Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Sadzeniak a sadzeniak kwalifikowany   to zupełnie inna cena i plon .

Proszę Cię ? Sadź co roku wszystkie swoje hektary (jeśli w ogóle są to ilości hektarowe) tylko i wyłącznie materiałem kwalifikowanym i sprzedawaj po tych cenach, które były i są w tym momencie. Jestem ciekawy jak będziesz wychodził finansowo, kiedy cena sadzeniaka zaczyna się od 2000- 2100 zł/t. Co do plonu też bym się spierał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

prawda leży gdzieś po środku, tak naprawdę gdyby ziemniak kosztował 1 zł za luz nikt by się nie zastanawiał i sadził kwalifikat, a tak to jest cięcie kosztów i sadzenie swoim sadzeniakiem, z tym że różnica w plonie jest widoczna na plus kwalifikatu zauważyłem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
10 godzin temu, Select WLKP napisał:

Proszę Cię ? Sadź co roku wszystkie swoje hektary (jeśli w ogóle są to ilości hektarowe) tylko i wyłącznie materiałem kwalifikowanym i sprzedawaj po tych cenach, które były i są w tym momencie. Jestem ciekawy jak będziesz wychodził finansowo, kiedy cena sadzeniaka zaczyna się od 2000- 2100 zł/t. Co do plonu też bym się spierał ?

Ja ziemniaków nie uprawiam , ale szwagier tak i chce w tym roku 10h zrobić i szuka dobrego sadzeniaka od rolnika . To  z tego powodu mój wpis by podpytać mądrzejszych od siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji rynku widzę, że jest duży popyt właśnie na sadzeniaki (te nielegalne?) rok po kwalifikacie. Wiadomo, że wszystko może się zdarzyć, ale obawiam się słabej ceny w nowym sezonie ze względu na większy obszar uprawy. A co do sadzenia towaru nie kwalifikowanego.

10 godzin temu, Gość rolnik napisał:

prawda leży gdzieś po środku, tak naprawdę gdyby ziemniak kosztował 1 zł za luz nikt by się nie zastanawiał i sadził kwalifikat,

Ja się nie zgodzę i myślę, że zawsze większość chce po jak najmniejszych kosztach osiągnąć maksymalny zysk (oczywiście Ci, którzy potrafią liczyć i nie puszaczają towaru za 8 zł za 15kg). I dobrze, w takim razie jeśli teoretycznie z kwalifikatu będzie można uzyskać większy plon to kogo to będzie obchodzić jeśli nie będzie miał możliwości nawadniania i nawet nie jest w stanie wykorzystać potencjału. Pamiętajmy, że średni plon w Polsce to bodajże 20-30 t/ha. To tylko moje przemyślenia i nikt nie musi się z nimi zgadzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100lec
23 godziny temu, Gość rolnik napisał:

prawda leży gdzieś po środku, tak naprawdę gdyby ziemniak kosztował 1 zł za luz nikt by się nie zastanawiał i sadził kwalifikat, a tak to jest cięcie kosztów i sadzenie swoim sadzeniakiem, z tym że różnica w plonie jest widoczna na plus kwalifikatu zauważyłem u siebie.

Jak luz będzie kosztował złotówę to kwalifikat skoczy na 3 albo nawet wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Kolo napisał:

Cena ziemniaków idzie w górę,a eksperci z giełd nadal sprzedaja po staremu. 80 gr luz z pryzmy

Już raz takiego eksperta jak ty posłuchałem to wywiozłem na nieużytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość rolnik napisał:

kto miał jaja i przetrzymał i nie sprzedał po 40 groszy teraz weźmie po złotówie... telefony się rozdzwoniły za ziemniakiem.

Jakoś u ciebie tych jaj nie widać że dzisiaj borykasz się ze sprzedażą a dzwonią to dzwony w Kościele bo dzisiaj Niedziela Palmowa.. Na przyszłość nie szukaj głupszego od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Gosc. napisał:

Jakoś u ciebie tych jaj nie widać że dzisiaj borykasz się ze sprzedażą a dzwonią to dzwony w Kościele bo dzisiaj Niedziela Palmowa.. Na przyszłość nie szukaj głupszego od ciebie.

Nie bądź taki do przodu, bo w WLKP takie ceny są i nie ma towaru. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie z innej beczki kupiłem nową korę 2 z podsiewaczem nawozu a ciągnik do niej jeszcze nie przyszedł a John Deere 6 r trochę duży wiec może ktoś pomoże pójdzie w niej mf 255 tzn motor zdrowy chodzi o udźwig i uciąg gleby różne od 2b do 5

I jaką optymalną odległość ustawić sadzonek z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie z innej beczki kupiłem nową korę 2 z podsiewaczem nawozu a ciągnik do niej jeszcze nie przyszedł a John Deere 6 r trochę duży wiec może ktoś pomoże pójdzie w niej mf 255 tzn motor zdrowy chodzi o udźwig i uciąg gleby różne od 2b do 5

I jaką optymalną odległość ustawić sadzonek z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HandelZagranica
W dniu 10.04.2022 o 21:02, Select WLKP napisał:

Nie bądź taki do przodu, bo w WLKP takie ceny są i nie ma towaru. Pozdrawiam :)

Nie ma towaru hahaha powtarzam po raz kolejny NIE MIERZ NICZEGO I NIkogo SWOJĄ MIARĄ ?Będę się modlił o twoje zdrowie i znajdę tego lekarza co ci zrobił ...

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość handelzagranica 

Tobie to chyba w dzieciństwie zabawki do sufitu wieszali dlatego żeś taki… 

Edytowane przez IGRiT
Proszę odnieść się do tematu a nie do użytkownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość HandelZagranica napisał:

Nie ma towaru hahaha powtarzam po raz kolejny NIE MIERZ NICZEGO I NIkogo SWOJĄ MIARĄ ?Będę się modlił o twoje zdrowie i znajdę tego lekarza co ci zrobił ...

Nie wierzysz to trudno  :P Ja wiem swoje i swoje biorę za towar, a ty skoro twierdzisz, że towaru opór to szukaj dobrej jakości ziemniaka i po 9 zł za worek jeśli jesteś taki chojrak . Nie mam zamiaru się kłócić w temacie o którym najwyraźniej nie masz pojęcia i nie jesteś na bieżąco :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...