Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrosek

mróz swoje zrobił mam znajomego co ma wielkie piwnice wchodzi tam około 20 przyczep w tym roku nie chciało mu się sypać to zrobił pryzmę oczywiście wszystko dobrze po obkładał słomą ale jak gadałem z nim to i tak mróz już swoje zrobił i żalił się ze gryzonie strasznie dokuczają szczury porobiły w ziemniakach kanały i siedzą i gryzą nie miłosiernie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Master napisał:

W sumie to i może dobrze . Ludzie nie będą się martwić gdzie to sprzedać i mróz załatwi sprawę ! 

Tak a pieniądze z nieba spadną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Enolofos
3 godziny temu, Gość Master napisał:

W sumie to i może dobrze . Ludzie nie będą się martwić gdzie to sprzedać i mróz załatwi sprawę ! 

Niech zgadnę - jesteś bardzo lubiany przez sąsiadów? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konefał
2 godziny temu, Gość PYRA napisał:

Tak a pieniądze z nieba spadną :)

A jak nie będzie miał gdzie sprzedać to pieniądze też mu z nieba spadną.

1 godzinę temu, Gość Enolofos napisał:

Niech zgadnę - jesteś bardzo lubiany przez sąsiadów? ??

Jak komuś się lepiej powodzi to zaraz sąsiedzi go nie lubią, takie to polskie piekiełko, lepiej niech każdy w swoją michę patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
2 godziny temu, Gość Enolofos napisał:

Niech zgadnę - jesteś bardzo lubiany przez sąsiadów? ??

W czym masz problem ? W moim regionie akurat dominuje uprawa warzyw korzeniowych , ziemniaka sadzę ja i jeszcze jeden gość we wsi . To co napisałem , to szczera prawda ! Lepiej będzie jak mróz zrobi robotę , bo jaki jest sens oddawać towar  2-3 zł za worek ? Liczyłeś koszt produkcji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Enolofos
10 godzin temu, Gość Master napisał:

W czym masz problem ? W moim regionie akurat dominuje uprawa warzyw korzeniowych , ziemniaka sadzę ja i jeszcze jeden gość we wsi . To co napisałem , to szczera prawda ! Lepiej będzie jak mróz zrobi robotę , bo jaki jest sens oddawać towar  2-3 zł za worek ? Liczyłeś koszt produkcji ? 

Liczysz że komuś zgnije a ty drogo sprzedasz. Super kalkulacja, taka katolicka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski
29 minut temu, Gość Enolofos napisał:

Liczysz że komuś zgnije a ty drogo sprzedasz. Super kalkulacja, taka katolicka ?

Nie mam ziemniaków w magazynie i sprawa mnie za bardzo nie dotyczy, ale nie wyjeżdżajcie z katolicyzmem i tym podobne. Master przecież ma świętą rację... Gdyby każdemu połowa zmarzła to każdy miałby dwa razy więcej pieniędzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
29 minut temu, Gość Enolofos napisał:

Liczysz że komuś zgnije a ty drogo sprzedasz. Super kalkulacja, taka katolicka ?

Po pierwsze , to jestem Chrześcijaninem , po drugie połowę tego co miałem obsadzone sprzedawałem na wczesnego a drugą połowę wsadziłem do przechowalni i od września do teraz wysprzedałem wszystko ! Teraz będę kupował ziemniaka , bo wożę towar w góry . 

Nie wiem czemu jesteś taki pobudzony , może u ciebie coś nie tak z ziemniakiem i wyładowujesz swoją frustrację na forum ? 

W sumie , to nie moja sprawa ale jak już wyszłeś z tematem wiary , to chyba islamista jesteś ? Prawo szariatu praktykujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
9 godzin temu, Gość ELC napisał:

Jakie 3 zł za worek? Eksport na Ukrainę daje od 40 do 60 gr netto a więc w czym problem? I dzwonią cały czas

Wiem , że jest duży popyt na naszego ziemniaka ze strony Ukraińców , nawet był artykuł u nich , że nasz Polski jest lepszy jakościowo od ich ziemniaka i cenowo tańszy . Problem jest w tym , że na eksporcie uratują się tylko duzi gracze  , ponieważ Ukraińców interesują tylko oferty tirowe ! Następny problem , to fito . Konkluzja z tego jest taka ,że opłaca się eksportować , ale trzeba mieć dużo ziemi , jednolity towar , zdrowy bez chorób oraz miejsce do przechowania . Mali gracze niestety w tym roku nie wygrają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Enolofos
2 godziny temu, Gość Master napisał:

Po pierwsze , to jestem Chrześcijaninem , po drugie połowę tego co miałem obsadzone sprzedawałem na wczesnego a drugą połowę wsadziłem do przechowalni i od września do teraz wysprzedałem wszystko ! Teraz będę kupował ziemniaka , bo wożę towar w góry . 

Nie wiem czemu jesteś taki pobudzony , może u ciebie coś nie tak z ziemniakiem i wyładowujesz swoją frustrację na forum ? 

W sumie , to nie moja sprawa ale jak już wyszłeś z tematem wiary , to chyba islamista jesteś ? Prawo szariatu praktykujesz ?

Chyba nie czytasz tego co wypisujesz, więc  i ja na to nie liczę. 

Aby było w temacie - wczorajsza oferta 5,5/15 żółty 4,5+ spaletyzowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola, jacy mali? To po 1500kg macie tych ziemniaków i urzadzacie tu taki płacz? Do młodych daleka droga, nie wiadomo jaka aura a ziemniaki idą, co innego kapustą choć zaczynają się pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Enolofos
5 godzin temu, Gość rolnik napisał:

45 gr za jaki towar, jakie ilości?

równie dobrze można napisać ze zainteresowanie duże i ludzie już płacą po 1,29zl, szkoda tylko ze w marketach

Tak jest ale fito i fakturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
3 godziny temu, Gość Gosc. napisał:

Co jeszcze wymyślicie oprócz przemarzniętych ziemniaków i eksportu na Ukrainę? Zmyślonymi bajeczkami ceny nie podniesiecie bo handel ziemniakami leży.

Ale jeśli sprawdzą się pogody na luty i faktycznie będzie trzymał mróz to w marcu handel ruszy, bo sporo towaru nie będzie się nadawało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polak

witam ja też miałem 2 telefony co szukają ziemnika  za granicę mi już zostało nie dużo ich interesują ilości tirowe więc co nie którzy wypchną towar ważne ze coś się dzieje, i co niektórzy jakieś pieniądze odzyskają. jakby jeszcze odblokowali restaurację itp to by wszystko ruszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody rolnik

Gość Gosc.   

Co jeszcze wymyślicie oprócz przemarzniętych ziemniaków i eksportu na Ukrainę? Zmyślonymi bajeczkami ceny nie podniesiecie bo handel ziemniakami leży.

Czemu zaklinacie rzeczywistosc? Eksport idzie na Ukraine i tego sie nie ukryje i to w duzych ilosciach. Ja zaczalem wysylac w listopadzie i do tej pory ciagle idzie i mam wrazenie ze popyt sie zwieksza bo cena rosnie. Aktualnie koncze prawie sezon jutro laduje na UA i zastaja mi dwa tiry. 80% towaru poszlo na wschod. Oczywiscie badania musza byc i to wielu ludzi dyskwalifikuje z eksportu a nasi handlarze to wykorzystuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...