Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Ty kolego chyba nie jesteś w temacie ?. U nas na proszowicach to po 1zl myta sortowania luzem można kupić. Trzeba było zasiac trochę więcej to by była droższa ??

Ja jestem z okolic proszowice i jechałem z towarem po 1,5 zł do oporu, a jedyne co wystarczy to jakość. O 60 tonach zapomniałem z początkiem stycznia. Liczyć, liczyć i jeszcze raz liczyć koszty i dopiero wchodzić w uprawę. No chyba, że ktoś robi ogórka, paprykę albo inne warzywo pod tenisa to inna bajka. Teraz kończy się czas, że najgłupszy zostawał na gospodarce i jakoś to było. Albo masz łeb na karku albo do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Miałem. Wschody super, kiełkowala po 4 dniach. Idealnie biała. Ale cena nasion to kosmos.  Według mnie odmiana super ale 110 % droższa niż arat. Moim zdaniem za drogie nssiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość on rolnik
W dniu 10.03.2020 o 18:22, Gość Gość napisał:

Actice miałem bez szału. Czym wyróżnia się arctica ze tyle kosztuje? 

To są dwie różne pietruszki. Odmiana Bejo to F1.

 

36 minut temu, Marek87 napisał:

Witam, mam pytanie otóż dawka wysiewu nasion wynosi przykładowo 1.2 mln na ha i teraz czy ta gęstość jest przy siewie jednego rzędu na redlinie czy przy dwóch?

Sam sobie odpowiedziałeś o ile przeczytasz ze zrozumieniem swój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Nie macie na co wydawać  kasy chyba, żeby tyle włożyć w nasiona pietruszki mieszancowej... ale kto bogatemu zabroni. A już myślałem, że przyjdzie jakieś opamiętanie w tym  roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marek87 napisał:

Witam, mam pytanie otóż dawka wysiewu nasion wynosi przykładowo 1.2 mln na ha i teraz czy ta gęstość jest przy siewie jednego rzędu na redlinie czy przy dwóch?

1,2 mln czyli przy rozstawie 75cm, zazwyczaj sieje się dwa rzadki na redlinie i to jest co około 2,2cm nasiono.

Ktoś sieje marchew rzutowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość on rolnik
42 minuty temu, Gość piotrek napisał:

jak tam zasiewy? dużp już nasiane? i ile planujecie siać?

Bedzie chyba mniej zasiane na kujawach,wnioskuje tak po zasiewach znajomych. Podobno na chłodniach tez roznie leży pietruszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...