Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Realista

REALNE ceny z gminy Belsk i Błędów w karton (= nie na sortowanie):

Idared 65+ - 1,10-1,20

Idared 70+ - 1,20-1,30

Champion, Jonagored, Ligol 70+ - 1,40-1,60

Golden 65+ - 1,50-1,60

Prince 70+ - 1,50-1,70

Alwa 70+ - 2,00-2,20

Gala Must 65+- 1,50-1,60

Red Chief - 1,60-1,80

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Realista napisał:

REALNE ceny z gminy Belsk i Błędów w karton (= nie na sortowanie):

Idared 65+ - 1,10-1,20

Idared 70+ - 1,20-1,30

Champion, Jonagored, Ligol 70+ - 1,40-1,60

Golden 65+ - 1,50-1,60

Prince 70+ - 1,50-1,70

Alwa 70+ - 2,00-2,20

Gala Must 65+- 1,50-1,60

Red Chief - 1,60-1,80

 

 

 

Reszta prawda idared powoli do góry, bym powiedział że 1,4 już lekką ręką osiągalne ale z alwą to przegiąłeś ja sprzedawałem w zeszłym tygodniu po 2,40 za jabłko nie dużo bo 8 palet ale od 70+ w tym tygodniu w tej samej cenie szykuję 10p. Na grupę po tyle robię ale oczywiście gotówka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne macie te ceny ja sprzedałem w rejon  grójca za wagę w skrzyni z KA red chiefa 1,75, ligol 1,5 ceny netto. Jabłko czyste bez siatki gradu itp. Piszcie przy okazji cen za jaki towar jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
6 godzin temu, Gość Jarek napisał:

Jakieś dziwne macie te ceny ja sprzedałem w rejon  grójca za wagę w skrzyni z KA red chiefa 1,75, ligol 1,5 ceny netto. Jabłko czyste bez siatki gradu itp. Piszcie przy okazji cen za jaki towar jakościowo.

Tylko tyle?

...<ciach>

Edytowane przez IGRiT
Jak ma Pan bzdury pisać to zapraszam na forum dla smerfów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
8 godzin temu, Gość Smerf mundrala napisał:

Tylko tyle?

...<ciach>

Nie ja zacząłem bzdury pisać:)

Tylko dostosowałem się do bajkopisarzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Smerf mundrala napisał:

Nie ja zacząłem bzdury pisać:)

Tylko dostosowałem się do bajkopisarzy 

Proszę w takim razie o przedstawienie kontrargumentów w postaci aktualnych cen.

Z tego co nam wiadomo i można takie informacje znaleźć w innych miejscach Internetu to np. Red Chief 70-95 chodzi w zakresie 1.60 do 1.80, a Ligol 70-95 - 1.70 do 1.80.

Tak więc ceny podane przez Jarka wcale nie są takie bzdurne.

Oczywiście ceny, o których wiem są bardzie teoretyczne bo to ceny proponowane przez grupy na sortowanie - tak więc nie wiemy ile finalnie wychodzi po przesortowaniu i jakie są terminy płatności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Smerf mundrala napisał:

Nie ja zacząłem bzdury pisać:)

Tylko dostosowałem się do bajkopisarzy 

Ja pisze po ile sprzedaje, a co do cen to wiem że red chief w karton 7+ 2zł,

Za wagę w skrzyni w Grójcu wołają 2 zł, nie wiem po ile sprzedają,

Smerf maruda Ten Nick mówi wszystko. I tyle w temacie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala

Każdy podaje cenę przed sortowaniem..

 

Proszę o podawanie średniej ważonej...oraz odjąć koszty przygotowania,przechowania,transportu...nie zapominać o ususzce...

I będziemy wtedy mieli realna cenę a nie licytacje kto są więcej...

Do tego nie każdy odbiorca może być wypłacalny i można zostać z kwitkiem w ręku...

W październiku sprzedałem goldena po 1,6...średnia ważona wyszła 1,34...bez kosztów przechowywania, transport i ususzki ,której nikt nie liczy...a ktora zabiera 3 t że 100 tonowej komory

Oto moje kontrargumenty....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala

Dodam jeszcze,że sukces ma wielu ojców ..to porażka jest sierota...

Z kim nie rozmawiam komory ma pełne a w minionym sezonie nie zbierał po 8 gr...choć wiem,że już sprzedał wszytko a w zeszłym roku kolanowal aż miło patrzeć 

 

Tak oto wierzę w internetowe przechwałki o cenach expoetu i na broniszach...za stary już jestem na bajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franek

realne ceny jabłko bardzo wysokiej jakości, jędrność ok 7,5-8 kg,bez ordzawień i gradu,sortowane w uczciwej firmie,miejsce docelowe,bliski Wschód i indie,po przesortowaniu za wagę w skrzyni,wliczajác przemysł, drobne i przerosty

Prince 1,41

Red cap 1,43

gala royal1,62

podane na rynek początek stycznia 2020, pozdrawiam i życzę jak najlepszych cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Zorientowany
1 godzinę temu, Gość franek napisał:

realne ceny jabłko bardzo wysokiej jakości, jędrność ok 7,5-8 kg,bez ordzawień i gradu,sortowane w uczciwej firmie,miejsce docelowe,bliski Wschód i indie,po przesortowaniu za wagę w skrzyni,wliczajác przemysł, drobne i przerosty

Prince 1,41

Red cap 1,43

gala royal1,62

podane na rynek początek stycznia 2020, pozdrawiam i życzę jak najlepszych cen

To prawda tak jest.A nie po 2 zł za Princa rusek daje gotóweszkę z pocałowaniem ręki...Robie się nie ciekawe.Bialoruś stoi.Problem z dokumentami.Rosja słabo biarą jabłko.Aby za miesiąc nie było odwrotnie 1,30 za Princa w karton....z pocałowaniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
2 godziny temu, Gość franek napisał:

realne ceny jabłko bardzo wysokiej jakości, jędrność ok 7,5-8 kg,bez ordzawień i gradu,sortowane w uczciwej firmie,miejsce docelowe,bliski Wschód i indie,po przesortowaniu za wagę w skrzyni,wliczajác przemysł, drobne i przerosty

Prince 1,41

Red cap 1,43

gala royal1,62

podane na rynek początek stycznia 2020, pozdrawiam i życzę jak najlepszych cen

Dziękuję za szczera odpowiedź i racjonalne podejście do tematu.pozdrawi i życzę sukcesów w dalszej sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec
Godzinę temu, Gość Gość Zorientowany napisał:

To prawda tak jest.A nie po 2 zł za Princa rusek daje gotóweszkę z pocałowaniem ręki...Robie się nie ciekawe.Bialoruś stoi.Problem z dokumentami.Rosja słabo biarą jabłko.Aby za miesiąc nie było odwrotnie 1,30 za Princa w karton....z pocałowaniem....

Niech na Białorusi jeszcze ze 2 tygodnie będzie kibel na granicy to zacznie się spadek cen i otwieranie komór jeden przez drugiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gość Grójec napisał:

Niech na Białorusi jeszcze ze 2 tygodnie będzie kibel na granicy to zacznie się spadek cen i otwieranie komór jeden przez drugiego. 

Tak tak dobrze że mi powiedziałeś bo bym nie wiedział kupczyku .... Co do cen jabłko drożeje grupy nie mają towaru żeby kupić bo zamówienia są. ceny aktualne Prince 1.7 szampon 1.6 Golden 1.8 lubelskie nie ma już za wiele towaru zostało trochę paśći że zwykłych chłodni a za 2 tygodnie jak chłam zejdzie z rynku i zostaną tylko kontrolę cena wskoczył na 2 zł bo zostaną tylko cwaniacy i którzy wiedzą że w tym roku będzie drogoooo!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec
50 minut temu, Gość Tomek napisał:

Tak tak dobrze że mi powiedziałeś bo bym nie wiedział kupczyku .... Co do cen jabłko drożeje grupy nie mają towaru żeby kupić bo zamówienia są. ceny aktualne Prince 1.7 szampon 1.6 Golden 1.8 lubelskie nie ma już za wiele towaru zostało trochę paśći że zwykłych chłodni a za 2 tygodnie jak chłam zejdzie z rynku i zostaną tylko kontrolę cena wskoczył na 2 zł bo zostaną tylko cwaniacy i którzy wiedzą że w tym roku będzie drogoooo!!!!!

Pogadamy za te 2 tygodnie, producenciku. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
2 godziny temu, Gość Tomek napisał:

Tak tak dobrze że mi powiedziałeś bo bym nie wiedział kupczyku .... Co do cen jabłko drożeje grupy nie mają towaru żeby kupić bo zamówienia są. ceny aktualne Prince 1.7 szampon 1.6 Golden 1.8 lubelskie nie ma już za wiele towaru zostało trochę paśći że zwykłych chłodni a za 2 tygodnie jak chłam zejdzie z rynku i zostaną tylko kontrolę cena wskoczył na 2 zł bo zostaną tylko cwaniacy i którzy wiedzą że w tym roku będzie drogoooo!!!!!

Informuje cwaniaków i tych,którzy wiedzą że będzie drogo....Włosi mają dużo więcej jabłka w komorach niż Polacy...kiedyś je otworzą a towar mają lepszy i wtedy może polski szrot skończyć na taśmie....a do tego możliwa jest wczesną wiosną,która szybko skończy handel jablkiem

 

Poczekalbym z tą euforia...trochę rozwagi nikomu nie zaszkodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
3 godziny temu, Gość Smerf mundrala napisał:

Informuje cwaniaków i tych,którzy wiedzą że będzie drogo....Włosi mają dużo więcej jabłka w komorach niż Polacy...kiedyś je otworzą a towar mają lepszy i wtedy może polski szrot skończyć na taśmie....a do tego możliwa jest wczesną wiosną,która szybko skończy handel jablkiem

 

Poczekalbym z tą euforia...trochę rozwagi nikomu nie zaszkodziło...

W zeszłym tygodniu straszył kronowirusem że jabłko przesłanie się sprzedawać. Teras piszą że Włosi zaleja nas tańszym jablkiem, ciekawe co wymyslicie jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz, towar sprzedawalem od 15 do 25 stycznia. 200 ton

Sam sortowalem. Ubytków z Prince 9 procent. Dużo. Cena 1.8 w karton

Red chief 2 zł. Ubytków 3 procent

Idared 1.4 ubytków około 2 procent

Ceny dostałem wysokie, jabłko przechowalo się super jak na ten rok. No mize z prince troche gorzej ale sredniani tak te 30 groszy wyzsza niz na jesieni

Jestem bardzo zadowolony bo dostałem gotówkę przy kole. A to że eksport stanął, kupcy(poważni kupcy) mówią, że wszystko się rozblokuje nienajdluzej. Mimo to towar i tak caly czas idzie o zamawiają. Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najwięcej do powiedzenia w kwestii handlu mają ci co już sprzedali, albo nie mają nawet chłodni....

Takich posłuchać to zawsze wschód stoi, nie idzie, ale stanęło teraz ...

Heh na spokojnie ludziska początek lutego jest, jabłkiem teraz handluje się cały rok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...