Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gość Tomek napisał:

Może coś się zmieni wraz z obowiązkowym znakowaniem ziemniaków. A jak nie to my producenci musimy zacząć walczyć z tymi co sprowadzają i pakują w polskie worki

Sprzedają zagraniczny syf za polskiego a później piszą jaki to Polski jest słabej jakości. Już się wielu najadło przemysłówką przyjeżdżają z domu biorą bo się boją ludzie na targowiskach kupić,nie dość że śmierdzi to jeszcze nie da się ugotować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Tomek napisał:

Może coś się zmieni wraz z obowiązkowym znakowaniem ziemniaków. A jak nie to my producenci musimy zacząć walczyć z tymi co sprowadzają i pakują w polskie worki

Przypominam że niema czegoś takiego jak Polskie worki.

Czy wg Was Ci Polscy producenci co maja sortowniki z szyciem worków to robią zagraniczny towar wg tej analizy :)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Darek napisał:

Przypominam że niema czegoś takiego jak Polskie worki.

Czy wg Was Ci Polscy producenci co maja sortowniki z szyciem worków to robią zagraniczny towar wg tej analizy :)??

Kolego mówię o obowiązku który będzie narzucony od 2020r tj oznaczanie ziemniaków krajem pochodzenia tj polskie. Jak na razie to ze przepakowywują zagraniczne ziemniaki z paskiem biało czerwonym nie jest zabronione ale od stycznia będzie zabronione. Ps ja szyje tez worki i będę wyzywał taśmę z flaga i znaczył produkt polski. I o tym mówię. Dbajmy o swoj interes a nie handlarzy co Sado po jęden ha a przewalają setki ton. Jednoczmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Gość Tomek napisał:

Kolego mówię o obowiązku który będzie narzucony od 2020r tj oznaczanie ziemniaków krajem pochodzenia tj polskie. Jak na razie to ze przepakowywują zagraniczne ziemniaki z paskiem biało czerwonym nie jest zabronione ale od stycznia będzie zabronione. Ps ja szyje tez worki i będę wyzywał taśmę z flaga i znaczył produkt polski. I o tym mówię. Dbajmy o swoj interes a nie handlarzy co Sado po jęden ha a przewalają setki ton. Jednoczmy się.

Kolego napisałes ze "pakuja w polskie worki" więc się nie kłóć. Znakowanie ziemniaków to że będzie białoczerwona szarfa na worku raszlowym nie zabrania pakowania importu w niego, oznaczeniem ma byc flaga wraz z danymi producenta i to flaga w formie flagi a nie napis "produkt Polski". Jaki to ma być worek kolor rozmiar itp szczegóły nigdzie nie jest określone i nie będzie.

Ja wiem o co Ci chodzi że ściagają i robią ziemniaka w 15 bez żadnych oznaczeń, ale niestety przypominam że mamy wolny rynek i za wiele te oznaczenia nic nie zmienią bo zakazu o tym że sieci niemogą handlować importem nie wprowadzą a jakby wprowadzili taki nierealny zakaz to by działał w 2 strony także za rok byśmy sie zakisili własnym towarem wewnątrz. Już tu jedno emabrgo któs nam wprowadził i za niedługo pewnie będzie taki przychylny i je zniesie tylko że tam rolnictwo się tak rozwinelo  że nic nie będą potrzebowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość towarzysz józef

Poczytaj rozporządzenie, obowiązek znakowania jest już od maja, alternatywnie można do końca roku zużywać opakowania z zapasu które nie mają flagi. Znakowanie ziemniaków jest obowiązkowe tylko dla tych wyprodukowanych w PL, dla wyprodukowanych w reszcie UE nie ma takiego obowiązku bo byłoby to niezgodne z prawem unijnym.

Jeżeli chodzi o syf jaki idzie z zachodu to chciałbym aby u nas też taki był

https://www.youtube.com/watch?v=S5irBkuPmYE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość towarzysz józef napisał:

Poczytaj rozporządzenie, obowiązek znakowania jest już od maja, alternatywnie można do końca roku zużywać opakowania z zapasu które nie mają flagi. Znakowanie ziemniaków jest obowiązkowe tylko dla tych wyprodukowanych w PL, dla wyprodukowanych w reszcie UE nie ma takiego obowiązku bo byłoby to niezgodne z prawem unijnym.

Jeżeli chodzi o syf jaki idzie z zachodu to chciałbym aby u nas też taki był

https://www.youtube.com/watch?v=S5irBkuPmYE

 

Tak ale powtarzam ze tym oznakowaniem nie może być szarfa  na środku worka raszlowego dwa paski biały czerwony!! Tylko ma być oznakowanie w formie flagi wraz  z opisem i conajmniej numer dystrybutora/producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd, biorą kto da taniej i tyle. 

Dziś do mnie telefon z knajpy, po ile ziemniak irga z dostawą, mówię, że 30zł worek, ziemniak bez rdzy, płacę za niego 23zł, za drogo, oni mogą dać 25. Kazałem im jechać i sobie kupić. Tak to właśnie działa, bary, stołówki etc biorą aby taniej, 3/4 albo więcej tak robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie są 17zł- woreczek i nie ma zbytu co innego było miesiąc temu cena 25zł woreczek i towar schodził ale już od 3 tyg jest bardzo kiepsko mimo ze cena zeszła w dół  giełdy są zapchane zagranicznym towarem owszem.Po nowym roku może być coś lepiej ale nie ma co oczekiwać cudów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gość BYTOM napisał:

u mnie są 17zł- woreczek i nie ma zbytu co innego było miesiąc temu cena 25zł woreczek i towar schodził ale już od 3 tyg jest bardzo kiepsko mimo ze cena zeszła w dół  giełdy są zapchane zagranicznym towarem owszem.Po nowym roku może być coś lepiej ale nie ma co oczekiwać cudów. 

Giełdy są zapchane ziemniakiem przemysłowym a nie zagranicznym. Ludzie się zrazili tym badziewiem i temu spadla sprzedaż. Na Broniszach prawie wszystko na alejce z ziemniakiem to przemysluwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość konsument
4 godziny temu, Gość jaro napisał:

Panowie , po ile jest irga na Bronkach i catania prawdziwa nie żaden przemysł czy coś podłużne. Dzięki.

Oni na Broniszach nie wiedzą co za odmiana Catania. Tam wszystko to podróbka. Trafić na Catanie to cud i nie po 18 czy taniej. Za dobrą trzeba zapłacić powyżej 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarze z rybitw wstydu nie mają takiego syfu to nigdy nie widziałem krzyczą po 18 do 20 jak wam nie wstyd to nie jest warte 3 zł. Wciskacie ludzia syf, co wami kieruje? Dzisiaj sprzedacie za rok ładny towar za darmo oddacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość gość napisał:

18zł i zrywu nie ma

18zł, dobre sobie. Ładna irga 22-23zł, bez rdzy i grubsów, co niżej to syf i nie pieprzcie głupot. Nawet do dużego hurt, kto ma pewny towar nie chce dawać niżej jak 22. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość konsument
10 minut temu, Gość Maciek napisał:

Handlarze z rybitw wstydu nie mają takiego syfu to nigdy nie widziałem krzyczą po 18 do 20 jak wam nie wstyd to nie jest warte 3 zł. Wciskacie ludzia syf, co wami kieruje? Dzisiaj sprzedacie za rok ładny towar za darmo oddacie

A później płacz czemu takie słabe zejście. Ja wolę dac zł drożej u rolników niz kupować ten chlam na giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...