Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Okolice gniezna u nas susza z niepodlewanych 10-30t nasadzeń 30% mniej (wymiotło wszystkich skoczków)  wiec towaru ponizej połowy. Ci co sprzedają poniżej kosztów to obawiają się powtórki zeszłego  roku z tad cena dołuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Maciek napisał:

Witam , jeździ ktoś może na giełdę do Olsztyna i jak sytuacja z ziemniakiem, sytuacja z miejscami do handlu . Dzięki za info

Ziemniak przeważnie Irga ale i ładny żółty idzie cena różnie wczoraj  od 17do20zł/15kg duży hurt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik wgr

Gnije i to bardzo, pogoda dopisała aż za bardzo urodzaj bardzo wielkie bulwy, lecz kobita ma dużo roboty z przebieraniem na kombajnie cena się utrzymuje i tak trzymac, wszystko podrożało więc i ziemniak też  musi iść w górę  bo nawet domowniki nie chcą za zupę już pracować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam susze dolna wlkp ,napryskalem sie winety a plon taki sobie w gruncie ok 24 tony licze max,lordy takie se plon moze troche wyzszy ,a pozna mam taka odmiane juz nie napisze jaka co w leta ida to az nie moge patrzec na nie bo sadze odmiane ta od 7 lat i nawet w susze byla a w tym roku drama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Michu napisał:

Potwierdzam susze dolna wlkp ,napryskalem sie winety a plon taki sobie w gruncie ok 24 tony licze max,lordy takie se plon moze troche wyzszy ,a pozna mam taka odmiane juz nie napisze jaka co w leta ida to az nie moge patrzec na nie bo sadze odmiane ta od 7 lat i nawet w susze byla a w tym roku drama

każdy lorda wykopał to raz cena na niego już była wysoka to dwa , wineta dobrze plonuje i dalej zielona to trzy , twoje płacze i płacze handlarzy nie zmienią reali że cena będzie wysoka to trzy , a po cztery nie mam odmiany która by słabo plonowała jedyny żal mam do zakładu bo kampanię przesunęli na wrzesień bo inni nie mają a ja mam więc byłaby szansa zarobić na skrobi :) ale że sprawiedliwość musi być więc niech każdy zarobi ile może zdrówka życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwa rozłam w branży ziemniaczanej, wiele firm bojkotuje tegoroczne Krajowe dni ziemniaka, chcieli nas rolników podzielić teraz sami sobie podzielili #bojkotKrajowychDniZiemniaka #stop Importowi Ziemniaka nawołujemy wszystkie firmy z branży ziemniaczanej do zasprzestania importu. Duże firmy kreujące dwory i szlacheckie pochodzenie są największymi zbrodniarzami branży ziemniaczanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość kkkk napisał:

każdy lorda wykopał to raz cena na niego już była wysoka to dwa , wineta dobrze plonuje i dalej zielona to trzy , twoje płacze i płacze handlarzy nie zmienią reali że cena będzie wysoka to trzy , a po cztery nie mam odmiany która by słabo plonowała jedyny żal mam do zakładu bo kampanię przesunęli na wrzesień bo inni nie mają a ja mam więc byłaby szansa zarobić na skrobi :) ale że sprawiedliwość musi być więc niech każdy zarobi ile może zdrówka życzę :)

To ty ale bogaty jestes jak skrobiowke sadzisz za parenascie groszy ,ja juz nie sadze bo to nie rekompensuje nakladu ,policz sobie srednia. 5 letniom i zobacz ile w tyl jestes wiec chojrakiem biznesu jednak nie jestes i chcialbym zobaczyc ta twoja podupadnieta stodole.Prosba czytaj ze zrozumieniem i odpisuj ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
16 godzin temu, Gość Michu napisał:

Potwierdzam susze dolna wlkp ,napryskalem sie winety a plon taki sobie w gruncie ok 24 tony licze max,lordy takie se plon moze troche wyzszy ,a pozna mam taka odmiane juz nie napisze jaka co w leta ida to az nie moge patrzec na nie bo sadze odmiane ta od 7 lat i nawet w susze byla a w tym roku drama

Dzięki bogu można można sciagac z zagranicy po 0.11 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Michu napisał:

To ty ale bogaty jestes jak skrobiowke sadzisz za parenascie groszy ,ja juz nie sadze bo to nie rekompensuje nakladu ,policz sobie srednia. 5 letniom i zobacz ile w tyl jestes wiec chojrakiem biznesu jednak nie jestes i chcialbym zobaczyc ta twoja podupadnieta stodole.Prosba czytaj ze zrozumieniem i odpisuj ze zrozumieniem

Tak wiem lepiej jak w tamtym roku było pakować w worki po 17 groszy :) a ja chciałbym zobaczyć Twoje kredyty szczególnie w styczniu jak podniosą stopy procentowe :) pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę Misiu ?

PS plantacje dopilnowane mają wysoki plon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
15 godzin temu, Gość kkkk napisał:

Tak wiem lepiej jak w tamtym roku było pakować w worki po 17 groszy :) a ja chciałbym zobaczyć Twoje kredyty szczególnie w styczniu jak podniosą stopy procentowe :) pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę Misiu ?

PS plantacje dopilnowane mają wysoki plon :)

Hahah w punkt,znam go po trzezwemu nic nie powie ale jak wypije ćwiartke żołądkowej rudej prawdę ci powie...płacz i lament już teraz cos bełkotał że będzie musiał w styczniu prowidenta pociągnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

a te 0,11 euro to jest luzem ? posortowane? wliczony koszt transportu ? 

W BB na palecie. posortowane w tej chwili juz z transportem, zalezy skad zalezy od ilosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Importer
2 godziny temu, Gość Radek napisał:

Co za bzdury piszecie towar na zachodzie jest w tej chwili po 0,22 euro jadalny a frytka 0,15 euro

Po 0,11 to tylko z polski- nikt taniej ci z transportem nie sprzeda koszty koszty koszty!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...