Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

A czyja to wina? Kto ją obniża? Kto zapytany po ile odpowiada coraz niżej? Ludzie czy Wy liczyć nie umiecie? Gdzie koszty: ludzie, nawozy, włóknina , opryski, sadzeniak, woda itd itd.? Mentalność pańszczyźniana została a nie przedsiębiorcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik2000

Tak jak zawsze wina rolnika a te kupczyki zapasione jeżdżą aż się rowery uginają i tylko się zamawiają i patrzą jak tu kupić jak najtaniej a wiadomo z młodym towarem nie postoisz a jak taki kupczyk pójdzie do marketu to co do grosiczka wypłaci i nawet do głowy tym cwaniaczką nie przyjdzie się potargować tylko jeszcze w rączkę ucałują taka prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Rolnik2000 napisał:

Tak jak zawsze wina rolnika a te kupczyki zapasione jeżdżą aż się rowery uginają i tylko się zamawiają i patrzą jak tu kupić jak najtaniej a wiadomo z młodym towarem nie postoisz a jak taki kupczyk pójdzie do marketu to co do grosiczka wypłaci i nawet do głowy tym cwaniaczką nie przyjdzie się potargować tylko jeszcze w rączkę ucałują taka prawda

Ale my ich tego nauczyliśmy że da się z każdej ceny coś urwać więcej lub mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prawda

Jak nie wiesz że nie postoisz z młodym to po co jedziesz i tylko psujesz cenę. Zajmij się kukurydzą z nią nie ma takiego problemu. Narobić się , ponieść koszty a potem mówić ze „ nie postoisz”. To albo hoduj i miej odbiorcę albo zmień branże. Inaczej dołujesz cenę i inni cierpią. A po drugie jak tak się namawiają handlarze to czemu Wy rolnicy się nie „namawiacie” . Powiem Ci: jeden drugiego chce zrobić w konia. Tu ładnie sobie gadacie a potem jeden przez drugiego wołacie kupca za samochód i „ panie po ile powiedział , ja dam po ..... na pewno taniej, podjeżdżaj Pan”. Taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość waldek
Godzinę temu, Gość Prawda napisał:

Jak nie wiesz że nie postoisz z młodym to po co jedziesz i tylko psujesz cenę. Zajmij się kukurydzą z nią nie ma takiego problemu. Narobić się , ponieść koszty a potem mówić ze „ nie postoisz”. To albo hoduj i miej odbiorcę albo zmień branże. Inaczej dołujesz cenę i inni cierpią. A po drugie jak tak się namawiają handlarze to czemu Wy rolnicy się nie „namawiacie” . Powiem Ci: jeden drugiego chce zrobić w konia. Tu ładnie sobie gadacie a potem jeden przez drugiego wołacie kupca za samochód i „ panie po ile powiedział , ja dam po ..... na pewno taniej, podjeżdżaj Pan”. Taka prawda.

Rumuna juz nie ma na krk . Ten ziemniak mogl spokojnie isc dalej po 35zl worek ale po co.... róbmy za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Musi chyba pewne pokolenie wymrzeć bo inaczej tego nie widzę. Na Rybitwach jest masakra, ja od paru lat wolę dogadać się z hurtownią czy skupem niż jechać i słuchać tego pier**le**a placowych filozofów. Rolnicy nigdy się nie dogadali i się nie dogadają, bo jak to może mieć lepiej sąsiad czy ktoś ze wsi. Jakby zrobić pauzę na parę dni to by każdemu z tych pseudo handlarzyków mina zrzedła, ale to niedoczekanie, bo chłop chłopa by zajeb*ł byle on miał, ale nie rozumie jeden z drugim że jego parę hektarów w skali całego kraju gówno znaczy i tak do zarżnięcia rolnictwa będzie trwało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość gość napisał:

Musi chyba pewne pokolenie wymrzeć bo inaczej tego nie widzę. Na Rybitwach jest masakra, ja od paru lat wolę dogadać się z hurtownią czy skupem niż jechać i słuchać tego pier**le**a placowych filozofów. Rolnicy nigdy się nie dogadali i się nie dogadają, bo jak to może mieć lepiej sąsiad czy ktoś ze wsi. Jakby zrobić pauzę na parę dni to by każdemu z tych pseudo handlarzyków mina zrzedła, ale to niedoczekanie, bo chłop chłopa by zajeb*ł byle on miał, ale nie rozumie jeden z drugim że jego parę hektarów w skali całego kraju gówno znaczy i tak do zarżnięcia rolnictwa będzie trwało. 

Cóż z tego że się dogadamy we wsi jak z Sieradza albo z kad jeszcze nawioza przerzutu bo będą widzieć że ziemniaka nie ma. Wtedy ci handkazyny jeszcze więcej zarobia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Witam ja też jeżdżę na giełdę i widzę jak inni rolnicy sprzedają ok trochę opuściłem bo miałem od miedzy i tak jedynego dnia drut itd.. Ale pierwszy wyjeżdza z   giełdy i znów jedzie kopać.Rozumiem jest zadowolony bo sprzedaje ale nie siądzie i nie policzy ży jak miał 500 ton i ze...rał się dwa oczka to jest 100 000 do tyłu. I  potem płacz i zgrzytanie zębów. A drugi postoi  trochę dłużej i wie za co pracuje. Na jednej tonie tego nie widać ale na 200-500 . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Scania esi

Wywoławcza 18zl worek hahaha co z tego jak można kupić po 14zl a drobniejsze nawet po 10 zł, Rumuni już nie przywiozą towaru bo nasz zaraz będzie po 3 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co sprzedają po 1zl jaki mają cel? Bo mi zawsze wydawało się że jeśli pracuje się to robi się to po to żeby zarobić.

Przypomnam :

sadzonki 

włóknina

kiełkowanie 

nawozy 

sor 

paliwo 

amortyzacja ziemi i sprzętu

i po wielokroć praca praca praca.

Tak poza tym ogladaliscie jak wyglądają plantacje gruntowe?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...