Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Gość Marek napisał:

To chyba normalne że taki poziom będzie wcześniej. 

W zasadzie to on już jest. Są odmiany jak zwykle za które proponują i po 2.5 na wagę, a są i takie za które można dostać tylko 1.4.

Ogólnie ceny z drzewa za***iste.

Ja sprzedaje 100 ton bo tyle mi się nie zmieści i już wiem że niżej niż 1.4 na wagę za nic nie dostanę. Cena została sztucznie obniżoną przez grupy i tylko dla ich klienteli. Zaczyna się bujać wschód także jak ktoś mi powie że na wiosnę nie może być 3 zł to hahahaha i nic więcej. A przed nami kolejna fala pandemia. Wszystko zamknięte rowna się zajebistemu zejściu jabłka. Życie pokazalo conwybieraja ludzie.

Może się realista czy inny chłop napisać ale niestety, jabłka dużo nie ma. Więcej niż w tamtym roku to wciąż jest mało. Tym bardziej za na zachodzie i wschodzie jest mniej niż rok temu

Ciao

Nieee nie ma. koło mnie pełne zestawy latają  przemysłem 3 razy dziennie. Żyj dalej marzeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sady odpoczywają już drugi rok w Europie .  Jeżeli nie będzie anomalii pogodowych w przyszłym roku to rok 2021 będzie podobny do roku 2018... Tylko skrzynie będą w cenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandomierz
Godzinę temu, Gość Sad 54 napisał:

Sady odpoczywają już drugi rok w Europie .  Jeżeli nie będzie anomalii pogodowych w przyszłym roku to rok 2021 będzie podobny do roku 2018... Tylko skrzynie będą w cenie ...

W 2018 warunki do wegetacji były idealne cały rok w całej europie, to nie był tylko brak anomalii pogodowych.

Szanse na to, że w 2021 będzie powtórka są takie same, jak na to, że 3 rok z rzędu będą przymrozki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość stg napisał:

Nieee nie ma. koło mnie pełne zestawy latają  przemysłem 3 razy dziennie. Żyj dalej marzeniami

Właśnie sam sobie odpowiedziałeś kupczyku jest dużo przemysłu gradu Parcha a dobrego jest mniej .dziady się wyzbedą towaru a elita zarobi. Wystarczy że będzie 2 złote z kontroli a to już jest niezła moneta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka. U nas na skupach zero kolejek A to przecież tutaj jest najwięcej jabłek. 

Może z Serbii bierzecie? :D nie w tym roku kolego :D

prędzej powtórzy się ten czy poprzedni niż 2018 czyli jedyny taki w historii. Musiałoby być w tym roku połowę mniej jabłek niż jest A później idealne, powtórzę idealne warunki rozwojowe które na 99 procent nie nastąpią: :) kskjakże mi przykro:) 

Ceny 1.5 2.5 za jabłko z drzewa. Bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość stg napisał:

Nieee nie ma. koło mnie pełne zestawy latają  przemysłem 3 razy dziennie. Żyj dalej marzeniami

Z moich obserwacji wynika,że to trzepacze czyszczą sądy.najpierw zmarzlo to nie pryskali potem wyszło i juz za późno na pryskanie.teraz trzepią idaredy bo jest cyna

Z towarowych sadow niewiele przemysłu jeśli nie było gradu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Sandomierz napisał:

W 2018 warunki do wegetacji były idealne cały rok w całej europie, to nie był tylko brak anomalii pogodowych.

Szanse na to, że w 2021 będzie powtórka są takie same, jak na to, że 3 rok z rzędu będą przymrozki ;)

Wiecznie nie będzie marznąć.skoro w tym roku japka nima i cyny nima to co będzie gdy się urodzi?

180 tys ha...potencjał na 6-8 mln ton... kwestia czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Marcin napisał:

Warka. U nas na skupach zero kolejek A to przecież tutaj jest najwięcej jabłek. 

Może z Serbii bierzecie? :D nie w tym roku kolego :D

prędzej powtórzy się ten czy poprzedni niż 2018 czyli jedyny taki w historii. Musiałoby być w tym roku połowę mniej jabłek niż jest A później idealne, powtórzę idealne warunki rozwojowe które na 99 procent nie nastąpią: :) kskjakże mi przykro:) 

Ceny 1.5 2.5 za jabłko z drzewa. Bajka :)

Przestań się podniecać idealnym warunkami w 2018....bo to bzdura.

Wystarczy,że nie zmarznie i znowu będziesz kolanowac po 8 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to, co Ty mówisz większość to bzdura. A te idealne warunki to nie bzdura. Nie tylko jabłka, ale każdy inny też sypnął maksymalnie. Jak ktoś dobrze zauważył, że takie warunki były nie tylko w Polsce. Jeżeli twierdzisz, że tylko przymrozek wpływa na zawiazanie owoców, to słabo z twoją wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość ryszard napisał:

Do Gość Fabian-kogo ty nazywasz dziadami a kogo elitą, ustosunkuj się do tej wypowiedzi.

Tak czy inaczej po twoim IP dojdę do nazwiska

I co jak dojdziesz ?? Zbawisz świat?

Pisze prawdę gdyby sadownictwem zajmowali się ludzie tylko z tego żyjący nie oddawali by za pół darmo i cena z 4-5 zł w czerwcu lipcu nie spadła by na 1 zł za ładne jabłko a podejrzewam że za 2 tygodnie Idareda do chłodni będą kupować po 80 Gr. A że mamy sytuacje w Polsce że część pseudo etatowych sadowników do listopada otrzepie sady i pojedzie na zimę na zachód ciąć sady żeby na wiosnę było na pryskanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gość Fabian napisał:

I co jak dojdziesz ?? Zbawisz świat?

Pisze prawdę gdyby sadownictwem zajmowali się ludzie tylko z tego żyjący nie oddawali by za pół darmo i cena z 4-5 zł w czerwcu lipcu nie spadła by na 1 zł za ładne jabłko a podejrzewam że za 2 tygodnie Idareda do chłodni będą kupować po 80 Gr. A że mamy sytuacje w Polsce że część pseudo etatowych sadowników do listopada otrzepie sady i pojedzie na zimę na zachód ciąć sady żeby na wiosnę było na pryskanie. 

Tu masz Fabian rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Doniu napisał:

Według mnie to, co Ty mówisz większość to bzdura. A te idealne warunki to nie bzdura. Nie tylko jabłka, ale każdy inny też sypnął maksymalnie. Jak ktoś dobrze zauważył, że takie warunki były nie tylko w Polsce. Jeżeli twierdzisz, że tylko przymrozek wpływa na zawiazanie owoców, to słabo z twoją wiedzą.

Ja już mówiłem bzdury gdy twierdziłem że jest więcej jablek.

To specjaliści i fachowcy jak ty twierdzą że japka nima.

Martw się o swoją wiedzę.takie lata jak 2018 wkrótce będą standardem cenowy produkcji owoców w Polsce i czas to zrozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prorok napisał:

Ja już mówiłem bzdury gdy twierdziłem że jest więcej jablek.

To specjaliści i fachowcy jak ty twierdzą że japka nima.

Martw się o swoją wiedzę.takie lata jak 2018 wkrótce będą standardem cenowy produkcji owoców w Polsce i czas to zrozumieć

Proroku, jest też druga strona medalu tych niskich cen i wysokiej produkcji w lata bez anomali. Jaka? Przy 50gr za deser 90% gospodarstw najzwyczajniej zbankrutuje . Może nie po jednym roku ale 2- 3 takie pod rząd i nie na w Polsce sadownictwa.

Więc nie będą standardem. I to właśnie 2018 rok powinniśmy nazwać anomalią, a nie odnosić się do niego jako standardu. 

Nikt tu nie oczekuje w uradzajny rok pinć zł. Ale myślę że ''punkta'' w takie lata powinniśmy otrzymywać. Koszta rośną panowie i panie.... I to odwrotnie proporcjonalnie do cen za produkt niestety...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Pioter napisał:

Proroku, jest też druga strona medalu tych niskich cen i wysokiej produkcji w lata bez anomali. Jaka? Przy 50gr za deser 90% gospodarstw najzwyczajniej zbankrutuje . Może nie po jednym roku ale 2- 3 takie pod rząd i nie na w Polsce sadownictwa.

Więc nie będą standardem. I to właśnie 2018 rok powinniśmy nazwać anomalią, a nie odnosić się do niego jako standardu. 

Nikt tu nie oczekuje w uradzajny rok pinć zł. Ale myślę że ''punkta'' w takie lata powinniśmy otrzymywać. Koszta rośną panowie i panie.... I to odwrotnie proporcjonalnie do cen za produkt niestety...

 

Niestety będzie do czasu aż produkcja ustabilizuje się na poziomie gwarantującym opłacalność.

25 lat temu na studiach słyszałem ,se w Holandii w ciągu 50 lat liczba gospodarstw zmniejszyła się o 90% a wielkość produkcji o 50 i  że nas też to czeka....

Minęło 25lat i produkcja jabłek rośnie.przezylismy 8 gr za przemysł i 30 za deser przeżyjemy i 50...

Będzie gorzej bo dobrze już bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista

Cytat z portalu sadowniczego:

"– Aktualnie pośrednicy zaczęli oferować w moim rejonie 1,10 zł/kg za Galę Must i Golden Deliciousa. Mówi się, że ceny mogą spaść nawet do 1,00 zł/kg. Nie rozumiemy tego, tym bardziej, że w marketach i sklepach ceny są dalej bez zmian –  mówi Maciej Cybulak, sadownik z Kopaniny Kaliszańskiej w województwie lubelskim. "

 

Panowie Sadownicy, szanujcie się i swoją pracę! Jeżeli w tym roku będziecie sprzedawać za takie pieniądze, to w przyszłym roku przy normalnej produkcji 5-6 mln t po ile będziecie sprzedawać, 50 groszy?

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jes

45 minut temu, Gość hedonista napisał:

Cytat z portalu sadowniczego:

"– Aktualnie pośrednicy zaczęli oferować w moim rejonie 1,10 zł/kg za Galę Must i Golden Deliciousa. Mówi się, że ceny mogą spaść nawet do 1,00 zł/kg. Nie rozumiemy tego, tym bardziej, że w marketach i sklepach ceny są dalej bez zmian –  mówi Maciej Cybulak, sadownik z Kopaniny Kaliszańskiej w województwie lubelskim. "

 

Panowie Sadownicy, szanujcie się i swoją pracę! Jeżeli w tym roku będziecie sprzedawać za takie pieniądze, to w przyszłym roku przy normalnej produkcji 5-6 mln t po ile będziecie sprzedawać, 50 groszy?

 

hedonista

Tu trza sprzydać bo się zmarnuje nie szanować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość hedonista napisał:

Cytat z portalu sadowniczego:

"– Aktualnie pośrednicy zaczęli oferować w moim rejonie 1,10 zł/kg za Galę Must i Golden Deliciousa. Mówi się, że ceny mogą spaść nawet do 1,00 zł/kg. Nie rozumiemy tego, tym bardziej, że w marketach i sklepach ceny są dalej bez zmian –  mówi Maciej Cybulak, sadownik z Kopaniny Kaliszańskiej w województwie lubelskim. "

 

Panowie Sadownicy, szanujcie się i swoją pracę! Jeżeli w tym roku będziecie sprzedawać za takie pieniądze, to w przyszłym roku przy normalnej produkcji 5-6 mln t po ile będziecie sprzedawać, 50 groszy?

 

hedonista

Polityka jest prosta, trzeba się dogadać w grupach zbic cenę na 1 zł no morze 1,1 żeby niezdchl i wyprodukował na drugi rok, kupić po kosztach produkcji. Poco sądzić, chronić, rwać lepiej kabinowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlowiec

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy kupiłbyś jabłko w skrzyniach na przechowanie po 1.4 za kg licząc na spory zysk. Jeśli tak to kup licz że zarobisz. Jeśli byś tego nie zrobił bojąc się o zwrot zainwestowanej kasy to się nie dziw że chcą kupić jak najtaniej. Na tym to polega. Już nie raz spekulanci popłynęli . Każdy woli sprzedać za wagę niż dawać na przechowanie. Masz kasę na kole i nie musisz się wysilać sortować pakować. Ten komfort kosztuje. Dobrego sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Handlowiec napisał:

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy kupiłbyś jabłko w skrzyniach na przechowanie po 1.4 za kg licząc na spory zysk. Jeśli tak to kup licz że zarobisz. Jeśli byś tego nie zrobił bojąc się o zwrot zainwestowanej kasy to się nie dziw że chcą kupić jak najtaniej. Na tym to polega. Już nie raz spekulanci popłynęli . Każdy woli sprzedać za wagę niż dawać na przechowanie. Masz kasę na kole i nie musisz się wysilać sortować pakować. Ten komfort kosztuje. Dobrego sezonu. 

Tylko ten spory zysk to minimum 100% a to moim zdaniem rozbój w biały dzień a nie zysk.

Handel powinien dać satysfakcję obu stronom transakcji a w Polsce jeden musi drugiego wydymać ...

Mówię jak jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce właśnie tak jest jeden drugiego musi wydmuchać i wszytko jest legalne jak to miało miejsce 2018...Ja osobiście nie mam za wiele towaru bo były mrozy protokół jest na 72% opisany, że zmarzło , gradu nie było i tu duży plus bo jak jest jabłko bez gradu i czerwone to duży plus, prince poszedł  w poniedziałek tylko około 10 ton po 1,3zł za wagę w skrzyni płatne przy załadunku, szampion reno 1,2 zł też około 10 ton ligola czerwonego 1,2 zł około 8 ton komory chłodnicze posiadam ale po 100 ton, wiec nie mam jak nawet zapełnić a nie chce mieszać odmian zastanawiam się nad glosterem i idaretem ale to w padzierniku ...Obecnie przystopował przemysł mocno nikt nie sypie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prorok napisał:

Tylko ten spory zysk to minimum 100% a to moim zdaniem rozbój w biały dzień a nie zysk.

Handel powinien dać satysfakcję obu stronom transakcji a w Polsce jeden musi drugiego wydymać ...

Mówię jak jest;)

Wreszcie mądre słowa z twojej klawiatury chłopie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość EDEK napisał:

W Polsce właśnie tak jest jeden drugiego musi wydmuchać i wszytko jest legalne jak to miało miejsce 2018...Ja osobiście nie mam za wiele towaru bo były mrozy protokół jest na 72% opisany, że zmarzło , gradu nie było i tu duży plus bo jak jest jabłko bez gradu i czerwone to duży plus, prince poszedł  w poniedziałek tylko około 10 ton po 1,3zł za wagę w skrzyni płatne przy załadunku, szampion reno 1,2 zł też około 10 ton ligola czerwonego 1,2 zł około 8 ton komory chłodnicze posiadam ale po 100 ton, wiec nie mam jak nawet zapełnić a nie chce mieszać odmian zastanawiam się nad glosterem i idaretem ale to w padzierniku ...Obecnie przystopował przemysł mocno nikt nie sypie

Z drugiej strony może ludzie są w tej samej sytuacji co ty Edku. Mają tyle towaru że nie ma do czego komory odpalać, wszystko podane na rynek i mamy chwilowy wysyp towaru....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Pioter napisał:

Wreszcie mądre słowa z twojej klawiatury chłopie ;)

Cały czas jest mądrze tylko jeszcze nie zrozumiałeś...

Przyjdzie czas ,że zrozumiesz resztę przesłania;)

Trza dosadzac bo jest za malo i inni wejdą na nasze miejsce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2020 o 05:29, Prorok napisał:

Tylko ten spory zysk to minimum 100% a to moim zdaniem rozbój w biały dzień a nie zysk.

Handel powinien dać satysfakcję obu stronom transakcji a w Polsce jeden musi drugiego wydymać ...

Mówię jak jest;)

Tak, 200% od razu, to jak jest takie 100% zysku to kupuj, a nie produkuj, masz maszynkę do zarabiania pieniędzy na wyciągnięcie ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...