Skocz do zawartości
Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Sadzeniak a sadzeniak kwalifikowany   to zupełnie inna cena i plon .

Proszę Cię ? Sadź co roku wszystkie swoje hektary (jeśli w ogóle są to ilości hektarowe) tylko i wyłącznie materiałem kwalifikowanym i sprzedawaj po tych cenach, które były i są w tym momencie. Jestem ciekawy jak będziesz wychodził finansowo, kiedy cena sadzeniaka zaczyna się od 2000- 2100 zł/t. Co do plonu też bym się spierał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

prawda leży gdzieś po środku, tak naprawdę gdyby ziemniak kosztował 1 zł za luz nikt by się nie zastanawiał i sadził kwalifikat, a tak to jest cięcie kosztów i sadzenie swoim sadzeniakiem, z tym że różnica w plonie jest widoczna na plus kwalifikatu zauważyłem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
10 godzin temu, Select WLKP napisał:

Proszę Cię ? Sadź co roku wszystkie swoje hektary (jeśli w ogóle są to ilości hektarowe) tylko i wyłącznie materiałem kwalifikowanym i sprzedawaj po tych cenach, które były i są w tym momencie. Jestem ciekawy jak będziesz wychodził finansowo, kiedy cena sadzeniaka zaczyna się od 2000- 2100 zł/t. Co do plonu też bym się spierał ?

Ja ziemniaków nie uprawiam , ale szwagier tak i chce w tym roku 10h zrobić i szuka dobrego sadzeniaka od rolnika . To  z tego powodu mój wpis by podpytać mądrzejszych od siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji rynku widzę, że jest duży popyt właśnie na sadzeniaki (te nielegalne?) rok po kwalifikacie. Wiadomo, że wszystko może się zdarzyć, ale obawiam się słabej ceny w nowym sezonie ze względu na większy obszar uprawy. A co do sadzenia towaru nie kwalifikowanego.

10 godzin temu, Gość rolnik napisał:

prawda leży gdzieś po środku, tak naprawdę gdyby ziemniak kosztował 1 zł za luz nikt by się nie zastanawiał i sadził kwalifikat,

Ja się nie zgodzę i myślę, że zawsze większość chce po jak najmniejszych kosztach osiągnąć maksymalny zysk (oczywiście Ci, którzy potrafią liczyć i nie puszaczają towaru za 8 zł za 15kg). I dobrze, w takim razie jeśli teoretycznie z kwalifikatu będzie można uzyskać większy plon to kogo to będzie obchodzić jeśli nie będzie miał możliwości nawadniania i nawet nie jest w stanie wykorzystać potencjału. Pamiętajmy, że średni plon w Polsce to bodajże 20-30 t/ha. To tylko moje przemyślenia i nikt nie musi się z nimi zgadzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100lec
23 godziny temu, Gość rolnik napisał:

prawda leży gdzieś po środku, tak naprawdę gdyby ziemniak kosztował 1 zł za luz nikt by się nie zastanawiał i sadził kwalifikat, a tak to jest cięcie kosztów i sadzenie swoim sadzeniakiem, z tym że różnica w plonie jest widoczna na plus kwalifikatu zauważyłem u siebie.

Jak luz będzie kosztował złotówę to kwalifikat skoczy na 3 albo nawet wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Kolo napisał:

Cena ziemniaków idzie w górę,a eksperci z giełd nadal sprzedaja po staremu. 80 gr luz z pryzmy

Już raz takiego eksperta jak ty posłuchałem to wywiozłem na nieużytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość rolnik napisał:

kto miał jaja i przetrzymał i nie sprzedał po 40 groszy teraz weźmie po złotówie... telefony się rozdzwoniły za ziemniakiem.

Jakoś u ciebie tych jaj nie widać że dzisiaj borykasz się ze sprzedażą a dzwonią to dzwony w Kościele bo dzisiaj Niedziela Palmowa.. Na przyszłość nie szukaj głupszego od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Gosc. napisał:

Jakoś u ciebie tych jaj nie widać że dzisiaj borykasz się ze sprzedażą a dzwonią to dzwony w Kościele bo dzisiaj Niedziela Palmowa.. Na przyszłość nie szukaj głupszego od ciebie.

Nie bądź taki do przodu, bo w WLKP takie ceny są i nie ma towaru. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie z innej beczki kupiłem nową korę 2 z podsiewaczem nawozu a ciągnik do niej jeszcze nie przyszedł a John Deere 6 r trochę duży wiec może ktoś pomoże pójdzie w niej mf 255 tzn motor zdrowy chodzi o udźwig i uciąg gleby różne od 2b do 5

I jaką optymalną odległość ustawić sadzonek z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie z innej beczki kupiłem nową korę 2 z podsiewaczem nawozu a ciągnik do niej jeszcze nie przyszedł a John Deere 6 r trochę duży wiec może ktoś pomoże pójdzie w niej mf 255 tzn motor zdrowy chodzi o udźwig i uciąg gleby różne od 2b do 5

I jaką optymalną odległość ustawić sadzonek z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HandelZagranica
W dniu 10.04.2022 o 21:02, Select WLKP napisał:

Nie bądź taki do przodu, bo w WLKP takie ceny są i nie ma towaru. Pozdrawiam :)

Nie ma towaru hahaha powtarzam po raz kolejny NIE MIERZ NICZEGO I NIkogo SWOJĄ MIARĄ ?Będę się modlił o twoje zdrowie i znajdę tego lekarza co ci zrobił ...

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse

Gość handelzagranica 

Tobie to chyba w dzieciństwie zabawki do sufitu wieszali dlatego żeś taki… 

Edytowane przez IGRiT
Proszę odnieść się do tematu a nie do użytkownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość HandelZagranica napisał:

Nie ma towaru hahaha powtarzam po raz kolejny NIE MIERZ NICZEGO I NIkogo SWOJĄ MIARĄ ?Będę się modlił o twoje zdrowie i znajdę tego lekarza co ci zrobił ...

Nie wierzysz to trudno  :P Ja wiem swoje i swoje biorę za towar, a ty skoro twierdzisz, że towaru opór to szukaj dobrej jakości ziemniaka i po 9 zł za worek jeśli jesteś taki chojrak . Nie mam zamiaru się kłócić w temacie o którym najwyraźniej nie masz pojęcia i nie jesteś na bieżąco :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...