Skocz do zawartości

Ziemniaki wczesne 2020


Dynamit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alfabeta
34 minutes ago, Guest Siemano said:

U mnie mówią deszcz i 8 mm deszczu we wtorek może mróz nie złapie co sądzicie?

Złapie to złapie po co drążyć temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
3 godziny temu, Gość Enolofos napisał:

A Pan to z KOD-u ma się rozumieć ?

A z ciężkiej pracy własnych rąk, moich rodziców, dziadków i dotacji UE. A Pan nie? No chyba że z 500+ i jarkowego odłożył Pan na nowe traktory, maszyny przechowalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

Nie wiem w którym roku, ale z 5-7lat wstecz, padało do wieczora, z tata stwierdziliśmy nie będzie mrozu, włókniną mokra itd. Rano było wielkie zdziwienie, wszystko złapało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
39 minut temu, Gość Andrzej napisał:

Panowie bo mówią u mnie deszcz i jednocześnie w nocy -1 możliwe że będzie? Szkoda by było gdyby umarzły grunt już 15-20 cm

Jeżeli by padało przy ujemnej temperaturze to bardzo dobrze - tak jak zraszanie czy zamgławianie w sadach bardzo dużo daje. Są też środki do oprysku przed mrozem- parę stopni na minusie ma ochronić- poszukaj w necie- sadownicy to stosują np Compo Frost Protect. Podobno do -8 ma ochronić tylko tanio nie będzie ale jak masz już takie duże ziemniaki to nawet 1000-1500zl/ha warto wydac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AB ziemniak
27 minut temu, Gość Rambo napisał:

W następnym tygodniu Rumun do Pl jedzie bo już zaczynają kopac Ci z południa, na Rumuni na giełdach dosyć sporo młodej pyrki. ?

Jakie tam ceny na giełdach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Rambo napisał:

W następnym tygodniu Rumun do Pl jedzie bo już zaczynają kopac Ci z południa, na Rumuni na giełdach dosyć sporo młodej pyrki. 

Ja we wtorek zaczyna kopać ziemniaka spod foli więc  z tym RUmun to nie ma szału 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aaa ziemniak
Godzinę temu, Gość Jan napisał:

Ja we wtorek zaczyna kopać ziemniaka spod foli więc  z tym RUmun to nie ma szału 

Jaki rejon i odmiana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malorolny

Panowie, kiedy zaczynacie kopać ziemniaki (nie tunele) spod płaskich przykryć? Jeżeli nie zmarzną to wydaje mi się, że za 1,5-2 tygodnie już będzie co ukopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AB ziemniak
8 godzin temu, Gość Malorolny napisał:

Panowie, kiedy zaczynacie kopać ziemniaki (nie tunele) spod płaskich przykryć? Jeżeli nie zmarzną to wydaje mi się, że za 1,5-2 tygodnie już będzie co ukopać.

Też tak szacuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vvvpyrqs
23 minuty temu, Gość Git napisał:

Panowie jeżeli będzie 0 stopni to umarznie ziemniak?

Pod włóknina nie powinien grunt może lekko coś szczypnac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
Godzinę temu, Gość Grozer napisał:

Niech Lepiej coś zmarznie bo będzie cieki rok też tak myślę...

Ale jak późny zmarznie to nie będę fajnie a z wczesnego będzie góra 20 t/h 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Haha

Widać po waszych wpisach jaki Polak jest mądry inaczej.... Wy naprawdę jesteście tak ślepi czy udajecie mądrych przecież głównym powodem niskich cen jest tylko i wyłącznie import do Polski. Zastanówcie się co piszecie na przyszłość niedouki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xxx ziemniaki
W dniu 7.05.2020 o 09:19, Gość Xxx ziemniaki napisał:

Panowie doradźcie jak mam ziemniaki krzaki wysokie niektóre już pod pąkiem odmiana Irga są w tej chwili nakryte jeszcze na wszelakie mrozy lepiej zdjąć włóknine czy zostawić /pewnie  będzie mokra bo w poniedziałek ma padać. 

Ponawiam pytanko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...