Skocz do zawartości

Ziemniaki wczesne 2020


Dynamit

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Gość Rambo napisał:

Ja mam w Rumuni wsadzonego 20 ha denara i 10 irgi pod przykryciem to za 2 tyg by były ale troszkę myślę poczekać żeby wydajność była lepsza bo też sucho a nie wszystko mam możliwość podlać. 

To rewelacji raczej nie ma, skoro w okolicach Wroclawia kolo 15 maja bedziemy kopali. A jak ci sie wydaje kiedy rumunski mlody ziemniak wejdzie na rynek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Kupiec
45 minut temu, Gość Rolnik napisał:

Od 10 noce z przymrozkami więc wszystko wyrowna

O tak, pogoda na 10 dni do przodu jest mega wiarygodna. ?

Zimę stulecia przetrwaliśmy, przetrwamy i te mrozy. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
10 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Od 10 noce z przymrozkami więc wszystko wyrowna

Nie wiem jak ty to patrzysz z tego co widzę najzimniejsza noc pokazuje 4 stopnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magnum

Wszystko jest z tego roku .Bo sa to ziemniaki kolegi. To ze u was gdzies tam na wschodzie i polnocy rzepaki jeszcze nie zakwitly a zboze zimowe nie zakrylo ziemii to nie oznacza ze wszedzie tak jest. Akurat Dolny Slask ma to do siebie ze jest najcieplejszy. Ogladajac na yt filmiki "ekspertami" od rolnictwa nie bede ich wymienial z nazwy bo tacy z nich rolnicy ze musza dorobic na yt . To nie wiem czym oni sie tam chwala . Moze na ich warunki jakos to tam wyglada . Przyklad wczorajszy film pszenica zimowa nie zakryla ziemi a on sie podnieca zexnigdy nie mial takiej pszenicy pieknej. W okolicach Wroclawia pszenice sa przed faza wyrzucenia liscia flagowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pa45
14 godzin temu, Okolice Wrocka napisał:

A rzepak czemu nie z tego roku? ???

A niby dlaczego nie z tego roku? Mój w świętokrzyskim taki od dwóch  tygodni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik z centrum

Napisałem że nie z tego roku bo u nas wegetacja widocznie nieco późniejsza  i tak obwicie  to za tydzień dopiero będą kwitły . 

Na wtorek może Wam bałaganu narobić . https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/czeka-nas-powrot-przymrozkow-imgw-alarmuje,320618,1,0.html#autoplay

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...