie zasieje 2-3 ha. W tym roku ja to szanuje kazdy chce zyc i cos zarobic a jest jak jest . Dlatego nie pisz ze sieje propagande a jezeli uwazasz ze 15 ha to duzo to na prawde przejedz sie na kujawy w kwietniu z lornetka i zobaczysz jak to wyglada dolacze jeszcze moje 2 ha siane w grudniu zebys zrozumial jak wcxesnie w tym roku bedzie pietrucha 

Miło ? jaki masz traktor? Marcin L z firmy Korbanek opowiadał że jest jakiś fest gospodarz na Ujmie co robi pietruszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Maniek
2 godziny temu, Kamil Koło napisał:

O kurde, petarda, siew na zimę?

Kolega w ubiegłym roku miał jeszcze ładniejsza, pięknie wyglądała do weekendu majowego potem momentalnie poszła w kwiat i zrobiło się drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawiak
20 godzin temu, Kamil Koło napisał:

O kurde, petarda, siew na zimę?

Zasiana na przypal w połowie grudnia no wlasnie tez sie boimy ze moze pojsc w kwiat wiem o kim piszesz z ujmy oni od 3 lat tez zaczli duzo robic pietruszki a w tamtym roku postawili chlodnie na dzien dzisiejszy ma 400 ton pietruszki ma nawet ogloszenie na igricie mozna zadzwonic 2 lata temu cieszyla by mnie ta pietruszka ale nie licze na zysk ze wczesnej bo juz u nas sa fenomenalne warunki do uprawy tak wiatr przesuszyl pola.. i sporo osob juz uprawilo i uformowalo dzisiaj po 1 ha 2 ale nie zasiali denerwuje mnie takie pisanie ze fotomontaz uprawiam lacznie 80 ha warzyw od 25 lat bez przerwy bez skakania i dlatego cos zrobilismy i nigdy nie podaje towaru za darmo szykuje dobra jakosc i kazdy musi sie tego nauczyc teraz zeby z kims rozmawiac trzeba umiec utrzymac ciaglasc dostaw nie sztuka jest wykopac wrzucic na lodke i czekac do kolejnego sezonu zrozumcie ze cala wartoscia dodana jest przechowalnictwo ale zeby moc przechowywac trzeba zainwestowac w dane warzywo i najwazniejsze to pozostalosci na wolnym rynku niestety jest pietruszka pryskana dursbanem i nikt nie kupuje bo lidl i biedronka tego mocno pilnuje i blokuja handel z taka firma na 2-3 miesiace... co do pytania Kamil u mnie kroluje kubotka ;) dla kazdego ten rok jest szokiem rozumiem ze niektorzy tutaj moga czuc zlosc bo lato zapowiadalo nam jakas zwyzke cen a przynajmniej podobny poziom ale okazalo sie ze zachod i poludnie odrobilo lekcje i tez zrobili spora produkcje. W przyszlym roku zweryfikuje wszystko pogoda u nas na kujawach jest sucho i trzeba to powiedziec martwi to nas i to bardzo ale jezeli na zachodzie bedzie padac to zaleja nas towarem. Jestem duzym producentem ziemniaka i to zatrzymanie cen dla mnie tez jest szokiem ale wyjasnil mi to duzy importer ze litwa ziemniak rzuca na nas bo to 1 rok ze rosja nie kupuje ziemniaka z europy bo ma dosc swojego cale szczescie ze na ukrainie brakuje i nie mam problemu importu z tego kraju. Sluchajcie nie wypowiadalem sie na tym forum bardziej traktowalem to jako dobra zabawe czytajac niektore wpisy :) ale nie podoba mi sie mentalnosc ze rolnik rolnikowi w polsce jest sobie wilkiem musimy zrozumiec ze jest nas duzo producentow warzyw i nasz polski rynek jest za maly musimy nauczyc sie robic bardzo dobrej jakosci towar na taki zawsze znajdziemy kupca !! Zycze wszystkim sukcesow i duzo deszczu bo na prawde przyda nam panowie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Witam wszystkich forumowiczów. Czy ktoś może wie czym spowodowany jest ten spadek cen w ostatnich dniach. Czy kopią pietruszkę z pola? Jestem z małopolski i nie widzę pietruszek w polach przynajmniej u nas. Może ktoś napisać jak jest  z pietruszkami w polu w innych rejonach. Dzięki z góry za informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaką odmianę byście polecieli selera na przechowanie  plan sadzenia połowa maja i od kogo możecie polecić rosadę selera w planuje zamówić około 500 tyś dziękuję za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
15 godzin temu, Gość Andrzej napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. Czy ktoś może wie czym spowodowany jest ten spadek cen w ostatnich dniach. Czy kopią pietruszkę z pola? Jestem z małopolski i nie widzę pietruszek w polach przynajmniej u nas. Może ktoś napisać jak jest  z pietruszkami w polu w innych rejonach. Dzięki z góry za informacje.

 

Koło  Inowrocławia kopią  na potęgę, Łęczyca  również. Stąd spadek  ceny. Pietrucha pożarta przez gryzonie, dużo pognitej ale jest i ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość on rolnik
1 godzinę temu, Kamil Koło napisał:

Zrozumcie tych co ratują tyłek i chcą odzyskać chociaż część kosztów

No to wytłumacz mi gdzie sie koszty zwróca jak ktos ogłsza 0,5 ha za 2 tys ?

P co sieje w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gość on rolnik napisał:

No to wytłumacz mi gdzie sie koszty zwróca jak ktos ogłsza 0,5 ha za 2 tys ?

P co sieje w takim razie?

Zasiał bo tak chciał nie nam to oceniać, każdy ma inną życiową sytuację i trzeba to uszanowac. Pytanie czy przy obecnej cenie znajdzie kogoś kto się skusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamil Koło napisał:

Zrozumcie tych co ratują tyłek i chcą odzyskać chociaż część kosztów

A kto im kazał tyle siać? Pycha i pazerność nie popłaca.. i logiczny rozum jak coś płaci to płacić wiecznie nie będzie.. ale ludzie nie zmidrzeja taka sama sytuacja była w sezonie bodajże 2015/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość on rolnik
28 minut temu, Darekspire napisał:

A kto im kazał tyle siać? Pycha i pazerność nie popłaca.. i logiczny rozum jak coś płaci to płacić wiecznie nie będzie.. ale ludzie nie zmidrzeja taka sama sytuacja była w sezonie bodajże 2015/16

Zgadzam się,dlatego już usług nie wykonuje. Mam nadzieję ze skoczki zastanawią sie nad areałemna ten sezon. I tak wszystko zweryfikuje pogoda,opady w czasie wschodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...