Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Gość sadownik napisał:

Mam znajomego kupca ,który od lat bierze ode mnie jabłka i detaluje je w niebogatym mieście Łodzi na osiedlowym rynku w sklepiku na terenie hali,ceny u niego na tę chwilę to Szampion,Ligol,Jonagored -4 zł za kg,Alwa,Empire,Lobo- 6 zł za kg,gruszka Konferencja-8 zł.Zgadnijcie ,które odmiany sprzedają się najlepiej?Te najdroższe i bardzo dobrze gruszka,więc jakaś gadanina na temat pomarańczy z dyskontu jest tu bezcelowa...konsumentowi smakuje lepiej droższy towar,to prawda stara jak świat...kupując drożej dowartościowuje się ,a coś taniego...to chłam po prostu.Jabłka w wielu krajach są towarem luksusowym,choćby w takim Egipcie..nie każdego na nie stać i mam nadzieję ,że i u nas tak będzie już wkrótce...jak zostanie nas sadowników połowa..a może i  jedna czwarta,bo do ciężkiej i bardzo niewdzięcznej pracy chętnych coraz mniej?

W tym niebogatym mieście Łodzi takich sklepików to jest jak na lekarstwo. Na giełdzie jabłka 20-30zł, gruszka gruba 80zł, a drobna 40, zgadnij która lepiej schodzi? Drobna, bo Łódź to tylko Bałuty i inne mniejsze targowiska, a tam cena jest niewiele wyższa niż na giełdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Grecki filozof

W necie to jednak nie brak ludzi sukcesu.

.gdzie nie spojrzysz nieustające pasmo sukcesów...

 

Tylko w prawdziwym życiu jakoś tak szaro i ponuro i ceny niższe niż w necie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik
2 godziny temu, Gość Yhym napisał:

W tym niebogatym mieście Łodzi takich sklepików to jest jak na lekarstwo. Na giełdzie jabłka 20-30zł, gruszka gruba 80zł, a drobna 40, zgadnij która lepiej schodzi? Drobna, bo Łódź to tylko Bałuty i inne mniejsze targowiska, a tam cena jest niewiele wyższa niż na giełdzie. 

Chyba w Łodzi nigdy nie byłeś dalej niż Zjazdowa i Bałuty? ,a co do cen..robię w karton kupującego ,płatne przy odbiorze Jonagored,Ligol,Szampion 7+  1,60 zł,jabłko ładne,twarde z K.A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku piszemy o konretach czyli o cenach jabłek w postaci liczby!

Wszelkie wypowiedzi nie związane z Jabłkami będą usuwane a związane z Jabłkiem ale nie noszące znamion ceny będą przenoszone do: https://www.igrit.pl/forum/topic/2161-jabłka-2019-prognozy-plany-wróżby/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ligol ,Jonagored, šampion Mutsu.           :7+           1,7zł

6,5-7          1,1 zł

9,5.             1,1zł

Gala M

6-6,5.        1zł

6,5-7.        1,3zł

7+.            1,8zł

Gala (paskowana) plus 10-20 gr do must.

I'dared

7+.      (1,2-1,4)zł

Ceny z grupy koło Grójca, na 99% wypłacalnej

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszedł mail ,z rozliczeniem prynce z sortowni średnia za wagę w skrzyni wyszła 1,41zł, razem z przemysłem,drobnymi i przerostami, przemysłu 6%.pozdrawiam i życzę dobrego handlu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość franek napisał:

Właśnie przyszedł mail ,z rozliczeniem prynce z sortowni średnia za wagę w skrzyni wyszła 1,41zł, razem z przemysłem,drobnymi i przerostami, przemysłu 6%.pozdrawiam i życzę dobrego handlu

Oszukali cię....tu geniusze sprzedają po 1,6 za wagę w skrzyni

Co za strata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince 1.8 za jabłko :) rozsortowałem na maszynie klientowi co 0.5 cm. Odeszło 5 procent przemysłu. Pieniążki przy kole :) jabłko przelezało jak na ten rok pięknie:)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenek
5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Prince 1.8 za jabłko :) rozsortowałem na maszynie klientowi co 0.5 cm. Odeszło 5 procent przemysłu. Pieniążki przy kole :) jabłko przelezało jak na ten rok pięknie:)  

A kiedy się obudziłeś??

Koszty przygotowania?prąd?ususzka?zgniłek???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenitu, śpij dobrze, oddales jabłko po 1 zł na jesieni? Czy nie możesz kupić teraz :)? Dodam tylko że Prince to jedna z gorszych odmian jak na tą chwilę. Z roku na rok coraz słabiej płaci, ludzie zastąpili nią idareda więc słaba jej przyszłość. Jonagold pozostanie  jonagildem. Jest kilka fajniekszych, dużo bardziej oplacalnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość odmian prócz glostera i idareta 1.6 golden od 6.5  tyle samo, od 7 + 1.7. Cena karton pewnemu kupującemu gotówka. Rajpol placi coś więcej  ale to na sortowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Realista
7 godzin temu, Gość Gości napisał:

Prince 1.8 za jabłko. Golden 1.7 od 6.5. Oczywiście nie dla grupy 

Prince w karton 1,6.Gotówka.Po 1,8 to oczywiście tylko twoje marzenia.Ha ha ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realne ceny
12 minut temu, Gość Gość Realista napisał:

Prince w karton 1,6.Gotówka.Po 1,8 to oczywiście tylko twoje marzenia.Ha ha ha.

To nie są marzenia, dziś się dowiadywałem. No może 1.8 zł to przesada co kolega pisze ale blisko tego miałem propozycje od osoby z którą handluje od lat. Sam byłem zaskoczony. Myślałem, że 1.6 bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
Godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Realisto, sprzedaj i po 50 groszy jak chcesz.

Czy nie możesz kupić? :)

1.8 w karton, gotoweczka przy kole:) 

pozdrawiam :)

Takiemu to dobrze...całe życie nieustające pasmo sukcesów...

Ja po 2 pogoniłem prynsa i nie chwale sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...