Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Gość Realista napisał:

Dziś proponują mi Princa selekt czyste jabłko po 1,50  50 ton w moje opakowanie.Ale ja nie biorę ,bo będzie tańszy.... Może ktoś i biorę na sortowanie po 2,ale po przesortowaniu zostanie 1zł...I kasa za rok....Trzeba zmienić tobie login z Proroka na Bajkopisarza..... Żadnej rzeczywistości ty nie rozumiesz... Niestety...

Podobno po niedzieli mają dopłacać 20gr abyś tylko zabrał łaskawie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

4 godziny temu, Gość Realista napisał:

Dziś proponują mi Princa selekt czyste jabłko po 1,50  50 ton w moje opakowanie.Ale ja nie biorę ,bo będzie tańszy.... Może ktoś i biorę na sortowanie po 2,ale po przesortowaniu zostanie 1zł...I kasa za rok....Trzeba zmienić tobie login z Proroka na Bajkopisarza..... Żadnej rzeczywistości ty nie rozumiesz... Niestety...

Wyplacalne  grupy.kasa od 1 mca do 3 ...

Także panie Andersen bierz pan tego prynsa bo darmo:))))

Kolega dał 2 tony gali z małego krzaka.20 kg odsortu.mozna jak potrzeba???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlowiec

Zawsze decyduje ten co ma kasę, ceny wywoławcze na przechowanie nie gwarantują zarobku dla pośrednika, dlatego ruchu nie ma. Jak ktoś wie że cena na jesieni się utrzyma na obecnym poziomie, to niech trzyma towar i zysk ma pewny, niech tylko doliczy ubytki rozważke i koszty przechowalnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista

Taka prawda.Jak na wiosnę 2019 w końcu mają sprzedawali jabłko po 0,50-0,60 to  już zapomnieli,a teraz wszyscy chcą po 2 zł,bo było po 5 za wagę.....Po co teraz sprzedawać po 1,5 jak na wiosnę będzie tak samo po 5 zł ...Do kontroli i trzymać do końca czerwca!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Realista napisał:

Taka prawda.Jak na wiosnę 2019 w końcu mają sprzedawali jabłko po 0,50-0,60 to  już zapomnieli,a teraz wszyscy chcą po 2 zł,bo było po 5 za wagę.....Po co teraz sprzedawać po 1,5 jak na wiosnę będzie tak samo po 5 zł ...Do kontroli i trzymać do końca czerwca!!!!!!!

Chwilowa nadpodaż na rynku.jablka jest więcej niż każdy myślał o czym niektórzy wiedzieli;)

Nikt normalny nie liczy na 5 pln:)

Nie ma co panikować tylko rwać i do gazu.ci co nie mają chłodni niech sprzedają na cudzych warunkach bo muszą.

Japka nima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
5 godzin temu, Prorok napisał:

Chwilowa nadpodaż na rynku.jablka jest więcej niż każdy myślał o czym niektórzy wiedzieli;)

Nikt normalny nie liczy na 5 pln:)

Nie ma co panikować tylko rwać i do gazu.ci co nie mają chłodni niech sprzedają na cudzych warunkach bo muszą.

Japka nima

Tak jest.Racja.Japka nima....I nima komu sprzedać........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlowiec

Koniec tygodnia wiele pokaże. Moim zdaniem 1 zł za ładne standardowe odmiany to tylko kwestia czasu. A tak a serio to bez skrzyń prądu sortowania itd, to wydaje mi się i tak bardzo dobra cena dla producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Handlowiec napisał:

Koniec tygodnia wiele pokaże. Moim zdaniem 1 zł za ładne standardowe odmiany to tylko kwestia czasu. A tak a serio to bez skrzyń prądu sortowania itd, to wydaje mi się i tak bardzo dobra cena dla producenta. 

1zł za jabłko bylo dobre kilka lat temu przy pełnym zbiorze...

Koszta koszta w górę, jak w każdej gałęzi gospodarki, tylko głupi chłop nie umie ich policzyć. Chyba jedyna branża, w której to kupiec decyduje ile zapłaci za wyprodukowane dobro... 

Inflacja jest wszędzie Panie i Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
1 godzinę temu, Gość Handlowiec napisał:

Koniec tygodnia wiele pokaże. Moim zdaniem 1 zł za ładne standardowe odmiany to tylko kwestia czasu. A tak a serio to bez skrzyń prądu sortowania itd, to wydaje mi się i tak bardzo dobra cena dla producenta. 

Jaka dobra cena????1 zł???Po tych koronawirusnych 5 zł za wagę????Teraz i po  2 zł to za mało dla producenta...1 zł za kg z drzewa to już nie pieniądz.....I nima japka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Realista napisał:

Jaka dobra cena????1 zł???Po tych koronawirusnych 5 zł za wagę????Teraz i po  2 zł to za mało dla producenta...1 zł za kg z drzewa to już nie pieniądz.....I nima japka......

 Bądźmy realistami;)

1 PLN jest dobra cena przy 50 tonach z ha.

Przy 20 niewiele z tego zostaje.

Takie są fakty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Handlowiec napisał:

Koniec tygodnia wiele pokaże. Moim zdaniem 1 zł za ładne standardowe odmiany to tylko kwestia czasu. A tak a serio to bez skrzyń prądu sortowania itd, to wydaje mi się i tak bardzo dobra cena dla producenta. 

To że ktoś chce kupić za 1 PLN to nie znaczy że tak bedzie.

Kwestia czy ktoś za tyle sprzeda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandomierz

Założyć sad można za grosze w porównaniu z kosztami przechowalnictwa.

Wiele gospodarstw bez bazy przechowalniczej idzie na łatwiznę i odda towar za "co łaska", byle otrzymać więcej niż cena przemysłu.

Ciężko oczekiwać, że każdy nasadzi Gali i co roku sprzeda we wrześniu na pniu po 2zł...Na handel jest prawie pół roku a nie 3 tygodnie we wrześniu.

Równie ciężko oczekiwać, że jabłko w grudniu i dalej, pod doliczeniu kosztów przechowalnictwa, będzie kosztować tyle co w czasie sezonowych "promocji"....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciśnienie na jabłko w skrzyni na zachód Europy ..muszą tanio kupić by potem drogo sprzedac.

Włosi boją się covida,że znowu ich zamkną i też podają na rynek.

Panika i tyle.jest wiecej ale  nie na tyle by ceny padły na pysk.

Takie mam zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Prorok napisał:

Jest ciśnienie na jabłko w skrzyni na zachód Europy ..muszą tanio kupić by potem drogo sprzedac.

Włosi boją się covida,że znowu ich zamkną i też podają na rynek.

Panika i tyle.jest wiecej ale  nie na tyle by ceny padły na pysk.

Takie mam zdanie

Zależy o jaki pysk ci chodzi.  Bo generalnie za 50 gr sie nie oplaca, za 1 zł sie nie opłaca, a nie którym sie po 2,50 nie opłaca to wiesz punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. handel to jest łańcuch ludzi i ci ludzie będą chcieli sobie odbić ceny z tego roku. Zwłaszcza że towaru nie braknie na pewno.  Wg mnie wiosną będzie lipa z ceną także radze niektórym ostudzić podniecenie z tego roku. A przemysł spadnie na 30 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, przemysł sypią, bo "po co trzymać, żeby mi zgniło?". Sam mam taką sytuację, że wolałbym przemysł zostawić z miesiąc, ale nie jest to ode mnie zależne i się sypie jak najszybciej, żeby nie leżało. Starsi ludzie nie myślą. Albo myślą po przyjacielsku, stereotypami. Zero nowatorstwa, ambicji. Tylko łatwizna i strach.

A jeśli chodzi o dobre jabłko, powstrzymuje was, drodzy bracia sadownicy, którzy macie dużo jabłka, a nie wiecie, co z nim zrobić, brak perspektyw, chęci zaangażowania się, itd. "Sprzedam 50 ton ligola 7+ na obiórkę 70 groszy". "Sprzedam 100 ton jonagolda ładnie wybarwiony 1.00 zł". BO PO CO COŚ Z TYM JABŁKIEM ZROBIĆ, PRAWDA?!

Wystarczyłoby przez 2 tygodnie nad tym jabłkiem popracować RZECZYWISTE 8 GODZIN DZIENNIE, posortować, poumawiać się, zaangażować, nabyć opakowania, przetrzeć sobie szlaki...

Ale po co... Lepiej w 2 godziny wysypać albo załadować, wziąć pieniądze i utyskiwać jakie to życie ciężkie, że się ciężko pracuje i g" z tego jest. Najpierw się zmęcz, żeby pieniądze docenić. Jeśli chcesz pieniądze za lenistwo, to zawsze dostaniesz ochłap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość jarek napisał:

Zależy o jaki pysk ci chodzi.  Bo generalnie za 50 gr sie nie oplaca, za 1 zł sie nie opłaca, a nie którym sie po 2,50 nie opłaca to wiesz punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. handel to jest łańcuch ludzi i ci ludzie będą chcieli sobie odbić ceny z tego roku. Zwłaszcza że towaru nie braknie na pewno.  Wg mnie wiosną będzie lipa z ceną także radze niektórym ostudzić podniecenie z tego roku. A przemysł spadnie na 30 gr

Moim zdaniem za galę 2 za resztę 1,5 to super ceny w tym roku

Taki jest mój punkt siedzenia ...

Japka nima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
4 godziny temu, Prorok napisał:

Moim zdaniem za galę 2 za resztę 1,5 to super ceny w tym roku

Taki jest mój punkt siedzenia ...

Japka nima

Napisałeś ceny na jabłko w kwietniu.Jak będą takie ceny w kwietniu,to będzie mieć login Realista-prorok,a ty niestety musisz wymyślić nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Realista napisał:

Napisałeś ceny na jabłko w kwietniu.Jak będą takie ceny w kwietniu,to będzie mieć login Realista-prorok,a ty niestety musisz wymyślić nowy.

Myślę,że wcześniej taki poziom cenowy bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne że taki poziom będzie wcześniej. 

W zasadzie to on już jest. Są odmiany jak zwykle za które proponują i po 2.5 na wagę, a są i takie za które można dostać tylko 1.4.

Ogólnie ceny z drzewa za***iste.

Ja sprzedaje 100 ton bo tyle mi się nie zmieści i już wiem że niżej niż 1.4 na wagę za nic nie dostanę. Cena została sztucznie obniżoną przez grupy i tylko dla ich klienteli. Zaczyna się bujać wschód także jak ktoś mi powie że na wiosnę nie może być 3 zł to hahahaha i nic więcej. A przed nami kolejna fala pandemia. Wszystko zamknięte rowna się zajebistemu zejściu jabłka. Życie pokazalo conwybieraja ludzie.

Może się realista czy inny chłop napisać ale niestety, jabłka dużo nie ma. Więcej niż w tamtym roku to wciąż jest mało. Tym bardziej za na zachodzie i wschodzie jest mniej niż rok temu

Ciao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...