Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ceny jabłek eksportowych - 2015r


torenze

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

u mnie jak na razie cena na takim samym poziomie jak była an iw góre a ni w dół, ludzie po trochu zaczynają handlować, jak coś sie zacznie zmieniać w jedną albo drugą strone piszcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eksporter

Kaziu, bo ktoś miał piękny sen  :D  A tak na serio, to faktycznie - od kilku lat tendencja ta sama: jak jabłko drożeje, to eksporter nie może się dokupić, bo sadownicy nie chcą komór otwierać. A jak tylko spadnie cena nawet o 5 groszy w dół, to odrazu komory się otwierają. Ale cena przecież nie spada od tak sobie, tylko dlatego że spada zapotrzebowanie lub cena dla odbiorcy końcowego osiągnęła swój próg. I zaczynają się lamenty, dlaczego ten wredny eksporter nie chce jabłek tyle kupować, przecież miesiąc temu szukał i prosił. Taki mamy klimat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica białoruska-rosyjska. Putin ma już dość tego, że Białorusini zarabiają na przepychaniu towaru tranzytem do Rosji. Dobrze, że ja już sprzedałem :)

Czy ja wiem czy dobrze jabłko ciągle idzie do góry, myśle że jeszcze troche pójdzie, ponieważ jabłek juz zostało śladowe ilości mówie o mojej okolicy; Sandomierz. To nie wiem czy taki interes zrobiłeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha były wcześniej spekulacje na ten temat, sżło od nich za dużo jabłka i mieli wyjaśniać, z tego co piszecie chyba sie nie dogadali jednak ....ja jutro otwieram, nie licze na jakieś wzrosty a chce mieć juz święty spokój, po za tym prad też kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy jabłko stoi i nic do góry nie idzie, z tego co wiem w innych rejonach tak samo, co do ilości to więcej jest w komorach niż zostało sprzedane przynajmniej w moim obrębie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy dobrze jabłko ciągle idzie do góry, myśle że jeszcze troche pójdzie, ponieważ jabłek juz zostało śladowe ilości mówie o mojej okolicy; Sandomierz. To nie wiem czy taki interes zrobiłeś :D

Nie jestem chytry :) sprzedawałem po 1 zł i 1,1 zł. Wystarczy mi na chleb :) a że jebłek jest mało to się zgadzam. Da się to zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

W rosji z związku z dewaluacja rubla mają spadać ceny owoców i warzyw. powiedział dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Spółek Detalicznych Andriej Karpow.. Tak ze nie spodziewajmy sie ciągłego wzrostu cen za jabłka bo jak wiadomo jabłka w tym sezonie i tak sa bardzo drogie w Rosji,.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość idared 1,4-1,6

Jabłek poszukują.

Miałem propozycje za najdareda od 1,8 do 2 zl za samo jablko od 7, sam robie.

Za idareda od 1,5 do 1,9 zł.

Daj mi adres człowieka który płaci 1,90 za idareda. Po co kłamać ze są takie ceny? Weź odłoż juz te bajki braci Grimm bo ci we łbie lasuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam idareta nie widziałem nigdzie żeby był po 1,8, zwykłe pisanie głupot żeby bardziej zdołować tych co sprzedali i tyle. tylko po co to robić i wypisywać brednie ? ktoś sprzedał taniej jego sprawa, ci co przytrzymali moga byc zadowoleni i tyle a nie pisac brednie o cenach z kosmosu i cwaniakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pictarian

For examle ;-)

Idared sprzedaż w marcu przechowalnia 80 groszy

Idared sprzedaż w kwietniu chłodnia/kontrola 1.10 zł

Kto ile zarobił? Każdy tyle samo, przechowalnia nie generowała kosztów, chłodna już tak.

 

Teraz są większe ceny, ale jabłko mają już w zasadzie tylko ci co mają komory gazowe w zwykłej chłodnia nie każda odmiana będzie utrzyma się do maja, także nie wszyscy mogą trzymać jabłka tak długo, ponadto rok był tak pokręcony w dodatku programy wycofywania sprawiły, że jabłka, którego miało być za dużo zaczęło brakować, a jak jest popyt jest i podaż dlatego cena są obecnie dla wielu już zadowalające.

 

Pytanie co za 5 - 10 lat kiedy ci co teraz mają kopce też wybudują kontrole, nasadzeń przybywa, z 3 milionów zrobi się 6 co wtedy ja się zastanawiam. Ja chciałbym abym to ja miał jakiś kawałek sadu tyle ile mogę przerobić sam bez tyrania rodziny, abym miał czas na pracę, na odpoczynek, na jakieś wakacje na normalne życie i aby podobnie miał mój sąsiad z lewej z prawej każdy kto coś ma na ziemi i co lubi hodować, tak aby każdy żył na odpowiednim poziomie.

 

Ale ja na razie wiedzę to tak zaczyna brakować pracy, jak jest to jest to praca, z której wiele nie ma młodzi ludzie myślą tylko o ucieczce z tego kraju (jeśli w celach aby się nauczyć języka to OK), ale wielu w ogóle chce wyjechać i tu nie wracać.

Pytam się do czego to wszystko doprowadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...