Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Darekspire napisał:

U mnie gala prowadzona książkowo 1/3 zgnitych. Niewiem co to jest taka brązowa skurka i miasz pod skorka taki jak by rdzawy wchodzący w głąb ziemniaka

Mam to samo. Skąd masz sadzeniaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważywszy tym roku ze tez bulwy gniją od zarazy ziemniaka maiłem tak ze brakło mi lancy na 2 rajki  i ich nie pryskałem ( wiadomo trochę mgły trochę szło )przyszły kopania w tym roku i akurat tam było dużo zgniłych a tam co pryskane sporadycznie sie trafiało. Tez bardzo lubią gnić jak za wczas się wykopie znajomego miałem co  kopał w czas jedną odmianę a jeszcze miała zielone łęty i się jeszcze liniały co niektóry. to pamiętam ze się zrobiło z tego błoto już po 2 tygodniach było do wyrzucenia . Znajomy jeden powiedział ze się wstrzymuje z kopaniem jeszcze z 2-3 tyg bo co ma zgnić to niech zgnije w ziemi . plony słabe połowa co rok temu ale też szału nie ma z ceną nie ma u nas zbytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ceną ale nie działaja w 100%.Przez granice mam na to dowód. Może 25%mniej porażonego. To już poprostu jest i trzeba się pogodzić że jakiś procent będzie do wyzucenia.Nawet na polach gdzie X lat ziemniaków nie było niszczyk występuje choć nie w wielkim nasileniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Scania esi

Sezon 2021/22 nie kupuje ani grama nawozu, zobaczymy co grupa azoty zrobi, gdy odczuje to co rolnik brak możliwości sprzedaży i czy sprzeda nawóz poniżej kosztów produkcji tak jak my to robimy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
20 minut temu, Gość Scania esi napisał:

Sezon 2021/22 nie kupuje ani grama nawozu, zobaczymy co grupa azoty zrobi, gdy odczuje to co rolnik brak możliwości sprzedaży i czy sprzeda nawóz poniżej kosztów produkcji tak jak my to robimy!

Juz tam trzęsą portkami ze Ty nie kupisz. Pilne walne zgromadzenie na szczeblu dyrektorskim zwolali.  Człowieku sprzedaż eksportowa nawozów jest rekordowa, do tego wszystkim składom kończą się zapasy także nawet jak eksport stanie to przez 2-3 sezony i tak nie stanieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Scania esi napisał:

Sezon 2021/22 nie kupuje ani grama nawozu, zobaczymy co grupa azoty zrobi, gdy odczuje to co rolnik brak możliwości sprzedaży i czy sprzeda nawóz poniżej kosztów produkcji tak jak my to robimy!

Dobrze gadasz, ale sam wiesz że bez nawozu to można wcale w pole nie wychodzić , ja idę na minimum socjalne nic na zapas  , pod warunkiem że będzie mnie stać na to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gość Esk napisał:

Dobrze gadasz, ale sam wiesz że bez nawozu to można wcale w pole nie wychodzić , ja idę na minimum socjalne nic na zapas  , pod warunkiem że będzie mnie stać na to minimum.

Nawóz nie stanieje!! z wiosny jeszcze będzie dużo droży już nie jest jak kiedyś ze 100zł miało coś wartośteraz guzik się za to kupi a ziemniaki co sklepy i markety mają żniwo bo ludzie kupują po 3zł a chłop co ile ci nadają jak najtaniej a wszystko do okoła drożeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gość kol napisał:

Nawóz nie stanieje!! z wiosny jeszcze będzie dużo droży już nie jest jak kiedyś ze 100zł miało coś wartośteraz guzik się za to kupi a ziemniaki co sklepy i markety mają żniwo bo ludzie kupują po 3zł a chłop co ile ci nadają jak najtaniej a wszystko do okoła drożeje

No to oddawajcie jeszcze taniej ziemniaki, których plon i tak jest mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Sieradzak napisał:

Wczoraj miałem klijenta na ziemniaki po 6 zł. Posłałem go w piz....Na wiosnę wszyscy zmądrzeją jak nie będzie za co w pole wyjechac. 

Temat dla wytrwałych te pyry... Cena drgnie w górę ale co niektórzy się przelicza. Taka prawda, niestety. Może plony nie są rekordowe ale prawda jest taka że jest dobrze. Co nie wróży rekordów cenowych. Kto mocno handlowal w sierpniu za rozsądne pieniądze ten wygrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Agsjd napisał:

Temat dla wytrwałych te pyry... Cena drgnie w górę ale co niektórzy się przelicza. Taka prawda, niestety. Może plony nie są rekordowe ale prawda jest taka że jest dobrze. Co nie wróży rekordów cenowych. Kto mocno handlowal w sierpniu za rozsądne pieniądze ten wygrał.

Juz tu z mięsiąc temu pisałem ze nie bedzie 4-6 zl ale tez nie bedzie 15 zł kolo 8-10 do lutego a potem wszystko zalezy od zimy gnicia zejscia itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość KRK napisał:

Juz tu z mięsiąc temu pisałem ze nie bedzie 4-6 zl ale tez nie bedzie 15 zł kolo 8-10 do lutego a potem wszystko zalezy od zimy gnicia zejscia itd 

Kolego 8-10 przy tych kosztach to jest śmieszna cena. A w sklepach 2.50-3 zł więc sorry. A jeszcze przechowanie też koszty i strata bo odparowuja. U nas że skrzynio palety 900kg od października do lutego odparowuja około 60 kg. Więc jak nie patrzył to cena musi być dużo większa. Jakoś nie mam ochoty robić za pół darmo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nasadzenia w Polsce były mniejsze o 10%-15% to by cena była wyższa za dużo jest towaru na rynku a za mało zejścia towar się kisi. Tamten rok był słaby nie oszukujmy się ,cena tez była niska ale co zamiast co niektórzy  sadzić mniej to nasadzili jeszcze więcej a wydajność tez nie jest taka niska jakby się wydawało i ceny puki co nie ma jakiejś zadowalającej zobaczymy jak będzie .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość polo napisał:

Jakby nasadzenia w Polsce były mniejsze o 10%-15% to by cena była wyższa za dużo jest towaru na rynku a za mało zejścia towar się kisi. Tamten rok był słaby nie oszukujmy się ,cena tez była niska ale co zamiast co niektórzy  sadzić mniej to nasadzili jeszcze więcej a wydajność tez nie jest taka niska jakby się wydawało i ceny puki co nie ma jakiejś zadowalającej zobaczymy jak będzie .  

Wg gusu nasadzeń ziemniaka jest coś około 100tyś hektarów więcej. Cena jeśli będzie to w kwietniu maju.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość aaff napisał:

Wg gusu nasadzeń ziemniaka jest coś około 100tyś hektarów więcej. Cena jeśli będzie to w kwietniu maju.  

Z kad Ty to wzieles Gusie jeden. W tym roku w Europie jest mniej nasadzen A w PL tym bardziej. Patrz nowe dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...