Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Gość Handlarz napisał:

Myśle ze jakieś 50% sadzi co roku podobny areał i ma zbyt druga połowa to kamikadze 

Ja nie potrafię zrozumiec jak mozna rzucic aie na ziemniaka i nie miec zbytu. Ten rok bedzie dobra nauczka dla skoczkow bo z zejsciem jest coraz cieżej, przynajmniej tak jest we Wroclawiu. Znam tez takich co sadza od lat i jak z budy nie zadzwonia z Targpiastu to nie beda kopac, przez tydzien nie dzwonią to anny maja wakacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Przegość napisał:

potentat sie odezwał 

A Ty co ,największy plantator ziemniaka w Polsce? Dobrze gość mówi! Ci co sadza po kilkadziesiąt czy kilkaset hektarów to liczą na giełdy, handlarzy czy że susza 100lecia będzie? Puknij się Pan w czoło młotkiem! Sam mam 50 ha ziemniaka i sadzę takie odmiany i w takich ilościach jak chce firma z którą handluje od lat i jestem bardzo zadowolony. Nawet hektara bym nie zasądził jakbym miał jechać  z tym na giełdę czy dać handlarzowi!  I tak to powinno wyglądać- dbam o plon i jego jakość a o zbyt i cenę się nie martwię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Pie....nij się w głowę tani ziemniak to wina handlarzy a może idi...tow rolników którzy po dobrym sezonie zwiększyli obsadę dwukrotnie licząc na to ze staną się milionerami!

Sam pie....nij się w głowę i zobacz ile więcej zasadziłeś , ja sprzedam 50 worków na rynku i wezmę tyle co Ty za 150 na giełdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Valdemar napisał:

Z tego co czytam to ziemniaka w tym roku nie powinno braknąć, a więc cena nie powali z nóg.

Działkowiec

To idz sobie dzialkowcu kup cos na zaraze bo nie dlugo tylko kije z łety zostana, takiego silnego nasilenia choroby nie pamietam od 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Południe PL

U nas z zarazą jest masakra, nawet opryski nie pomagają. W dodatku pod umarzniętymi krzakami ciężko znaleźć ziemniaki handlowe. Plon może będzie na wczesnych max z 10-12 ton. Prawdziwa klęska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Okolice Wrocka napisał:

To idz sobie dzialkowcu kup cos na zaraze bo nie dlugo tylko kije z łety zostana, takiego silnego nasilenia choroby nie pamietam od 10 lat

On je tylko ,,niby ekologiczne" a kosztach produkcji nie ma pojęcia a się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
56 minut temu, Gość Południe PL napisał:

U nas z zarazą jest masakra, nawet opryski nie pomagają. W dodatku pod umarzniętymi krzakami ciężko znaleźć ziemniaki handlowe. Plon może będzie na wczesnych max z 10-12 ton. Prawdziwa klęska. 

Ja sadze od 10 lat praktycznie Lord , albo Denara i zawsze miałem zapobiegawczo pryskane na grzyba i udawało się , w tym roku jadę na samych interwencyjnych fungicydach  co 7 dni , bo chce chociaż Lorda uratować . Gala u mnie to masakra , choć pryskana to połowę plonu może będzie . W tym roku , kto w porę nie zadba o ziemniaki to może zapomnieć o plonie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Zawsze komuś coś nie wyjdzie. A to mróz a to zaraza... Lecz prawda jest taka że plony ogólnie idą na rekord. Oczywiście jeszcze coś się może zmienić ale z każdym dniem nadzieja na dobrą cenę umiera. Prognozuje bezcen na ten i przyszły sezon. Sami sobie jesteśmy winni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddawajcie po 8 bo będzie taniej..., szybko kopcie i uciekajcie haha. ludzie kiedy zmodrzejecie i zaczniecie myśleć? I liczyć? Po 8 wydzwaniają i chcą ilości tirowe to chyba jakiś znak co? A pogoda do tego nie rozpieszcza ale co tam rwać i aby taniej....... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda że ziemniary idą na 60 ton z ha. Nawet jak połowa wygnije to cena 20 gr ?jak nie wymoknie to 1zl 15 kg w sumie to na workach reszlowych będą kręcić złoty biznes. Niestety sam mam 70 ha i przechowalnie na 2 tys ton. Pozdr 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
8 minut temu, Gość Bi 58 napisał:

Taka prawda że ziemniary idą na 60 ton z ha. Nawet jak połowa wygnije to cena 20 gr ?jak nie wymoknie to 1zl 15 kg w sumie to na workach reszlowych będą kręcić złoty biznes. Niestety sam mam 70 ha i przechowalnie na 2 tys ton. Pozdr 600

60 ton chyba z 3 hektarów nie możesz tanio ziemniaka kupić? Dlatego psujesz ludzie w głowach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Sam wstawiłem ogłoszenie bez ceny z ciekawości kto zadzwoni. Telefon był gorący przez 2 godz i takie pieniądze oferowali że szkoda gadać. 

Ich gadanie bo na igricie 8 zł idzie się zaladowac. Niech kopia ci co nie mają auta i hurtowni a ty ładuj do pełna pod dach. Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

Dokładnie bo przy 8 zł kopać i jechać na giełdę to trochę nie ekonomiczne. A le to mało jadą i jeszcze pasuje taniej sprzedać bo chce szybciej sprzedać. Takim gratuluję rozumu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie na t3? T1 poszedł ridomil gold w dawce 2.5 kg /haT2 cabrio duo w dawce 2.5 l /ha na T3 zastanawiam się nad kontaktowa Mancozep mam jeszcze gwarant lub revus  ewentualnie ridomilem mogę ponowić co myślicie? Odmiany denar, gala,bellarosa. Ziemniak aktualnie w dobrej kondycji aczkolwiek w denarze dolne liście zolkna ale to strasznie bujna nać znalazłem też kilka łodyg zaatokowanych przez zaraze ale deszcz 2 tyg leje i cały czas mają mokro. Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Hurtownik
Godzinę temu, Gość Maniek napisał:

A co to cisza wyborcza czy nie macie czym się chwalić swoimi cenami?

Oddają za darmo byle by się pozbyć i satysfakcja była ze hektary były dlatego cisza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...