Skocz do zawartości

Przymrozki wiosna 2020


Gość Rolnik z centrum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bart3
3 godziny temu, Gość Roman 2 napisał:

Plon jednego gospodarstwa nijak się ma do całej Polski czy Europy. Trzeba czasem wyjść poza swoje podwórko .

Wyszedłem.mam działki w kilku miejscach.obserwuje co u sąsiadów....

W mojej okolicy będzie opór bo w zeszłym sezonie prawie wszyscy nic nie mieli...

Zaklinanie nic nie pomoże...pod grojcem jabłka będzie dużo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 301
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Andrzej
Godzinę temu, Gość szczery napisał:

Okolice Warki część na wzniesieniu jest ok ale reszta na delikatnym spadku terenu 97% opad. Przymrozki czy czary .

Co roku mrozu,susza,grad i inne klęski.moze byc malo jablek.jak powiada klasyk tego i innych portali trzeba dosadzic bo inni wejdą na nasze miejsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Klasyk
7 godzin temu, Gość Andrzej napisał:

Co roku mrozu,susza,grad i inne klęski.moze byc malo jablek.jak powiada klasyk tego i innych portali trzeba dosadzic bo inni wejdą na nasze miejsce 

Koniecznie dosadzić i modlić się o mróz,zaskoczeniem będzie znowu rok pelnego owocowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepe

Okolice Jasienca w tamtym roku około 15t.z ha. W tym mimo mrozu w kwietniu jabłek będzie sporo,niektóre odmiany trzeba przerzedzac. Jabłek będzie napewno mniej niż 2018 ale więcej od 2019.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realne ceny
6 godzin temu, Gość Pepe napisał:

Okolice Jasienca w tamtym roku około 15t.z ha. W tym mimo mrozu w kwietniu jabłek będzie sporo,niektóre odmiany trzeba przerzedzac. Jabłek będzie napewno mniej niż 2018 ale więcej od 2019.Pozdrawiam.

U mnie to tak wygląda. Nawet na kurwidołkach mam jabłka, coś przemarzło ale z tego co widzę to będzie towaru w grojeckim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

dosadziło by się jeszcze trochę ale juz nie ma kiedy to obrobić już wszystkie niedziele święta zajęte bo się tyra na ma czasu na odpoczynek.A kiedy zarobone pieniądze wydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sobie sprawdźcie prognozy na noc ze środy na czwartek.. i noc później, bo będzie mała niespodzianka.. a w tej fazie to głupie -1,5 narobi niezłego bałaganu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert

Żadnego urodzaju nie będzie w Grójcu, pogodz się z tym. Nie każdy się kręci na okolo swojego komina :) wszyscy mówią że zamarzło i bardzo lecą związki. Nawet tam gdzie mróz był mały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
8 godzin temu, Gość Robert napisał:

Żadnego urodzaju nie będzie w Grójcu, pogodz się z tym. Nie każdy się kręci na okolo swojego komina :) wszyscy mówią że zamarzło i bardzo lecą związki. Nawet tam gdzie mróz był mały 

A ty gdzie się kręcisz? Wieś na której mieszkasz, dwie sąsiednie i sąsiad powiedział, że w gminie obok też są jabłka? 

Jeśli nie pójdą jeszcze jakieś przymrozki i grad, to jabłek będzie o wiele więcej niż w mijającym sezonie czy się to komuś podoba, czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok
13 godzin temu, Gość mil napisał:

Lepiej sobie sprawdźcie prognozy na noc ze środy na czwartek.. i noc później, bo będzie mała niespodzianka.. a w tej fazie to głupie -1,5 narobi niezłego bałaganu. 

Sprawdziłem...żadna nie pokazuje niżej niż +2 stopnie

 

Nie siej popeliny.juz tydzień temu miało być na minusie i co??? Kupa wielka.

Kto czym przerzedza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec

Po co to szkalowanie? Byłem u kilku dostawców. Może nie jest to całą Polska ale poglad jakis jest. Kazdy mowi to samo, ze gali ma full. To samo jest z goldenem.

Natomiast inne odmiany lecą i będą leciały. Jabłka jest mało, zapowiada się ostra konkurencja. Nie będzie tego dużo więcej niż w tamtym roku, o ile w ogóle.

Jeżeli moim odbiorcom będzie cena pasowała to mogę płacić i po 3 zł jak teraz. Byle zarobić, a każdy zarabia duże pieniądze jak jest towar drogi, przy tanim to się wydaje, że sie zarabia, ale to dobre dla szczekaczy. 

Życzę sadownikom dobrych cen, bo wtedy handel jest przyjemny i ludzie dla siebie mili. 

Dużo mnie ten sezon nauczył. W tamtym roku zamiast dołożyć te 5 gr to nie chciałem i kilku producentów straciłem. Ale wszystko jest do nadrobienia  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

No to jutro najdalej pojutrze dostanie centrum poprawkę, pomimo tego że już tu jest nie najlepiej. 0 i 1 plus nadają więc pewnie jak zwykle z -3 będzie w wielu miejscach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

No to jutro najdalej pojutrze dostanie centrum poprawkę, pomimo tego że już tu jest nie najlepiej. 0 i 1 plus nadają więc pewnie jak zwykle z -3 będzie w wielu miejscach 

Roboty mniej , pieniadz lepszy będzie. Nie rozpaczaj za wczasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok
54 minuty temu, Gość gość grójec napisał:

-4 nadają na czwartek na noc to teraz dopiero przerywkę zrobi

Sprawdzasz prognozę dla alpejski chyba wiosek????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec

Związki lecą jak głupie A to 20 maj. Do -5 przy gruncie, -2 na większe pół nocy. Współczuję Sandomierzowi bo u was ma być jeszcze więcej kolejny raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bart
1 godzinę temu, Gość Janusz napisał:

Roboty mniej , pieniadz lepszy będzie. Nie rozpaczaj za wczasu 

Też tak mysle..lepiej sprzedać 100 ton za 1.50 niż 200 po 70gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok
Godzinę temu, Gość Bart napisał:

Też tak mysle..lepiej sprzedać 100 ton za 1.50 niż 200 po 70gr

A najlepiej po 3 za wagę..tak myślę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...