Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Gość Andrzej napisał:

Każdy pieprzy swoje jak w tamtym roku trzymać trzymać ceny jak w tamtym roku aż w  końcu nikt nie chciał dać 20 gr na jesień dlatego widzę każdy sprzedaje jak jest każdy chce zarobić , jak na giełdę wjeżdża w ciągu godz 10 samochodow to leci w dół jak holera nic nie poradzimy  taki handel ziemniak nie polezy długo w takim upale

Andrzeju, o co masz pretensje? Każdy sadzi aby jakoś przeżyć i musi gdzieś ten towar zawieść. Sami robimy z siebie idiotów bo nikt nie chce zmniejszyć nasadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
28 minut temu, Gość łysy z centrum napisał:

chłopy w tym roku sie zarobi na warzywach towaru mało ziemniak nie stanieje trzeba odbić zeszły rok bo za rok znów napierdolą bez opamiętania

Oby Twoje słowa były złotą przepowiednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gość łysy z centrum napisał:

chłopy w tym roku sie zarobi na warzywach towaru mało ziemniak nie stanieje trzeba odbić zeszły rok bo za rok znów napierdolą bez opamiętania

a jakich nasadzeń brakuje w tym roku  :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
4 godziny temu, asus71 napisał:

potentatem

Chyba od tego roku czkawka zachłanności uderzyła każdemu do głowy. Nic nie wiadomo jeszcze co się wydarzy... Czas pokaże:) obym się mylił albo będzie dobrze albo całkowita porażka. Wóz albo przewóz. Lepiej na wozie i utrzeć nosa tym sklepikarza co słabo płacą a na sklepie ceny bez zmian. A rolnikowi  najlepiej każą kopać towar nawet w niedzielę bo on musi mieć świeży i mokry a co z tego że zanim zrzuci to ma obeschniety jak k....e majtki.

Pozdrawiam rolników co mają obcisłe majty ;) tylko tacy się liczą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol C.
W dniu 12.06.2021 o 09:10, Gość Blazej napisał:

Trzymać ceny plonu nie ma i nie będzie kopać na spokojnie mamy cały rok żeby sprzedać swoje płody rolne !!!!nie zmarnujmy tego zobaczcie ile kosztuje teras utrzymanie upraw w dobrej kondycji ile kosztuje sprzęt pracownicy nie róbmy tego dla idei trzymać ceny kopać ba spokojnie klient ma się prosić o towar !!!

Na rynku trwa zmowa cenowa markety dziś opuściły ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
13 minut temu, Gość Grunt napisał:

Ile u was w gruncie pod krzakiem? Pozdrawiam

Kolego jeśli jesteś plantatorem to pytanie powinno dotyczyć konkretnej odmiany. Ja Ci odpowiem że od 3 do 20 sztuk i czego się dowiedziałeś z tej informacji? Abyś nie posądzał mnie o złośliwość to ta informacja dotyczy DENARA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Gosc. napisał:

Kolego jeśli jesteś plantatorem to pytanie powinno dotyczyć konkretnej odmiany. Ja Ci odpowiem że od 3 do 20 sztuk i czego się dowiedziałeś z tej informacji? Abyś nie posądzał mnie o złośliwość to ta informacja dotyczy DENARA.

U mnie denar katastrofa krzaki w pas a pod krzakiem mało i małe ziemniaki. Denar w tym roku porażka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radymno
W dniu 13.06.2021 o 16:13, Gość Gosc. napisał:

Andrzeju, o co masz pretensje? Każdy sadzi aby jakoś przeżyć i musi gdzieś ten towar zawieść. Sami robimy z siebie idiotów bo nikt nie chce zmniejszyć nasadzenia.

Wywalić Rumunów cena będzie, po co tyle importu żeby mieszczuch tanio gębe zapchał?  Łatwiej rządzić wtedy, nakazać firmą odbierać, i ułatwić fito tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Olek napisał:

U mnie denar katastrofa krzaki w pas a pod krzakiem mało i małe ziemniaki. Denar w tym roku porażka :(

Taka sama sytuacja u mnie i dlatego pisałem aby pytał o konkretną odmianę. Denar tak jak ciebie wybujały, leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konefał
4 godziny temu, Gość Radymno napisał:

Wywalić Rumunów cena będzie, po co tyle importu żeby mieszczuch tanio gębe zapchał?  Łatwiej rządzić wtedy, nakazać firmą odbierać, i ułatwić fito tyle w temacie

Mam lepszy pomysł:

zakazać sadzenia ziemniaków rok po roku, minimalne zmianowanie co 4 lata

zakazać sadzenia własnymi sadzeniakami, tylko kwalifikat

zakazać sadzenia ziemniaków tym co pracują na etacie bo to oni najwięcej zapaskudzają rynek

zabrać dopłaty etatowcom, albo gospodarstwo albo etat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
11 minut temu, Gość konefał napisał:

Mam lepszy pomysł:

zakazać sadzenia ziemniaków rok po roku, minimalne zmianowanie co 4 lata

zakazać sadzenia własnymi sadzeniakami, tylko kwalifikat

zakazać sadzenia ziemniaków tym co pracują na etacie bo to oni najwięcej zapaskudzają rynek

zabrać dopłaty etatowcom, albo gospodarstwo albo etat 

Najlepsze rozwiązanie wtedy ziemniaki kosztowałyby minimum 2 zł/kg mało dźwigania a pieniądze odpowiednie za naszą pracę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...