Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

17 godzin temu, Gość gość Zenek napisał:

oj durne chłopy .W totolotka raz się wygrywa.A wy nasadziliście jak głupki.J szczęscie nie dopisało

raczej posialiśmy

cena ceną tylko czemu końcowy odbiorca nie zauważa duzej produkcji pietruszki ? cena w sklepach bardzo wysoka !

w tej chwili za przemysł pietruszki i marchwi wiecej mozna dostac jak za towar marketowy i to jest chore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość antek napisał:

na forum mozna napisac ,że na przemysł 50 gr a rzeczywistość jest niestety inna 35gr jest realne

Skoro posrednik płaci 30-35 gr to zakład płaci tyle samo  według ciebie? Dolicz koszty transportu i zysk dla posrednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość swietokrzyskie
13 godzin temu, Gość rolnik napisał:

Skoro posrednik płaci 30-35 gr to zakład płaci tyle samo  według ciebie? Dolicz koszty transportu i zysk dla posrednika.

No u mnie pośrednicy płacą 20gr za marchew 35gr pasternak towar oglowiony jakieś potrącenia na ziemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość rolnik napisał:

Skoro posrednik płaci 30-35 gr to zakład płaci tyle samo  według ciebie? Dolicz koszty transportu i zysk dla posrednika.

wiem za ile sprzedaja bo znajomi mają podpisane kontrakty 35gr z dostawą do zakładu a jak nadmiar towaru to z kontraktu urywają z ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość antek napisał:

wiem za ile sprzedaja bo znajomi mają podpisane kontrakty 35gr z dostawą do zakładu a jak nadmiar towaru to z kontraktu urywają z ceny

Nie kazdy zakład płaci tyle samo to po pierwsze po drugie ja robie do posrednika po 33gr netto uwazasz ze mi dokłada?  Sa zakłady ktore za pietruszke oferuja 60 gr a sa i takie ktore płaca 1,05 zł netto. Nie wiem co przez ciebie przemawia.....chyba zazdrosc,typowy Polak. Zacznijmy wspołpracowac a nie zazdroscic sobie,tylko chyba musi sie pokolenie zmienic.

Po co znajomi podpisuja kontrakty skoro urywaja z ceny,wytłumacz mi bo nie bardzo rozumiem. A cena marchwi przemysłowej pojdzie w gore to tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość rolnik napisał:

Nie kazdy zakład płaci tyle samo to po pierwsze po drugie ja robie do posrednika po 33gr netto uwazasz ze mi dokłada?  Sa zakłady ktore za pietruszke oferuja 60 gr a sa i takie ktore płaca 1,05 zł netto. Nie wiem co przez ciebie przemawia.....chyba zazdrosc,typowy Polak. Zacznijmy wspołpracowac a nie zazdroscic sobie,tylko chyba musi sie pokolenie zmienic.

Po co znajomi podpisuja kontrakty skoro urywaja z ceny,wytłumacz mi bo nie bardzo rozumiem. A cena marchwi przemysłowej pojdzie w gore to tylko kwestia czasu.

jak  jest duzo towaru to rolnicy chcą tylko sprzedac na cene juz nie patrzą i na wolnym rynku przemysłowa jest wtedy po 20 gr i  zakład ma pole do popisu bo zawsze cos znajdzie w kontraktowanej marchwi i nie zapłaci po 35 gr dając delikatnie do zrozumienia rolnikowi ,ze mogą od niego nie kupic i tu sie zaczyna   urywanie ceny Wiem z pewnego zrodła na kujawach tak sie robi i nie tylko.co do pietruszki przemysł 1.05 netto ??? daj namiary na ten zakład dostarcze nawet 1 tyś ton kolego myta jakosc ekstra w worku 5kg na palecie kosztuje 1,4 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami doprowadziliście do tak chorej sytuacji. Żeby oddawać za darmo swoją pracę. W poprzednim sezonie sadownicy wozili za 8 gr spady,teraz wy wykopaną ręcznie pietruszke oddajecie za 40 gr. Ale dobrze że tak się stało. Skoczek pozazdrościł że sąsiad który od lat uprawia pietruszkę raz na 10 lat zarobił. I dobrze, skoczkowi po tym sezonie zostanie tylko ból kręgosłupa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość antek napisał:

jak  jest duzo towaru to rolnicy chcą tylko sprzedac na cene juz nie patrzą i na wolnym rynku przemysłowa jest wtedy po 20 gr i  zakład ma pole do popisu bo zawsze cos znajdzie w kontraktowanej marchwi i nie zapłaci po 35 gr dając delikatnie do zrozumienia rolnikowi ,ze mogą od niego nie kupic i tu sie zaczyna   urywanie ceny Wiem z pewnego zrodła na kujawach tak sie robi i nie tylko.co do pietruszki przemysł 1.05 netto ??? daj namiary na ten zakład dostarcze nawet 1 tyś ton kolego myta jakosc ekstra w worku 5kg na palecie kosztuje 1,4 zł 

po 1,4 to chyba rolnik myta sprzedaje posrednikowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Antoni napisał:

Tak bezposrednio od rolnika który nie ceni swojej pracy .

Rolnicy sami robia zjazd cenowy.....ciezko przetłumaczyc ze w jednosci siła,to jest wrecz niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal_mazowieckie

Jak realnie oceniacie szanse pietruszki na wiosnę kwiecien-maj?  Co jest teraz to wiem. Wiem że jest dużo pietruszki min przez skoczków bez magazynów. Czy pół roku przechowywania zweryfikuje cenę? Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie spodziewałem się dużego wzrostu ceny pietruszki w okresie  wiosennym. A jak Węgrzy nie chcą kupować? Zawsze  małopolska  kupowała towar dla bratankow

A to Węgrzy nic nie biorą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...