Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolnik
18 godzin temu, Rolnik9876 napisał:

Panie ale sadzeniaki i nawoz i ropa była tania rok temu więc kupiliśmy zasadzilismy i sprzedajemy z zyskiem teraz kupujemy drożej ale nie po 6100 sadzimy i będziemy sprzedawać drożej niż w tym roku. Większość rolników kupiła nawoz po +- 2500 więc wszystko się policzy i ziemniak będzie kosztował w granicach 80-90gr duży hurt na jesień. Chyba że będą jakieś anomalie pogodowe w większości Europy to cena będzie inna. CZEGO NIE ROZUMISZ??? 

Jesteś baranem zbaranialym!! Za te pieniądze to co niby kupisz? Jesteś ...

Edytowane przez IGRiT
Proszę nie obrażać innych użytkowników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
Godzinę temu, Gość Rolnik napisał:

Jesteś baranem zbaranialym!! Za te pieniądze to co niby kupisz? Jesteś ...

Wy tu sobie ubliżacie a prawda jest taka że na południu świętokrzyskiego nikt nie chce kupić nawet po 40 groszy. Uprawa ziemniaka tak jak 10 lat temu tytoniu przejdzie do historii upraw. Uprzedzając, odpowiem Wam tak, jestem baranem i wiem że tegoroczne wydatki na nawozy, środki ochrony, paliwo nie pokryją kosztów. Sytuacja jak z tucznikami, dopłaciliśmy do sztuki 200 do 300 zł i hodowla zakończona. Ten tydzień gwałtowne odbicie w górę ale nie ma już czego ratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rolnik9876 napisał:

Twój moz nie ogarnia ekonomi bo jest ptasi. Nie będę Ci tego tłumaczył bo i tak nie zrozumiesz. 

No tak ekonomie ogarniają tylko przedsiębiorcy saletrzak kupiony jeszcze po starej cenie a wstrzymują sprzedaż i będą dawać po nowej tym różni się myślenie chlopa od przedsiębiorcy i tego się chyba nie zmieni prościej tego nie da się wytłumaczyć czy chcesz inne przykłady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HandelZagranica
W dniu 9.03.2022 o 14:28, Gość Gosc. napisał:

Wy tu sobie ubliżacie a prawda jest taka że na południu świętokrzyskiego nikt nie chce kupić nawet po 40 groszy. Uprawa ziemniaka tak jak 10 lat temu tytoniu przejdzie do historii upraw. Uprzedzając, odpowiem Wam tak, jestem baranem i wiem że tegoroczne wydatki na nawozy, środki ochrony, paliwo nie pokryją kosztów. Sytuacja jak z tucznikami, dopłaciliśmy do sztuki 200 do 300 zł i hodowla zakończona. Ten tydzień gwałtowne odbicie w górę ale nie ma już czego ratować.

Uprawa tytoniu w Polsce akurat ma się bardzo dobrze i nie pleć bzdur bo znam rodziny z Lubelskiego które uprawiają tyton z pokolenia na pokolenie i nie muszą stać  z pyrka na giełdzie tak jak ty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk
W dniu 8.03.2022 o 20:41, Rolnik9876 napisał:

Panie ale sadzeniaki i nawoz i ropa była tania rok temu więc kupiliśmy zasadzilismy i sprzedajemy z zyskiem teraz kupujemy drożej ale nie po 6100 sadzimy i będziemy sprzedawać drożej niż w tym roku. Większość rolników kupiła nawoz po +- 2500 więc wszystko się policzy i ziemniak będzie kosztował w granicach 80-90gr duży hurt na jesień. Chyba że będą jakieś anomalie pogodowe w większości Europy to cena będzie inna. CZEGO NIE ROZUMISZ??? 

Mondrak kolejny. Niby na tanich produktach wyprodukowane, no ale co za to kupisz jak ceny wszystkich produktów czy materiałów poszły do góry? Weź teraz za te pieniądze postaw budynek czy kup sprzęt. Marne te Twoje liczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

dziś kupiłem nawóz salmag po 2700zł tona ( musiałem chociaż po 150kg na 1h rozsiać) co ciekawe data produkcji jest na workach 21.05.2021 rok. O czym to świadczy ze te ceny są celowo zawyżane i trzymane i straszenia ze nie ma jak za komuny. Z ziemniakami powiem wam szczerze ze może być różnie przy tych cenach paliwa nawozów sadzeniaków środków to 1,2 w górę musi być by myśleć o jakiejś opłacalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
11 godzin temu, Gość rolnik napisał:

dziś kupiłem nawóz salmag po 2700zł tona ( musiałem chociaż po 150kg na 1h rozsiać) co ciekawe data produkcji jest na workach 21.05.2021 rok. O czym to świadczy ze te ceny są celowo zawyżane i trzymane i straszenia ze nie ma jak za komuny. Z ziemniakami powiem wam szczerze ze może być różnie przy tych cenach paliwa nawozów sadzeniaków środków to 1,2 w górę musi być by myśleć o jakiejś opłacalności

Nawozy to przekręt stulecia nawozy które kupowałem w lutym miały te same daty produkcji co nawozy które kupilem na jesień to samo ropa orlen chwali się marżą 50 dolarów z baryłki ropy w styczniu mieli 15 % wszyscy zarabiają tylko glupi chlop jak zwykle daje się ru..ać bo jeden z drugim idiotą powie że tanio kupil nawóz to tanio sprzedaje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
23 godziny temu, Gość HandelZagranica napisał:

Uprawa tytoniu w Polsce akurat ma się bardzo dobrze i nie pleć bzdur bo znam rodziny z Lubelskiego które uprawiają tyton z pokolenia na pokolenie i nie muszą stać  z pyrka na giełdzie tak jak ty ?

Ty coś słyszałeś i pleciesz bzdury. Byłem jednym z największych plantatorów w okolicy i tak jak inni od 10 lat tym się nikt nie zajmuje. Właśnie przez takich debili bez żadnego pojęcia którzy coś słyszeli i chcą coś napisać portale tracą zainteresowanie. Świętokrzyskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ssssenkol
10 godzin temu, Gość Gość napisał:

Nawozy to przekręt stulecia nawozy które kupowałem w lutym miały te same daty produkcji co nawozy które kupilem na jesień to samo ropa orlen chwali się marżą 50 dolarów z baryłki ropy w styczniu mieli 15 % wszyscy zarabiają tylko glupi chlop jak zwykle daje się ru..ać bo jeden z drugim idiotą powie że tanio kupil nawóz to tanio sprzedaje!!

faktycznie cena ziemniaków nie idzie w górę a wydawało by się ze wszystko drożeje to i ziemniak powinien podskoczyć. Dziś kolega dzwonił po nawóz to już 5tys-6 tys ustawili i  Gatka  ze nie ma a magazyny są całe bo mam tam znajomego i mówił ze nawozu już mało kto kupuje. mam nadzieje ze to wszytko kiedyś pęknie nie potrzeba nam wojny rozkradną nas żywcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asasaa
18 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ziemniaków już brakuje jak są to dużo wielkości sadzeniaków co niektórzy to po 6 zł odali i gdzie maią pieniądze chleb 7 -8 zł szynka 45 zł itd

wywołali inflację by każdy robił na ukrainitów ziemniaki są po 70gr cena od tamtego roku nie poszła a stal po 8-9tys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość HandelZagranica
W dniu 11.03.2022 o 19:28, Gość Gosc. napisał:

Ty coś słyszałeś i pleciesz bzdury. Byłem jednym z największych plantatorów w okolicy i tak jak inni od 10 lat tym się nikt nie zajmuje. Właśnie przez takich debili bez żadnego pojęcia którzy coś słyszeli i chcą coś napisać portale tracą zainteresowanie. Świętokrzyskie.

Widocznie produkowales kibel a nie tyton dlatego splajtowales .Wiem swoje i to nie są wiadomości wyssane z palca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kutyr
2 godziny temu, Gość Michal napisał:

Witam Rumunia zaczyna ostro brać 0.80 gr płacą 

interes życia mamy ze są po groszy na wiosnę każdy jak patrzy jak wszystko drożeje do okola to wie ze to jest śmieszna cena  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
Godzinę temu, Gość kutyr napisał:

interes życia mamy ze są po groszy na wiosnę każdy jak patrzy jak wszystko drożeje do okola to wie ze to jest 

Wyprodukowałeś w tamtym roku wiec 80 gr Dobra cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
8 godzin temu, Gość OpolskiDżonun napisał:

Wyprodukowałeś w tamtym roku wiec 80 gr Dobra cena

A co za te pieniądze teraz kupisz? Weź sam produkuj i dodawaj za grosze to zobaczysz jaka to dobra cena. Głupio mądry handlarzyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziemniak

"Wyprodukowałeś w tamtym roku, za tamte koszty to teraz 60 gr super cena..." 

Jedno Wam powiem. Dzwoniłem dziś do dilera za pewną maszyną, która stoi na placu od ubiegłego roku. Mówi mi, że cena poszła do góry o 20% bo koszty produkcji poszły i w ogóle. A Ja na to, że przecież ta konkretna maszyna została wyprodukowana po niższych kosztach i już długo u nich stoi. Na co diler "no ale teraz Ja muszę odtworzyć stan na placu jeśli Pan ją kupi i nie mogę sprzedać tej maszyny po starej cenie". I w ogóle nawet nie chciał dyskutować. Więc koledzy rolnicy życzę Nam wszystkim abyśmy i my mieli wreszcie takie podejście do handlu jak firmy. A nie teraz 60 groszy to niby super cena, a za co odtworzycie uprawę na kolejny rok???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
Godzinę temu, Gość ziemniak napisał:

"Wyprodukowałeś w tamtym roku, za tamte koszty to teraz 60 gr super cena..." 

Jedno Wam powiem. Dzwoniłem dziś do dilera za pewną maszyną, która stoi na placu od ubiegłego roku. Mówi mi, że cena poszła do góry o 20% bo koszty produkcji poszły i w ogóle. A Ja na to, że przecież ta konkretna maszyna została wyprodukowana po niższych kosztach i już długo u nich stoi. Na co diler "no ale teraz Ja muszę odtworzyć stan na placu jeśli Pan ją kupi i nie mogę sprzedać tej maszyny po starej cenie". I w ogóle nawet nie chciał dyskutować. Więc koledzy rolnicy życzę Nam wszystkim abyśmy i my mieli wreszcie takie podejście do handlu jak firmy. A nie teraz 60 groszy to niby super cena, a za co odtworzycie uprawę na kolejny rok???

O i popieram kolegę. Właśnie o to chodzi, każdy nas kopie z każdej strony. Ale jak ty chcesz kupić coś to cena narzucona bo on już za tyle tego nie odkupi. A to niech mu stoi na placu i rdzewieje, za rok zmieni zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

O i popieram kolegę. Właśnie o to chodzi, każdy nas kopie z każdej strony. Ale jak ty chcesz kupić coś to cena narzucona bo on już za tyle tego nie odkupi. A to niech mu stoi na placu i rdzewieje, za rok zmieni zdanie.

Tyle ze on ta maszyne sprzeda i za rok w tych pieniedzach a Ty swoje ziemniaki w maju wyrzucisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zjedzą dokładnie tyle samo ziemniaków czy ktoś sprzeda w hurcie po 60gr czy po 1,2. Jeszcze tego nie rozumiecie? Zamiast zbijać cene i pultać sie jeden na drugiego lepiej sadzić 10procent mniej a czas poświecić na sprzedaż. Jesli ktoś myśli ze klienci spadają z drzewa lub podjada na giełdę to dostaje 6 zł. Plac to nie miejsce na handel w dzisiejszych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...