Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik
8 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

Niech ziemniak kosztuje 15 zl woreczek i każdy będzie szczęśliwy niech i chlop zarobi bo to dzięki niemu się bogacimy.

Haha A co to jest w nowym sezonie 15 zl? A co my za to kupimy teraz ? Za tyle to sami sobie sadzcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Rolnik napisał:

Haha A co to jest w nowym sezonie 15 zl? A co my za to kupimy teraz ? Za tyle to sami sobie sadzcie. 

Tak od razu 100 tyś na czysto z hektara bo chłopek posadził ziemniaka, sam nawet nie wiesz jakie masz koszta. Po 30-40 gr się sprzedawali i przy niskich cenach nawozów byli zadowoleni, teraz po podwyżkach 1 zł za kg to i tak zostanie Ci więcej przy fajnym plonie. Tyle, że trzeba mieć już dużo większy kapitał do obrotu a nie 5 zł w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Koszty poszybowały w kosmos a ziemniak najlepiej po staremu !! Matematyki niestety nikt nie oszuka  i kto liczyć nie potrafi musi kończyć z  rolnictwem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

A kto mówi o 100 tys z ha? Każdy ma inne koszta człowieku. Hektarowcy jaki oni nakład ponoszą? Koszta napraw maszyn, np gaz do wózka bo teraz tanie to nie jest, i wiele innych kosztów które nie mają małe gosp które wszystko robią ręcznie. No tak sklep może 2 zl z kg brać A nam to już szkoda żeby chłop się nie wzbogacił za bardzo. A teraz co za tą każe kupisz z tego ziemniaka? Stal po 11 tys A była 2.5 nawozy teraz po 4.5 A były 1.5 I wiele innych przykładów. Popatrz ile maszyny podrożały. Teraz to całe G kupisz za te 1 zl za kg jak by było. A jak plon będzie dobry to i tego nawet nie będzie. Proponuje zajac się samemu uprawa i zobaczymy jak będziesz kozaczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

 Zgodzę się tutaj z poprzednikiem, miałem rozmowę z handlowcem z którym działamy ponad 20 lat. Przedstawiłem mu sytuację z lat poprzednich gdzie koszt produkcji ziemniaka oscylowal w okolicach 10 tys złotych do przechowalni). Policzyłem mu koszty produkcji na tą chwilę, skromnie licząc wyszło prawie 20tys, do tego koszty i zyski z pszenicy z kukurydzy. Nie powiem, był świadomy podwyżek ale nie aż takich. Po wszystkim mówię mu że w tym roku produkcja została obcięta na korzyść kukurydzy o 40%. Pytanie padło skąd weźmie warzywa i owoce do handlu. Odpowiedź niezmienna: z zagranicy za realną stawkę.  Na dzisiaj u mnie 80 gr luz, 1 zł worek. Nie pasuje, można jechać na giełdę tam kupisz taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
3 godziny temu, Gość Twer napisał:

 Zgodzę się tutaj z poprzednikiem, miałem rozmowę z handlowcem z którym działamy ponad 20 lat. Przedstawiłem mu sytuację z lat poprzednich gdzie koszt produkcji ziemniaka oscylowal w okolicach 10 tys złotych do przechowalni). Policzyłem mu koszty produkcji na tą chwilę, skromnie licząc wyszło prawie 20tys, do tego koszty i zyski z pszenicy z kukurydzy. Nie powiem, był świadomy podwyżek ale nie aż takich. Po wszystkim mówię mu że w tym roku produkcja została obcięta na korzyść kukurydzy o 40%. Pytanie padło skąd weźmie warzywa i owoce do handlu. Odpowiedź niezmienna: z zagranicy za realną stawkę.  Na dzisiaj u mnie 80 gr luz, 1 zł worek. Nie pasuje, można jechać na giełdę tam kupisz taniej. 

Ooo i dobrze kolego mowisz, niech biorą tą super żywność z zachodu. Jak będzie godna płacą to i towar będzie nie to sobie sami sadzcie!! Lepiej zboża posiac przynajmniej człowiek się tyle nie narobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Twer napisał:

 Zgodzę się tutaj z poprzednikiem, miałem rozmowę z handlowcem z którym działamy ponad 20 lat. Przedstawiłem mu sytuację z lat poprzednich gdzie koszt produkcji ziemniaka oscylowal w okolicach 10 tys złotych do przechowalni). Policzyłem mu koszty produkcji na tą chwilę, skromnie licząc wyszło prawie 20tys, do tego koszty i zyski z pszenicy z kukurydzy. Nie powiem, był świadomy podwyżek ale nie aż takich. Po wszystkim mówię mu że w tym roku produkcja została obcięta na korzyść kukurydzy o 40%. Pytanie padło skąd weźmie warzywa i owoce do handlu. Odpowiedź niezmienna: z zagranicy za realną stawkę.  Na dzisiaj u mnie 80 gr luz, 1 zł worek. Nie pasuje, można jechać na giełdę tam kupisz taniej. 

Zagranica umie liczyć lepiej niż nasze chłopy. Nie słuchaj bredni sieci handlujących 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Wsc napisał:

Witam jaka cena Irga na Broniszach 

I jak sytuacja z sadzeniakiem jak cenią ?

Irga, czerwone i żółte 10 zł worek, catania 13-15 zł worek. Do małej negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Xxx napisał:

Wolbrom 10-12 byłem widziałem. Towaru sporo ale i kupujących też nie brakowało. 

Z Wolbromia kupa towaru pojechało z powrotem, w Proszowicach ponoć to samo. Z dzisiejszych wpisów to jedynie prawda o cenie sadzeniaka na poziomie 50 - 60 groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Gosc. napisał:

Z Wolbromia kupa towaru pojechało z powrotem, w Proszowicach ponoć to samo. Z dzisiejszych wpisów to jedynie prawda o cenie sadzeniaka na poziomie 50 - 60 groszy.

Chyba byliśmy na różnych targowiskach skoro tak kolego piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Gosc. napisał:

Z Wolbromia kupa towaru pojechało z powrotem, w Proszowicach ponoć to samo. Z dzisiejszych wpisów to jedynie prawda o cenie sadzeniaka na poziomie 50 - 60 groszy.

To co ładne to się sprzedało syf pojechał do domu po po drugie jak masz ładny towar w odpowiedniej ilości to nie musisz żebrać po targach tylko kupiec przyjeżdża do domu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...