Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Master
26 minut temu, Gość Gość pełen optymizmu napisał:

Jaka cena ziemniaka Kraków Sandomierz?

Kraków żółty 6 , czerwony 7 ale co z tego jak kupca brak ! Żeby podać busa 200 worków , to trzeba 2 doby jak nie więcej tam spędzić .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość ziemniak

"wolny handel" ??? Taaa raczej wolny improt. Ciekaw jestem czy te ziemniaki które do Nas przyjeżdżają mają jakiekolwiek badania.... A jak my chcemy wysłać za granicę to wielkie fita potrzebne....  Mi już na to brak słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 06:43, Gość Google napisał:

Izraelski ziemniak jest wszędzie nie tylko w w Równej firma z Bugaja też wstawiała do jednej sieciówek informowała o tym Agrounia. W jakim kraju my żyjemy kościół Żydom dał Polskie metryki podczas 2 wojny światowej to przy korycie mamy same koszerne polityki ktore nic z tym nie zrobią. Nam się wciska kit o "wolnym handlu" a gdy chcemy swoje sprzedać to nie fito i badania których ciężko przejść i tak sprzedajemy po to marne 0.20groszy kilogram. Polska to parszywe państwo Polin i tutaj się nic nie zmieniło!

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwia

Duzo macie jeszcze ziemniaka w przechowalniach ?U Nas koncowka 800 ton poszlo na UA .Zostalo z 300 do sortowania ale wszystko bierze klijent na ukraine .Cena nie powala bo 38 netto ale plusik , ze poszlo  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość napisał:

Dużo. Będzie trzeba wywozić do lasu bo rowów na polach będzie mało.

U nas niektórzy pozostawiali w polu i chyba dobrze zrobili nie pogrążając się w kosztach dalej. Mrozy były to załatwiły temat , teraz tylko zaorać uprawić i posiać . Przynajmniej nie trzeba nawozów drogich kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie najważniejsze, że poszło, co z tego że 38 netto, również dobrze mogło być i 28 netto ale najważniejsze, że poszło. To jest sukces niebywały! Powiedzcie mi za ile byście NIE oddali ziemniaka??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody rolnik

Wszystko zalezy od roku. W tym byly duze wydajnosci wiec cena na tak zwane zero jest nizsza niz przy malej wydajnosci. Wszystko trzeba liczyc a nie glupio pytac sie za ile byscie nie oddali ziemniaka! Ciezki rok ale i tak z zyskiem na ziemniaku. Koncze juz handel dwa tiry jeszcze zostaly pojada po 43 grosze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

witam jak u was jest z fito jesli ma sie badania zrobione na sadzonke podobno niektorzy  wojewodzcy inspektorzy  wydaja na to  dodatkowo fito odsort prosze o info pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100lec

Jeżeli co najmniej przez trzy lata miałeś badane wszystkie ziemniaki w gospodarstwie a tak jest np jeżeli uprawiasz sadzeniaki które bada się co roku, to znaczy że twój kołchoz jest wolny od chorób i świadectwo należy ci się od ręki bez dalszych badań. Jednak to zaświadczenie obejmuje tylko te organizmy na które były prowadzone badania, jeżeli kraj do którego wysyłasz ziemniaki żąda badań na inne choroby lub szkodniki to musisz je zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 11:26, Gość Rolnikpsc napisał:

Jak sytuacja na giełdach ziemniaka?ktoś był może powiedzieć Kraków Sandomierz łódź , ?

Jak tam Panowie dużo jeszcze towaru w waszych stronach jakie realnie ceny u mnie w tym tygodniu jak dobrze pójdzie to dożynki średnia 0,35 gr ogólnie porażka plus taki ze i gorsze lata się przeżyło tyle ze przy niższych kosztach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gosp napisał:

Jak tam Panowie dużo jeszcze towaru w waszych stronach jakie realnie ceny u mnie w tym tygodniu jak dobrze pójdzie to dożynki średnia 0,35 gr ogólnie porażka plus taki ze i gorsze lata się przeżyło tyle ze przy niższych kosztach

Szkoda mówić w tum roku nie sadze ziemniaka wszystko kukurydza zakontraktowana 500 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gość Gość napisał:

Szkoda mówić w tum roku nie sadze ziemniaka wszystko kukurydza zakontraktowana 500 netto

U mnie sadza do bólu bo z sadzeniaka maja opór .Cena uczciwa moze bedzie za 10 lat znowu ?Moze dozyjemy . A koszty rosna strasznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gość Pyra napisał:

U mnie sadza do bólu bo z sadzeniaka maja opór .Cena uczciwa moze bedzie za 10 lat znowu ?Moze dozyjemy . A koszty rosna strasznie ?

To ten rok ich nauczy rozumu jak znowu będą za free wory przewalać ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pietrek
Godzinę temu, Gość Ddddi napisał:

Czy to prawda że import ziemniaka z Niemiec to koszt tylko transportu?? Ziemniaki za darmo tylko trzeba je przywieź do Polski 

Kolego też już to słyszałem tylko oni i tak mają za towar zapłacone przez rząd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...