Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HandelZagranica
3 godziny temu, Gość Jeszcze producent napisał:

A polskiemu rolnikowi po ile proponujecie? Jak nas braknie to wtedy na niemieckim na pewno nie zarobicie. 

To nie chodzi o to żeby polskiemu rolnikowi dogryźć chodzi o to żeby zarobić ostatnio ugadałem się z chłopem 75 gr wyslalem ciężarówkę pod adres a chlop mi mowi przez telefon ze 90 minimalna cena ...więc zawrotka i narka .Panowie sami sobie kłody rzucacie pod kopyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi wierzyć że 75 gr płacicie mam znajomych w różnych stronach Polski i mi jak również znajomym za towar +5.  Nikt nie chce dać 70 gr 

54 gr realna cena i to każdemu drogo się widzi. Posiadam różne odmiany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jeszcze producent
6 godzin temu, Gość HandelZagranica napisał:

To nie chodzi o to żeby polskiemu rolnikowi dogryźć chodzi o to żeby zarobić ostatnio ugadałem się z chłopem 75 gr wyslalem ciężarówkę pod adres a chlop mi mowi przez telefon ze 90 minimalna cena ...więc zawrotka i narka .Panowie sami sobie kłody rzucacie pod kopyta

A co powiesz na sytuację gdzie po załadowaniu samochodu kupujący płaci o 1,50 złotego mniej za woreczek niż było zgodzone bo tak mu pasuje? Jak go nazwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolska

 Widziałem w telewizji dziś rolników co sprzedali ziemniaki po 6 zł za wór. Protestowali przeciwko wysokim cenom nawozu. Pytam dlaczego protestują skoro tak dobrze sprzedali ziemniaki. Panowie jak za 6 zł będziemy sprzedawać ziemniaki to już nas nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Wielkopolska napisał:

 Widziałem w telewizji dziś rolników co sprzedali ziemniaki po 6 zł za wór. Protestowali przeciwko wysokim cenom nawozu. Pytam dlaczego protestują skoro tak dobrze sprzedali ziemniaki. Panowie jak za 6 zł będziemy sprzedawać ziemniaki to już nas nie ma

Skoro widzisz opcje sprzedawać drozej. Kupuj te po  i sprzedawaj i na nawoz sie sam zarobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci którzy po 6 zł sprzedają wiosną gdy będzie trzeba wyjść w pole dostaną mocnego szoku ile będą musieli z dopłat dołożyć panowie rzepak po 3000 zł * 4 tony = 12000 zł/ha po co sadzicie te zasrane ziemniaki i sprzedajecie za darmo zasiejcie rzepaku i lezcie przed telewizorem na to samo wam wyjdzie a nawet lepiej!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HandelZagranica
22 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Ciężko mi wierzyć że 75 gr płacicie mam znajomych w różnych stronach Polski i mi jak również znajomym za towar +5.  Nikt nie chce dać 70 gr 

54 gr realna cena i to każdemu drogo się widzi. Posiadam różne odmiany 

Mówię prawdę a samochód wyslalem do Skomlina obok Wielunia i tak zarobiłem że straciłem paliwo i czas kierowcy cena że środy w tamtym tygodniu.Uwazajcie na tego pana ma dużo Ziemniaków ale jest nie słowny. Wioska Skomlin obok wioska Kik powiat Wielunski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
3 godziny temu, Gość HandelZagranica napisał:

Mówię prawdę a samochód wyslalem do Skomlina obok Wielunia i tak zarobiłem że straciłem paliwo i czas kierowcy cena że środy w tamtym tygodniu.Uwazajcie na tego pana ma dużo Ziemniaków ale jest nie słowny. Wioska Skomlin obok wioska Kik powiat Wielunski 

Jestem z okolic Wielunia ale w Skomlinie nie znam nikogo kto by sadził dużo ziemniaków. Tam raczej mniejsi producenci do 10 ha. 

My na razie kopiemy na wysyłki nie ma czasu.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość Wielkopolska napisał:

 Widziałem w telewizji dziś rolników co sprzedali ziemniaki po 6 zł za wór. Protestowali przeciwko wysokim cenom nawozu. Pytam dlaczego protestują skoro tak dobrze sprzedali ziemniaki. Panowie jak za 6 zł będziemy sprzedawać ziemniaki to już nas nie ma

Jak ta psychoza cenowa się nie skończy to i tak nas nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
1 godzinę temu, Gość Scania esi napisał:

Nadchodzi eksterminacja polskiego rolnika. Przyszły sezon wszystkich wyprostuje nastanie nowy polski ład.

Faktycznie masz racje. Przy tych cenach nawozów, paliwa, energii, pracy najemnej, amortyzacji sprzętów, sadzeniaka itd to koszty znacząco przewyższa przychody wiec po co sadzić i dokładać do ,,interesu".  Ja w przyszłym roku nie zasadze nawet ha ziemniaków gdzie zazwyczaj sadziłem około 15 ha. Wszystko obsiałem pszenica i jadę za granice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gość Ari napisał:

Faktycznie masz racje. Przy tych cenach nawozów, paliwa, energii, pracy najemnej, amortyzacji sprzętów, sadzeniaka itd to koszty znacząco przewyższa przychody wiec po co sadzić i dokładać do ,,interesu".  Ja w przyszłym roku nie zasadze nawet ha ziemniaków gdzie zazwyczaj sadziłem około 15 ha. Wszystko obsiałem pszenica i jadę za granice

Tak Uni chcieliscie.Dotacjie dostajecjie.To pracować nie narzekać na cenę.Wiecej sadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Gość Ari napisał:

Faktycznie masz racje. Przy tych cenach nawozów, paliwa, energii, pracy najemnej, amortyzacji sprzętów, sadzeniaka itd to koszty znacząco przewyższa przychody wiec po co sadzić i dokładać do ,,interesu".  Ja w przyszłym roku nie zasadze nawet ha ziemniaków gdzie zazwyczaj sadziłem około 15 ha. Wszystko obsiałem pszenica i jadę za granice

A ja widzac te te zasięwy rzepaku i pszenicy gdzie ludzie co 10 lat nie uprawiali poodbierali swoje pola z dzierżaw bo przecież pszenica po 1000 to co on bedzie dzierzawil. Dlatego ja sadze ziemniaki w większej ilosci. Nawozu troche mam bo można bylo przewidzieć ze zdrozeje  a w zimie dokupie reszte bo potanieje tak jak stal juz tanieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Ari napisał:

Faktycznie masz racje. Przy tych cenach nawozów, paliwa, energii, pracy najemnej, amortyzacji sprzętów, sadzeniaka itd to koszty znacząco przewyższa przychody wiec po co sadzić i dokładać do ,,interesu".  Ja w przyszłym roku nie zasadze nawet ha ziemniaków gdzie zazwyczaj sadziłem około 15 ha. Wszystko obsiałem pszenica i jadę za granice

Jedziesz na wakacje czy do roboty? A co do cen pszenicy to wzrosła o jakieś 25% a nawozy o 100% więc zobaczymy czy w przyszłym roku będzie tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArcelorMittal
44 minuty temu, Gość Waco napisał:

A ja widzac te te zasięwy rzepaku i pszenicy gdzie ludzie co 10 lat nie uprawiali poodbierali swoje pola z dzierżaw bo przecież pszenica po 1000 to co on bedzie dzierzawil. Dlatego ja sadze ziemniaki w większej ilosci. Nawozu troche mam bo można bylo przewidzieć ze zdrozeje  a w zimie dokupie reszte bo potanieje tak jak stal juz tanieje. 

Stal tanieje?chyba u Ciebie w punkcie skupu zlomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Waco napisał:

A ja widzac te te zasięwy rzepaku i pszenicy gdzie ludzie co 10 lat nie uprawiali poodbierali swoje pola z dzierżaw bo przecież pszenica po 1000 to co on bedzie dzierzawil. Dlatego ja sadze ziemniaki w większej ilosci. Nawozu troche mam bo można bylo przewidzieć ze zdrozeje  a w zimie dokupie reszte bo potanieje tak jak stal juz tanieje. 

Wsadź dwa razy więcej cena 5 zł za worek gwarantowana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość ArcelorMittal napisał:

Stal tanieje?chyba u Ciebie w punkcie skupu zlomu

Waco ma racje ze tanieje  stal w maju jak pytałem o drut zbrojeniowy to by 3,6zł za kg plus wat a w połowie czerwca już podskoczyło na 4,3zł plus Vat wkurzyłem się i zrezygnowałem z zakupu ale jak byłem tydzień temu  to cena za 12 drutu już była 3,9zł kg plus Vat a jak gadałem z znajomym to już kupował po 3700zł plus VAT. więc pompowany balonik już po mału pęka. Nawozy są bardzo drogie ale jak ktoś ma słabą ziemię jak u mnie to 6 i 7 klasa to czasem lepiej obsiać łubinem lub innym poplonem i dostać 1000zł więcej do dotacji  niż  posiać żytem i miec 3tony z h policzyć koszta 3x850=2550zl

koszta żniwa 320zł

- \oprysk na ziele miotła itp -150zł 200kg salmagu - teraz cena nie wiem ale około 450zł-500zł za 200kg 100kg soli potasowej 200zł i 100 saletry - 200zł 

wychodzi 1370zł a gdzie jeszcze paliwo czas itp zawieść jeszcze ziarno na skup magazynowanie ja w tym roku wszystko obsiewam łubinem niech ziemia odpocznie. owszem jak są ziemie dobrych klas o 1-4 to wydajności są 3 krotne większe więc zysk u mnie się to nie opłaca a nie chce dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...