Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Gość Bomberman napisał:

Chlopu nie przetłumaczysz, on zna inny rodzaj ekonomii...Logiczne jest zniszczyć cześć towaru aby zmniejszyć podaż, wtedy cena wzrośnie a jak zasypiesz rynek tania pietruszka to po co płacić 3 zł skoro po 50 groszy chłopy się będą zabijać aby towar oddać. Lepiej te 30% zaorać i sprzedać 70% w godnych cenach niż oddać 100% za grosze. Ludzie jak wam z takim rozumowaniem budżet roczny gospodarstwa się spina to nie jestem w stanie ogarnąć.

A co to da że jeden zniszczy 10 czy 20ha skoro wśród rolników nie ma żadnej konsolidacji w takich sprawach? Ludzie się mocno nastawili na dobre ceny warzyw i po jednym gorszym roku nie odpuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

12 godzin temu, Gość Bomberman napisał:

Chlopu nie przetłumaczysz, on zna inny rodzaj ekonomii...Logiczne jest zniszczyć cześć towaru aby zmniejszyć podaż, wtedy cena wzrośnie a jak zasypiesz rynek tania pietruszka to po co płacić 3 zł skoro po 50 groszy chłopy się będą zabijać aby towar oddać. Lepiej te 30% zaorać i sprzedać 70% w godnych cenach niż oddać 100% za grosze. Ludzie jak wam z takim rozumowaniem budżet roczny gospodarstwa się spina to nie jestem w stanie ogarnąć.

Haha. Idac tym tokiem rozumowania  to mam 2 skrzynie kapusty jedna wywioze w pole bo mi sie nie chce robić to druga skrzynie powinienem sprzedać za 1.50 kg a nie za 70 groszy jak cena rynkowa.  Bo przecież odciazylem rynek tym ze pol wyrzucilem to jeszcze kupiec powinien mnie szanowac ze tej drugiej nie wyrzucilem boby u bombera musial juz z 3 zl zaplacic.

Ja w tej sytuacji popieram kamila bo chyba nikt nie sial i nie pryskal z myślą o tym zeby sobie zaorac. 

Jak Tobie bimber tak sie opłaca ta Twoja ekomomia  i Ci starcza na wszystko ze mozesz orac to badz tak dobry i zutylizuj cala to cena wzrosnie i my coś zarobimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbcie parobki za darmo a pośrednicy niech zarabiają nie raz tyle co wy tylko że 3 razy tyle! Białych chinoli nie nauczy oni lubią robić za free.nie napiszę białych murzynów bo oni by nawet nie pierdneli na taki zapiernicz jaki mamy na gospodarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Darekspire napisał:

Róbcie parobki za darmo a pośrednicy niech zarabiają nie raz tyle co wy tylko że 3 razy tyle! Białych chinoli nie nauczy oni lubią robić za free.nie napiszę białych murzynów bo oni by nawet nie pierdneli na taki zapiernicz jaki mamy na gospodarce.

Oki to pokaż Ty bądź ktoś co tak krzyczy że lepiej podnieść cenę likwidując towar jak Wy to robicie, pewnie macie jakieś fotki z orki np pietruszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darekspire napisał:

Róbcie parobki za darmo a pośrednicy niech zarabiają nie raz tyle co wy tylko że 3 razy tyle! Białych chinoli nie nauczy oni lubią robić za free.nie napiszę białych murzynów bo oni by nawet nie pierdneli na taki zapiernicz jaki mamy na gospodarce.

Polecam wydzierzawic pole napewno chętny się znajdzie i zostac pośrednikiem. Juz nie będziesz musial tak zapierniczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bomberman

Prowadzę gospodarstwo sadownicze ale reguły gry rynkowej są podobne. Ja poniżej kosztów nie podejmuje się zbiorów bo nie będę "dziadów" dorabiał. Wolę stracić ale cwaniactwa nie będę finansował. Jak ktoś głupi i lubi dorabiać wszystkich tylko nie siebie to jego wybór. Są gorsze i lepsze lata. Podczas tych tzw. tłustych trzeba odłożyć coś na cięższe czasy a nie wyzerować się i później płakać że na raty nie ma jak przyjdzie dołek cenowy. Zauważyłem że coraz więcej ludzi żyje ponad stan, chcieli by żyć na wysokim standardzie jak niektórzy ale najzwyczajniej w swiecie ich na to nie stać. Zamiast przyjąć to z pokorą to bujają się z kredytami żeby nie odstawać od sąsiadów a później płacz że pietruszkę po 40 groszy oddaje bo komornik puka. Złota zasada która profesor kiedyś mi powiedział na studiach; Niedoinwestowane gospodarstwo jest lepsze niż przeinwestowanie. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kamil Koło napisał:

Oki to pokaż Ty bądź ktoś co tak krzyczy że lepiej podnieść cenę likwidując towar jak Wy to robicie, pewnie macie jakieś fotki z orki np pietruszki

Ja nie miałem potrzeby niszczyć bo marchew miałem tylko wczesna którą skończyłem na cenie 80gr do hurtu a pozna odpuściłem na rzecz ziemniaka i go zwiększyłem obszarowo niż miałem zazwyczaj i go na szczęście do początku listopada sprzedałem.. pietruszki jak zwykle tyle co roku mi wchodzi do chłodni.. a wracając do ziemniaka wacham się nad odpuszczeniem i zmniejszenie do minimum na jakie muszę mieć dla stałego odbiorcy a robię tak bo będzie tragedia! A powiedziałem że się tym dodatkowo nie zajmuje? Ale nie mam z tego satysfakcji niż jak sam wyprodukuje i jestem tego pewien i nie będę miał reklamacji

Edytowane przez Darekspire
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2019 o 17:06, Darekspire napisał:

Ja nie miałem potrzeby niszczyć bo marchew miałem tylko wczesna którą skończyłem na cenie 80gr do hurtu a pozna odpuściłem na rzecz ziemniaka i go zwiększyłem obszarowo niż miałem zazwyczaj i go na szczęście do początku listopada sprzedałem.. pietruszki jak zwykle tyle co roku mi wchodzi do chłodni.. a wracając do ziemniaka wacham się nad odpuszczeniem i zmniejszenie do minimum na jakie muszę mieć dla stałego odbiorcy a robię tak bo będzie tragedia! A powiedziałem że się tym dodatkowo nie zajmuje? Ale nie mam z tego satysfakcji niż jak sam wyprodukuje i jestem tego pewien i nie będę miał reklamacji

Ale z Twojego toku myślenia wynika że gdybyś zaorał cześć marchwi to byś dostał lepsza cenę ;)

A to moja pietruszka, może uda się sprzedać po trochę więcej jak 30gr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kamil Koło napisał:

Ale z Twojego toku myślenia wynika że gdybyś zaorał cześć marchwi to byś dostał lepsza cenę ;)

A to moja pietruszka, może uda się sprzedać po trochę więcej jak 30gr

IMG_20191211_165826.jpg

Nie zrozumiesz tego jak będziesz tak podchodził do tego... Trzeba trochę się zastanowić zanim się czegoś na sieje bez umiaru.. jak coś w danym roku płaci to w drugim się już to nie powtórzy... A pietruszka słabej jakości.... W tym roku żeby sprzedać trzeba mieć super jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Darekspire napisał:

Nie zrozumiesz tego jak będziesz tak podchodził do tego... Trzeba trochę się zastanowić zanim się czegoś na sieje bez umiaru.. jak coś w danym roku płaci to w drugim się już to nie powtórzy... A pietruszka słabej jakości.... W tym roku żeby sprzedać trzeba mieć super jakość

Darekspire jesli to jest słąba jakość proszę zrób mi zdjęcie Twojej  pietruszki marchewki, chce zobaczyć jak wygląda lux towar u producentów z wiedzą rolnicza i ekonomiczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik kujawy
18 godzin temu, Darekspire napisał:

Róbcie parobki za darmo a pośrednicy niech zarabiają nie raz tyle co wy tylko że 3 razy tyle! Białych chinoli nie nauczy oni lubią robić za free.nie napiszę białych murzynów bo oni by nawet nie pierdneli na taki zapiernicz jaki mamy na gospodarce.

popieram jechać z dziadami 15zł się zachciało za kg 

produkcje zboża  wykończyli dziady to teraz za warzywa się zabierają 

 

 

 

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość swietokrzyskie
17 godzin temu, Darekspire napisał:

Wejdź na ewarzywnictwo to tam zobaczysz jakie są pietruszki malopolska i świętokrzyskie nie będę robił swojej pietruszce zdjedzia bo bynajmniej mi się nie chce i jeszcze jej myć mogę ci wysłać zdjęcie w lutym jak będę ją sprzedawal

Darek ja jestem ze świętokrzyskiego i pokaż mi te piękne pietruszki. Rejon Opatowa przemysl po 0.27gr A ta piękna 0.8-0,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik
Godzinę temu, Gość Gość swietokrzyskie napisał:

Darek ja jestem ze świętokrzyskiego i pokaż mi te piękne pietruszki. Rejon Opatowa przemysl po 0.27gr A ta piękna 0.8-0,9.

Podobno macie lux towar handlowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam to macie ziemię ale pod ziemniaka... Co ja będę ci mowil dokładnie.. świętokrzyskie jest duże. Ja wiem gdzie są dobre rejony ziemię pod to warzywo i nie zaprzecze że chętnie bym moje pod krakowskie ziemię zamienił właśnie na takie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość swietokrzyskie
2 godziny temu, Darekspire napisał:

Oj tam to macie ziemię ale pod ziemniaka... Co ja będę ci mowil dokładnie.. świętokrzyskie jest duże. Ja wiem gdzie są dobre rejony ziemię pod to warzywo i nie zaprzecze że chętnie bym moje pod krakowskie ziemię zamienił właśnie na takie 

Oddam ci w dzierżawę 50ha w tym rejonie pietruszkowym powiat Pińczów. Zobaczymy czy będziesz oral jak będzie urodzaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Gość Gość swietokrzyskie napisał:

Oddam ci w dzierżawę 50ha w tym rejonie pietruszkowym powiat Pińczów. Zobaczymy czy będziesz oral jak będzie urodzaj. 

Znajac Darekspire pewnie usłyszysz ze powiat pinczow go nie interesuje bo to nie tam te zlote pola ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość swietokrzyskie
Godzinę temu, Gość Daro napisał:

 

Znajac Darekspire pewnie usłyszysz ze powiat pinczow go nie interesuje bo to nie tam te zlote pola ;)

No to dorzucę resztę na Kazimierzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te regiony są najlepsze pińczowski wodzisławski i od niegardowa po Słomniki tam gdzie Rędziny.. towar tam jest bajka u tych którzy umia zmianowac.. ale co ja się tu udzielam przecież tu są sami technolodzy europejscy nie jak ja zwykły rolnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczepanitoo

Tak czytam te komentarze i trochę chce mi się śmiać a z drugiej strony płakać, bo zamiast iść ramię w ramię to my się kłócimy. Dla nas konkurencją powinni być rolnicy z zagranicy, a nie ten za miedzą, czy z innego województwa. Przykre to trochę.

Kłócimy się i prawimy swoje mądrości bo po dobrym cenowo sezonie mnóstwo skoczków zasiało pietruszkę i było do przewidzenia, że będzie padaka. Ale taka już mentalność, że jak coś płaci to na hurra. 

To samo z ozima cebulą będzie(jak nie wymarznie). W moim rejonie(łęczycki, łódzkie) zeszły chyba wszystkie nasiona jakie były. 

Byłem kupić maszynę w łowickim to tam rolnik mówi, że jego sąsiedzi już każdy ma sadzeniaki, kupują kombajny i sadzarki i będą sadzić ziemniaki, mnóstwo ziemniaków.

No ale co, Polak mądry po szkodzie...

Pozdrawiam wszystkich rozsądnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
W dniu 17.12.2019 o 12:31, Darekspire napisał:

Podobno już okolice krk oferty 0.80 na gotowo w worku 10 kg

Co tak drogo? Przecież już powinni dopłacać ,aby ktoś to zabrał....

Wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...