Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Gość Pepe napisał:

Rwany przemysł jest po 50gr.. 1,2 zł za wagę jak na ten rok to dobra cena. Sortownie za princa płacą 1 zł (okolice Grojca ). Także gościu żyjesz w jakiejś fikcji z tymi cenami. Przemysł dzisiaj stanial 

Nima jabłka i wiosna zabraknie...każdy to wie

Teraz Janusze bez chlodni i skrzyń sprzedają a zawodowcy wszystko gazują:)

W połowie listopada sortowanie się mocno zdziwią;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

11 godzin temu, Gość Pepe napisał:

Rwany przemysł jest po 50gr.. 1,2 zł za wagę jak na ten rok to dobra cena. Sortownie za princa płacą 1 zł (okolice Grojca ). Także gościu żyjesz w jakiejś fikcji z tymi cenami. Przemysł dzisiaj stanial 

To handluj puki bierom bo po niedzieli ponoć princa już nie będą brać ani ja soad ani na sortowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Pepe napisał:

Rwany przemysł jest po 50gr.. 1,2 zł za wagę jak na ten rok to dobra cena. Sortownie za princa płacą 1 zł (okolice Grojca ). Także gościu żyjesz w jakiejś fikcji z tymi cenami. Przemysł dzisiaj stanial 

Serio po 1pln za princa płacą sortownie???

Bo kto kumaty i miał max 4 pozostałości potwierdzone badaniami mógł w skrzynie rwać i sprzedać po 1,6-1,8 do Holandii

 

Sortownie są po to by nas ogolic i nie są wyznacznikiem realnej ceny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie nic już nie sprzedaje deseru bo uważam że 1,6 zł\kg to jest minimalna cena na ten moment za wagę w skrzyni podstawowe odmiany,  wszystkie oferty poniżej tej ceny to jest złodziejstwo i szkoda to rozmowy na ten moment...

1zł na sortownie to ci średnia wyjdzie poniżej 1 zł za kg nawet jak da sie super jabłko jeszcze na kg opierniczą, wiec gratulacje ładowania pieniędzy w grupą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość Pawel napisał:

Ja obecnie nic już nie sprzedaje deseru bo uważam że 1,6 zł\kg to jest minimalna cena na ten moment za wagę w skrzyni podstawowe odmiany,  wszystkie oferty poniżej tej ceny to jest złodziejstwo i szkoda to rozmowy na ten moment...

1zł na sortownie to ci średnia wyjdzie poniżej 1 zł za kg nawet jak da sie super jabłko jeszcze na kg opierniczą, wiec gratulacje ładowania pieniędzy w grupą...

 

Też tak podchodzę do tematu.

Dadzą przyzwoita cenę wystawie z ka i podam.nie oczekuje 4 PLN.

2 wystarczy za wage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Prorok napisał:

Też tak podchodzę do tematu.

Dadzą przyzwoita cenę wystawie z ka i podam.nie oczekuje 4 PLN.

2 wystarczy za wage

Bedzie 2 bedziesz czekał na 3.....dla sadownika nie ma przyzwoitej ceny, on zawsze dokłada do interesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość yhy napisał:

Bedzie 2 bedziesz czekał na 3.....dla sadownika nie ma przyzwoitej ceny, on zawsze dokłada do interesu

Było 3,bylo2 zeszło na1 zł, a kupcom zawsze za dużo. Najlepiej za darmo bo mają koszty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Nnnn. napisał:

Było 3,bylo2 zeszło na1 zł, a kupcom zawsze za dużo. Najlepiej za darmo bo mają koszty 

chłopie zrozum to ja wole żeby było 3 złote niż złotówka. Pojecia nie masz o czym piszesz, to nie kupiec decyduje o cenie, a za towar nie płace ja tylko klient w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość kupiec napisał:

chłopie zrozum to ja wole żeby było 3 złote niż złotówka. Pojecia nie masz o czym piszesz, to nie kupiec decyduje o cenie, a za towar nie płace ja tylko klient w sklepie

 

3 godziny temu, Gość kupiec napisał:

chłopie zrozum to ja wole żeby było 3 złote niż złotówka. Pojecia nie masz o czym piszesz, to nie kupiec decyduje o cenie, a za towar nie płace ja tylko klient w sklepie

wolisz zeby bylo 3 zł a nie złotówka????hahahahanawet jak jest zlotowka to jest placz ze za drogo....pewnie ze im drozej tym sie lepiej handluje ale wy jak pijawki ...taniej taniej taniej....ale z marzy zejsc nie zejdziecie.malo jest kupców którzy wprost mowia ze drogim towarem sie lepiej handluje.

jak to klient placi????ja mysle ze to ty placisz...a klient placi za towar plus twoj zarobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość robert napisał:

 

wolisz zeby bylo 3 zł a nie złotówka????hahahahanawet jak jest zlotowka to jest placz ze za drogo....pewnie ze im drozej tym sie lepiej handluje ale wy jak pijawki ...taniej taniej taniej....ale z marzy zejsc nie zejdziecie.malo jest kupców którzy wprost mowia ze drogim towarem sie lepiej handluje.

jak to klient placi????ja mysle ze to ty placisz...a klient placi za towar plus twoj zarobek.

To rozumiem że kupiec ma nic nie zarabiać i za darmo wozić towar ?  znajdz odbiorców i sam handluj, kto ci każe sprzedawać przez pośredników. Płacz to wy urządzacie nawet jak jest 2,50 to i tak jest za tanio. Cene reguluje ilość i zapotrzebowanie, było dużo było po 40 gr, było mało było po 3 złote albo i 4. Ale winny jest zawsze kupiec. Wyprodukować potraficie ale sprzedać to już nie bardzo ? czy sie nie chce nigdzie jezdzić i najlepiej wrzucić wózkiem na samochód i po temacie ?  policz paliwo zusy wypłaty dla kierowców zakup i utrzymanie ciężarówek podatek dochodowy i dopiero na koniec jest mój zysk.  I jeszcze ryzyko że mi sie towar po drodze zepsuje albo na dnie jest gruz bo przecież sprytny i cwany chłop ma łeb do byznesu i nie problem przemysl na spód wsypać. . W marketach jest już 1,79 jabłko i market też ma swoją marże a to co zgnije musi wywalić.  Jakbym zszedł z marży to bym nic nie zarobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tomku, od dawna sprzeciwiam się takiej retoryce tj. tylko pośrednicy mają koszty.

Rolnicy, tu pewnie zdziwię niektórych, też mają koszty. Drzewa same się nie obcinają, jabłka same w chłodni nie lądują a ciągniki na energie z kosmosu też nie pracują, co najwyżej na chłodni mogą być panele fotowoltaiczne. Do tego dochodzą koszty nasadzeń i budynków.

Każdy ogarnięty rolnik wie że wszystkie ogniwa w łańcuchu dostaw muszą zarobić na siebie. Tylko nie na zasadzie że jabłko u rolnika 40gr a w hipermarkecie 1,8zł.

Rolnik jest na końcu tego łańcucha i nie ma możliwości odbijać sobie większych kosztów. Pośrednik ma ciągle koszty i straty które sobie finansuje w cenie dla rolnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość gość napisał:

Kolego Tomku, od dawna sprzeciwiam się takiej retoryce tj. tylko pośrednicy mają koszty.

Rolnicy, tu pewnie zdziwię niektórych, też mają koszty. Drzewa same się nie obcinają, jabłka same w chłodni nie lądują a ciągniki na energie z kosmosu też nie pracują, co najwyżej na chłodni mogą być panele fotowoltaiczne. Do tego dochodzą koszty nasadzeń i budynków.

Każdy ogarnięty rolnik wie że wszystkie ogniwa w łańcuchu dostaw muszą zarobić na siebie. Tylko nie na zasadzie że jabłko u rolnika 40gr a w hipermarkecie 1,8zł.

Rolnik jest na końcu tego łańcucha i nie ma możliwości odbijać sobie większych kosztów. Pośrednik ma ciągle koszty i straty które sobie finansuje w cenie dla rolnika.

To sprzedaj za tyle za ile Cie satysfakcjonuje proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówie że rolnik nie ma kosztów, a to że jabłko w markecie tanieje to nie jest moja wina.  Było po 3 zl to mało zarobiliscie ? jeden rok jest taki a drugi taki, a wy byscie co roku chcieii miliony.  A już tekst "zejdz z marzy" jest śmieszny.  Z jakiej racji ?   mówicie o jakichś zmowach, to sie wy zmówcie i wykarczujcie solidarnie 30 % areału to bedziecie mieli wyższe ceny. Dostajecie w kólko dotacje drzewka za darmo wychodzą a mi nikt do biznesu nie dokłada złotówki za sprzęt też mi 50 % nikt nie zwraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość tomek napisał:

ja nie mówie że rolnik nie ma kosztów, a to że jabłko w markecie tanieje to nie jest moja wina.  Było po 3 zl to mało zarobiliscie ? jeden rok jest taki a drugi taki, a wy byscie co roku chcieii miliony.  A już tekst "zejdz z marzy" jest śmieszny.  Z jakiej racji ?   mówicie o jakichś zmowach, to sie wy zmówcie i wykarczujcie solidarnie 30 % areału to bedziecie mieli wyższe ceny. Dostajecie w kólko dotacje drzewka za darmo wychodzą a mi nikt do biznesu nie dokłada złotówki za sprzęt też mi 50 % nikt nie zwraca

własnie o taką retoryke chodzi.bo rolnik dostaje dotacje.i co z tego?nie kazdy dostaje bo nie kazdy spelnia warunki.przedsiebiorcy tez dostaja dotacje a jeszcze nie widzialem zadnego wpisu ze ktos im to zarzuca.dotacje kolego nie sa tylko na rolnictwo.i ta mowa o milionach....zejdz na ziemie.koszty ma kazdy,jeden mniejsze drugi wieksze.ostatnio bylem w sklepie u sklepikarza który kupuje u mnie jablko.cena?6 zł. ode mnie kupuje wysortowane za 2zł. uwazasz ze nie ma z czego zejsc? powiedzial mi ze woli sprzedac mniej i miec wiecej na kg bo po co ma tony przerzucac...4 zł na kilogramie to mało?

a z tym wykarczowaniem to masz racje.jest tylko jedno ale.kazdy chce zyc i kazdy chce zarabiac.podobnie jak w handlu.gdybys w calej polsce sam handlowal jablkiem bylbys milionerem.

niskie ceny owocow zmuszaja do intensyfikacji nasadzen  co z kolei wplywa na jeszcze nizsze ceny i tak kólko sie zamyka.za kilka lat sie unormuje wszystko bo duza czesc gospodarstw wypadnie z rynku .pytanie tylko kto przetrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

i ile dziennie ten "bogaty" sklepikarz sprzeda tego jabłka ? 20 kilo ? 30 ? to co to jest ? chyba normalne że w handlu każdy narzuca swoją marze, mamy wolny rynek i sklepikarz moze wystawić jabłko za ile mu sie podoba, nawet za 15 zł za kg.  Sklepik musi mieć drożej bo by na tym gó*no zarobił sprzedajac małe ilości. Otwórzcie sklepy i handlujcie po te 6 zł kto wam broni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gość hmm napisał:

i ile dziennie ten "bogaty" sklepikarz sprzeda tego jabłka ? 20 kilo ? 30 ? to co to jest ? chyba normalne że w handlu każdy narzuca swoją marze, mamy wolny rynek i sklepikarz moze wystawić jabłko za ile mu sie podoba, nawet za 15 zł za kg.  Sklepik musi mieć drożej bo by na tym gó*no zarobił sprzedajac małe ilości. Otwórzcie sklepy i handlujcie po te 6 zł kto wam broni

retoryka......kto napisał bogaty?po 6 zł to faktycznie moze i sprzeda 20 kg.a jakby mial po 3 zl to moze sprzedał by 100kg.i najwazniejsze.w sklepie jest nie tylko jablko.znajduje sie tam caly asortyment,warzywa owoce pieczywo alkohol....na wszystkim po trochu sie zarabia.a straty sa wszedzie.

i znow ta sama gadka....otworzcie sobie sklepy i sami sprzedawajcie.haha ale jakbym napisal zebys sobie sad wsadził to bys morde darł od ucha do ucha....ze ja mam dotacje...głupia rozmowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie dla wszystkich byłoby gdyby wszyscy sadownicy i rolnicy przeszli na ekologie. Plon byłby o 2/3 mniejszy więc ceny byłyby za to dużo wyższe, jakosci extra nikt by nie wymagał bo konsument by się przyzwyczaił do jabłek nie tak pięknie wyglądających  ale za to wiedzieliby ze sa zdrowe. Ludzkość by się nie truła tymi pseudo-zdrowymi owocami i warzywami ,mięsem w które obecnie aplikuje sie tony nawozów i oprysków, sterydów itp.. dążąc do uzyskiwania jak najwiekszych plonów i doskonałego wyglądu. Jeżeli każdy zamiast 60t/ha mialby 20t/ha i cene 3 razy wieksza to by na tym zyskał. Mniejsze koszty produkcji poprzez oszczędzanie na zakupie śor, nawozów, zuzyciu energii, mniejsza ilosc plonu do przerzucenia,mniej skrzyn, mniejsze powierzchnie magazynowe, mniej kredytów w banku które głównie są zaciągane na chemię, opłacanie siły  roboczej , rozbudowę infrastruktury. Obserwując całą produkcję dochodzimy do wniosku że bogacą się głownie wielkie koncerny produkujące chemię najpierw dla  produkcji rolno-sadowniczo-zwierzęcej a następnie chemię/ lekarstwa dla ludzi chorych, którzy truli się przez lata też chemią w żywnosci  z tej samej fabryki, następnie banki kóre udzielają kredytów, wielcy producenci sprzętów rolniczych, ubezpieczalnie które żerują na rolnikach , a na końcu hiper markety . Lepiej mniej, zdrowiej, bezpieczniej, bez stresu i w zgodzie z naturą. Może powinno pójść w eter hasło dla ludzkości :''' NIE SPOŻYWAMY ŻYWNOŚCI DO PRODUKCJI KTÓREJ UŻYTO CHEMIĘ -TRUCIZNĘ BO SAMMI STAJEMY SIĘ ZATRUCI"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprodukujcie antonówke kosztele i inne stare odmiany to dostaniecie cene. To co wisi na drzewe teraz jest nie jadalne. Idziecie na ilość nie na jakość i tak to sie potem kończy. Nie jeden mi mówil że by zjadl starych odmian jak kiedyś byly i ludzie są w stanie zapłacić i 8 zł za kg takich jabłek. Ktoś kupi raz ugryzie i wiecej tego nie ruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość piotrek napisał:

wyprodukujcie antonówke kosztele i inne stare odmiany to dostaniecie cene. To co wisi na drzewe teraz jest nie jadalne. Idziecie na ilość nie na jakość i tak to sie potem kończy. Nie jeden mi mówil że by zjadl starych odmian jak kiedyś byly i ludzie są w stanie zapłacić i 8 zł za kg takich jabłek. Ktoś kupi raz ugryzie i wiecej tego nie ruszy

Parafrazując klasyka...ludzie nie tęsknią za starymi odmianami tylko za zadanie gdy byli młodzi...

 

Mam to szczęście,że osobiście posmakowałem tych rzekomych rarytasów i uważam to za wyjątkowo mało smaczne odmiany nieumywajace sie do  obecnych selekcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...