Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Od września płaca minimalna w górę a więc wszystko w górę a my nadal będziemy się prześcigać kto taniej sprzeda. Większość rolników zachowuje się tak jak by nie chodzili do sklepu i nie płacili rachunków. Nie wiem co musi się zdarzyć aby ludzie zaczeli szanować swoją pracę. Dziś miałem propozycję kupna ziemniaków po 6 zł jeb... sluchawka.Ale ten znajomy kopie do tego gościa i z tego bierze się to uposledzenie cenowe które nie nas wszystkich dotyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Niestety producent
Godzinę temu, Sieradzak napisał:

Od września płaca minimalna w górę a więc wszystko w górę a my nadal będziemy się prześcigać kto taniej sprzeda. Większość rolników zachowuje się tak jak by nie chodzili do sklepu i nie płacili rachunków. Nie wiem co musi się zdarzyć aby ludzie zaczeli szanować swoją pracę. Dziś miałem propozycję kupna ziemniaków po 6 zł jeb... sluchawka.Ale ten znajomy kopie do tego gościa i z tego bierze się to uposledzenie cenowe które nie nas wszystkich dotyka. 

Powiem tak 6 zl to Ty szanuj bo we wrześniu tyle nie dostaniesz. 

Plantacje późne sa ładne, wody nie brakowało. Ukraina raczej tez nie bedzye potrzebować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
46 minut temu, Gość Niestety producent napisał:

Powiem tak 6 zl to Ty szanuj bo we wrześniu tyle nie dostaniesz. 

Plantacje późne sa ładne, wody nie brakowało. Ukraina raczej tez nie bedzye potrzebować.

Pożyjemy zobaczymy .  Małopolska ciągle mokro a plon wcale nie taki rewelacyjny ! Chwalić się każdy może ile to nie ma ton z hektara . Widzę na giełdach jakie ludzie ziemniaki średnie wożą a niektórzy tu na IGRIT operują liczbami 50-60 t , ale chyba w tamtym roku . Co do ceny , to 6 zł za worek gdzie inflacja szaleje , to naprawdę trzeba nie mieć rozumu ! Dojdzie do tego , że staniecie się niewypłacalni i zlicytuje was komornik . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Master napisał:

Pożyjemy zobaczymy .  Małopolska ciągle mokro a plon wcale nie taki rewelacyjny ! Chwalić się każdy może ile to nie ma ton z hektara . Widzę na giełdach jakie ludzie ziemniaki średnie wożą a niektórzy tu na IGRIT operują liczbami 50-60 t , ale chyba w tamtym roku . Co do ceny , to 6 zł za worek gdzie inflacja szaleje , to naprawdę trzeba nie mieć rozumu ! Dojdzie do tego , że staniecie się niewypłacalni i zlicytuje was komornik . 

6 zl to 100% wiecej niz w zeszłym roku a takiej inflacji nie widziałem chyba ze w stali zbrojeniowej. 

Ale wasz wybrany rzad mowi ze 5% nie przeszkadza więc jest w ryzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Master napisał:

Pożyjemy zobaczymy .  Małopolska ciągle mokro a plon wcale nie taki rewelacyjny ! Chwalić się każdy może ile to nie ma ton z hektara . Widzę na giełdach jakie ludzie ziemniaki średnie wożą a niektórzy tu na IGRIT operują liczbami 50-60 t , ale chyba w tamtym roku . Co do ceny , to 6 zł za worek gdzie inflacja szaleje , to naprawdę trzeba nie mieć rozumu ! Dojdzie do tego , że staniecie się niewypłacalni i zlicytuje was komornik .    
 

   dzisiaj zasuszałem gale sadzoną koniec kwietnia bo rozwaliło redliny i zaczeła zielenieć też jestem z małopolski i w moim regionie ziemniaki późne wyglądają lepiej niż w ubiegłym roku brak chorób także z cenom szału napewno nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody ziemniak Oleśnica

Nie panikujcie cena ziemniara będzie dobra na przeważającym obszarze polski jest niedobór wody ziemniaków w redlinach jest mniej o 30 do 50%  w stosunku do zeszłego roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
2 godziny temu, Gość Stas napisał:

6 zl to 100% wiecej niz w zeszłym roku a takiej inflacji nie widziałem chyba ze w stali zbrojeniowej. 

Ale wasz wybrany rzad mowi ze 5% nie przeszkadza więc jest w ryzach.

To idź do sklepu , skorzystaj z jakichkolwiek usług i wtedy się przekonasz czy nie ma takiej inflacji !

Ciekawe czy w tym roku z tych 6 zł będziesz wstanie rozwijać gospodarstwo , bo ja myślę , że wyjdziesz na zero .

Policz sobie nawozy , sadzeniak kwalifikowany , paliwo , środki ochrony , eksploatacja maszyn no chyba , że sadzisz ziemniakiem z jarmarku , posiadasz własny obornik , do baku lejesz opał albo olej z frytek , a oprysków nie wykonujesz . 

Ps. Ja nie mam żadnego wybranego rządu nad sobą jestem wolnym człowiekiem i nie chodzę na wybory , bo polskojęzycznych wasali nie będę  wybierał . Trzeba włączyć myślenie a nie słuchać TV ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
3 godziny temu, Gość Stas napisał:

6 zl to 100% wiecej niz w zeszłym roku a takiej inflacji nie widziałem chyba ze w stali zbrojeniowej. 

Ale wasz wybrany rzad mowi ze 5% nie przeszkadza więc jest w ryzach.

nie porównujmy do tamtego sezonu ,przecież 3 zł to dokładka do interesu chyba ze się ma w domu darmowa siłe roboczą to może na zero by się wyszło. Panowie polifoska 2000 zł mocznik 2150 pracownik 15zł częsi do tych jd,new hollandów drogie. Rok temu w czerwcu miałem zasuszone holenderskie ziemniaki a w tym roku jeszcze dobijają. Więc 40t to nie na sieradzu w tym roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Master napisał:

To idź do sklepu , skorzystaj z jakichkolwiek usług i wtedy się przekonasz czy nie ma takiej inflacji !

Ciekawe czy w tym roku z tych 6 zł będziesz wstanie rozwijać gospodarstwo , bo ja myślę , że wyjdziesz na zero .

Policz sobie nawozy , sadzeniak kwalifikowany , paliwo , środki ochrony , eksploatacja maszyn no chyba , że sadzisz ziemniakiem z jarmarku , posiadasz własny obornik , do baku lejesz opał albo olej z frytek , a oprysków nie wykonujesz . 

Ps. Ja nie mam żadnego wybranego rządu nad sobą jestem wolnym człowiekiem i nie chodzę na wybory , bo polskojęzycznych wasali nie będę  wybierał . Trzeba włączyć myślenie a nie słuchać TV ! 

Ale ja nigdzie nie napisałem ze będę sprzedawał po 6 ani ze sprzedawalem po 3. Ale przez to ze jest taka niska cena tez nikt mi 15 nie zapłaci . Ja bym chciałżebyśmy wszyscy mieli po 60 t i 1 zl za kg tego Wam zycze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent

Piszecie o plonach. A co nie może być 50t i 0,7 ,08 zł?

Kto powiedział że jak plon jaki taki to cena niska. 

Litwa kartofli ma mało Ukraina też. Jeżeli od nas nie kupią to na pewno nie przywiozą a i na zachodzie jest inna sytuacja niż w zeszłym roku.

Będzie dobrze, głowy do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Niemcy zalane.Belgia pływa,nasadzeń na zachodzie o 40% mniej.Tylko w Polsce jak zwykle mentalność chłopów pańszczyźnianych.Po prawie 50latach czas skończyć z uprawą warzyw i ziemniaków. Jednak jakiś żal pozostanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! W koncu madre odpowiedzi ... Inflacja pedzi a Wy chcecie stac dalej w miejscu.. Nikt nas sie nie pyta czy mamy kase czy nie... Przy sprzedazy za 6zl to g... Sie kupi... Takze nie spuszczac bo kto chce kupic to i tak kupi... Bo bedzie musial.. Kazdy i tak zarobi bo w detalu daja wieksze ceny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
W dniu 3.08.2021 o 10:22, Sieradzak napisał:

Od września płaca minimalna w górę a więc wszystko w górę a my nadal będziemy się prześcigać kto taniej sprzeda. Większość rolników zachowuje się tak jak by nie chodzili do sklepu i nie płacili rachunków. Nie wiem co musi się zdarzyć aby ludzie zaczeli szanować swoją pracę. Dziś miałem propozycję kupna ziemniaków po 6 zł jeb... sluchawka.Ale ten znajomy kopie do tego gościa i z tego bierze się to uposledzenie cenowe które nie 

Nie od września tylko od stycznia głowo kapuściana ...we wrześniu ma być podpisane a ty smaruj Anne i wio w pole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obserwator

Witam.Obserwuje od jakiegoś czasu forum. Nasuwa mi się jedno pytanie czemu nie pojedziemy na targowiska jarmarki osiedla ruchliwa ulica itp. handlować swoim towarem omijając wszystkich pośredników trafiając bezpośrednio do klient. Tylko dajemy zarobić pośrednikówi niekiedy więcej niż my sami zarabiamy na kilogramie handlując na giełdzie? Dopóki sami nie będziemy się szanować nikt nas nie uszanuje. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...