Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

18zł, dobre sobie. Ładna irga 22-23zł, bez rdzy i grubsów, co niżej to syf i nie pieprzcie głupot. Nawet do dużego hurt, kto ma pewny towar nie chce dawać niżej jak 22. 

Mocno przepłacasz za 2 dychy też jest dobra irga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków Rybitwy i okoliczni chłopi ściągaj import ładują w polski worek i heja na giełdy. Są czerwoni ze złości jak jednemu dziś wygrałem na rybitach że import zwozi i przemysłem handluje to burak na twarzy i tylko epitetami w moją stronę rzucał importer jeden żaden chłop a podatku nie płaci. Dzisiaj pisze na niego donos do inspekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość . rolnik. napisał:

Kraków Rybitwy i okoliczni chłopi ściągaj import ładują w polski worek i heja na giełdy. Są czerwoni ze złości jak jednemu dziś wygrałem na rybitach że import zwozi i przemysłem handluje to burak na twarzy i tylko epitetami w moją stronę rzucał importer jeden żaden chłop a podatku nie płaci. Dzisiaj pisze na niego donos do inspekcji.

jak byś miał dobry towar to byś sprzedał jak przemysł przywiozłeś to nie możesz ten zagraniczny widocznie leprzy i tanszy nie jesteś konkuręcyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Sieradzak napisał:

Jak sprzedając zagraniczne maszyny Polskiemu rolnikowi można napedzac Polską gospodarkę? Chyba tylko w postaci podatku VAT bo innej możliwości nie widzę. 

Chodziło mu o to że w Polsce są dystrybutorzy/dealerzy danych marek  i są to Polskie firmy w którch pracują Polacy i w ten sposób napędzaja gospodarke  ale to dokładnie tak samo jak z zagranicznymi ziemniakami też sprzedają je Polskie firmy też u Zbycha Krzysia Czesia itd przy sortowniku i przy układaniu na  Polskie palety pracują Polacy . Więc są 2 identyczne sytuacje w różnych branżach które tak samo napędzaja gospodarke według P. Michała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość . rolnik. napisał:

Kraków Rybitwy i okoliczni chłopi ściągaj import ładują w polski worek i heja na giełdy. Są czerwoni ze złości jak jednemu dziś wygrałem na rybitach że import zwozi i przemysłem handluje to burak na twarzy i tylko epitetami w moją stronę rzucał importer jeden żaden chłop a podatku nie płaci. Dzisiaj pisze na niego donos do inspekcji.

Brawo ty. Trzeba tępić tych cwaniaków. To są ... że swoszowic i okolic

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam pytanie czym jest spowodowany tak drastyczny spadek ceny ziemniaka nie mówię ze jest tragicznie ale jak z 2zł jest już 1,2zł i nie ma zbytnio zainteresowania to coś jest na rzeczy wiadomo jak się wejdzie w ogłoszenia igrit to ogłaszają się ze ściągną  zagranicy litwa ukraina 800zł tona więc możliwe ze przez to ta cena teraz tak spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość konsument
2 godziny temu, Gość katowice napisał:

Witam serdecznie mam pytanie czym jest spowodowany tak drastyczny spadek ceny ziemniaka nie mówię ze jest tragicznie ale jak z 2zł jest już 1,2zł i nie ma zbytnio zainteresowania to coś jest na rzeczy wiadomo jak się wejdzie w ogłoszenia igrit to ogłaszają się ze ściągną  zagranicy litwa ukraina 800zł tona więc możliwe ze przez to ta cena teraz tak spadła.

Kolego to się dzieje przez tych cwaniaków co sprzedają ziemniaki przemysłowe. Ludzie się już ponajadali tego badziewia.i maja dość ziemniaków. Zobacz ile jest ogłoszeń z ziemniakiem przemysłowym. Na Broniszach jest głównie przemysł sprzedawany za ziemniaki jadalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Niestety żadna instytucja nie pilnuje tego co jest sprzedawane głównie na giełdach, a znaczna większość to przemysłowy zza granicy. Gdyby nie ten nielegalny proceder to cena byłaby znacznie wyższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość konsument
2 godziny temu, Gość Handlarz napisał:

Niestety żadna instytucja nie pilnuje tego co jest sprzedawane głównie na giełdach, a znaczna większość to przemysłowy zza granicy. Gdyby nie ten nielegalny proceder to cena byłaby znacznie wyższa. 

Najwięcej przemysłu jest naszego polskiego ile jest ogłoszeń na igricie z przemysłem. Ja kupuje belga i jestem zadowolony bo jest dobry do jedzenia i jest mało odpadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...