Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość obiektywny
27 minut temu, Prorok napisał:

Jak tam twoje gwarancje?

Kiedy to jabłko zapłaci?

Które to 2,3 tyg trzeba jeszcze czekać by zapłaciło?

no przecież płaci, idared i gloster 70 gr na sortowanie, Price ciężko o 1 zł itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

26 minut temu, Gość obiektywny napisał:

no przecież płaci, idared i gloster 70 gr na sortowanie, Price ciężko o 1 zł itd :)

Prince do sortu 0.85zl. i gdzie proroku te 4 zł za wagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
W dniu 2.06.2021 o 19:37, Prorok napisał:

Już s zeszłym roku sypało się jak z choinki po 3 królach...i co pytam się???

 

Zabrakło??jest po 5 za wagę????

Przestać marudzić i narzekać ...

 

29 minut temu, Prorok napisał:

E tam...sprawdzam proroctwa.

Jeszcze Kamilka co to do grupy kg nie sprzedaje rozlicze z tego,że ten rok będzie nasz :)))))

2 zł to spokojnie prosto sadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Prorok napisał:

Nie wiem gdzie;)

Mówiłem ,że nie będzie

E tym roku Prince zapłaci...wszystko zmarzlo i spadlo.

Pewne info

 

Mówiłeś że będzie.  Że jabłka nie ma i to sadownik będzie góra. A tu jest na odwrót a wielu ci uwierzyło i teraz zamawiają bdfy bo doehler obniża cenę od poniedziałku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Piotr napisał:

Mówiłeś że będzie.  Że jabłka nie ma i to sadownik będzie góra. A tu jest na odwrót a wielu ci uwierzyło i teraz zamawiają bdfy bo doehler obniża cenę od poniedziałku

Mówiłem że jabłko jest a ceny nie będzie

Trzymajmy się faktów.

W tym roku też jabłek nie zabraknie.

Wiśnie i czereśnie też będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gość Wiesiek napisał:

Proroku nie wykrecaj kota ogonem.

Kilka razy pisaleś ze ceny będą powoli szly do góry, a teraz sie zapierasz.

Prorok srorok...

Pisałem tak do końca lutego.

A od samego początku pisałem,że cud się nie powtórzy.

potem pisałem 2 lub 3 scenariusze.

Ty poszukasz i wkleisz czy ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzyszu Wiesławie  :)

To Wpis z 8go lutego..

 

13 kwietnia o 11:27;)

Jakbym wiedział to bym grał w totolotka.

To kolejny sezon gdzie nie działają żadne reguły a będzie jak będzie.

Kilka scenariuszy jest możliwych w zależności od rozwoju sytuacji.

Najbardziej optymistyczny choc wg mnie najmniej prawdopodobny co nie znaczy że niemożliwy.

Eksplozja cen i powtórka zeszłego sezonu.

Drugi scenariusz ,który ma miejsce teraz.duzy popyt na jabłko ale wzrost cen 5-10groszy co parę dni.na prąd i ususzke.

Ale teraz załóżmy ,że zima sparaliżuje handel,jabłko nie zostanie odebrane,nowe komory nie będą otwarte i w marcu mamy chwilowy nadmiar jabłka Czyli scenariusz nr 3i obnizki panika sadowników i dalsze przeceny.

Moim zdaniem ceny są teraz odpowiednie i nie ma sensu wstrzymywać handlu i czeka na 2,5.jak będzie 2,5 będziecie chcieli 3.

Jabłko jest po mrozie i upałach.nie przechowuje się rewelacyjnie.

Każdy sam musi podjąć decyzję o sprzedaży.

Zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
9 godzin temu, Gość Hhhhh napisał:

Za tą aktywności na forum to ile teraz można wyciągnąć kasy, daj namiary na zleceniodawce. 

Pieniądze lubią ciszę  ;)

Za mało polotu i finezji w twoich komentarzach.

Postaraj się a może też dostaniesz etat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zabrakło i nie zabraknie. Wiec nie dopisuj slow komuś i naucz sie czytać że zrozumieniem bo masz z tym ewidentny problem :)

A to, że będzie mało w tym roku to fakt.

Oojoj jak to mieli być? 4mln ton 5? 10? Hahaa

Będzie przemyśl po 5gr Max, pewne info:D i deser 40 gr. Co tam 40, 20 xD

Podjudzaj dalej, tylko nie poleć za daleko bo się znajdzie szybko paragrafik i wyciszy chloptasia. Może prorok to ten który wypisuje na zagranicznych portalach o klesce urodzaju w Polsce. Nie zdziwiło by mnie to :)

Jaka głupota jest w narodzie i pośredniku. W sadowniku zresztą też. Poważny kupiec, mający pieniążki cieszy się z wysokich cen bo wtedy się zarabia. A na niskich cenach się nie zarabia aż tyle. Ale nie wytłumaczysz. 

Tyle ze wiekszosc skoczkow to kupczycki bez kasy, ktorzy sie ciesza z 10, 20 gr:) 

Ciaooooo, będziesz rozliczony W sierpniu z głupot które wypisujesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Kamil napisał:

Nigdy nie zabrakło i nie zabraknie. Wiec nie dopisuj slow komuś i naucz sie czytać że zrozumieniem bo masz z tym ewidentny problem :)

A to, że będzie mało w tym roku to fakt.

Oojoj jak to mieli być? 4mln ton 5? 10? Hahaa

Będzie przemyśl po 5gr Max, pewne info:D i deser 40 gr. Co tam 40, 20 xD

Podjudzaj dalej, tylko nie poleć za daleko bo się znajdzie szybko paragrafik i wyciszy chloptasia. Może prorok to ten który wypisuje na zagranicznych portalach o klesce urodzaju w Polsce. Nie zdziwiło by mnie to :)

Jaka głupota jest w narodzie i pośredniku. W sadowniku zresztą też. Poważny kupiec, mający pieniążki cieszy się z wysokich cen bo wtedy się zarabia. A na niskich cenach się nie zarabia aż tyle. Ale nie wytłumaczysz. 

Tyle ze wiekszosc skoczkow to kupczycki bez kasy, ktorzy sie ciesza z 10, 20 gr:) 

Ciaooooo, będziesz rozliczony W sierpniu z głupot które wypisujesz:)

Kamilku to ty nie sprzedajesz kg do grupy???i wieszczyles,że ten rok będzie nasz??? ;)

Rzeczywistoście jest ;)

Oczywiście,że lepiej się zarabia gdy ceny są wysokie.tlumacz  to sadownikom oddającym za grosze.

Nie denerwuj się tak bo ci cukier skoczy :)

Właśnie rozliczam ciebie z głupot,które napisałeś :)))

 

Bajo

 

Więcej dystansu bo wszyscy zginiemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kupczykow, nie mówię o kupcach to niezbyt inteligentne kolki.

Nie sprzedałem kg od bardzo dawna do żadnej grupy i żyje  :)

źle było w tym roku? Większość odmian sprzedane za wagę od 1.5 do 2 zł w zime to źle? Przy tym wielkim urodzaju który był wg Ciebie? Albo 1.2 na jesieni za wagę to było źle? Czas się otrząsnąć:) 

I mi sie zdarzały wpadki ale żyje się dalej. 

Wielka zawiść jest w narodzie i niektórym d*py pekaja jak patrza co jest u niektórych, nie ważne czy sadownikow, kupcow, czy kogoś innego. Ale tego nauczylo nas 6 lat rządów śmieci. Zawiści zazdrości do tych którzy ciężko pracują i przede wszystkim myślą. Dziękuję

Matka natura zrobiła wszystko za nas w tym sezonie. O przerzedzaniu nie ma mowy poza gala. Nawet 100 procentowy red delicious leci i nie zawiązał. 

A to ze robią co chcą z cenami to inna sprawa, pewnie na prokuraturę ale to nie w tym kraju. Jabłko w Holandii 0.80 € dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Kamil napisał:

Większość kupczykow, nie mówię o kupcach to niezbyt inteligentne kolki.

Nie sprzedałem kg od bardzo dawna do żadnej grupy i żyje  :)

źle było w tym roku? Większość odmian sprzedane za wagę od 1.5 do 2 zł w zime to źle? Przy tym wielkim urodzaju który był wg Ciebie? Albo 1.2 na jesieni za wagę to było źle? Czas się otrząsnąć:) 

I mi sie zdarzały wpadki ale żyje się dalej. 

Wielka zawiść jest w narodzie i niektórym d*py pekaja jak patrza co jest u niektórych, nie ważne czy sadownikow, kupcow, czy kogoś innego. Ale tego nauczylo nas 6 lat rządów śmieci. Zawiści zazdrości do tych którzy ciężko pracują i przede wszystkim myślą. Dziękuję

Matka natura zrobiła wszystko za nas w tym sezonie. O przerzedzaniu nie ma mowy poza gala. Nawet 100 procentowy red delicious leci i nie zawiązał. 

A to ze robią co chcą z cenami to inna sprawa, pewnie na prokuraturę ale to nie w tym kraju. Jabłko w Holandii 0.80 € dziekuje 

Kolejny rok będzie nasz...tak jak ten jest ;)

Prawda ????

 

Nie mówiłem o wielkim urodzaju tylko o 3,5 mln ton w 2020.

Kto sprzedał do końca lutego wzial dobre pieniądze.zgoda co do tego.

 

Nie podniecaj się tym ile spada tylko tym ile zostaje.policz jabłka na losowo wybranych 20 drzewach oprócz skrajnych rzędów i skrajnych drzew w rzędzie

Będziesz mieć odpowiedz ile jest jabłek w twoim sadzie.

 

Przypominam...180 tys ha po30 ton To 5,4 mln

Niech będzie tylko po 20 t i mamy 3,6...i tak za dużo...

 

20ton /3000 drzew na ha to niecałe 7 kg na drzewie czyli jakieś 35 jabłek.

Śmiem twierdzić,że jest dużo więcej niż 35 jabłek;)

Owszem są odmiany i lokalizacje gdzie się sypie ale są i takie gdzie konieczne jest przerzedzanie.

Tragedii nie będzie.jablek.nie zabraknie.po 5 zł nie będzie.

Nie zabraknie też czereśni i wiśni.o truskawce i borowce nawet nie wspominam

Żadne krzyki,żadne płacze nie przekonają mnie,że czarne jest czarne a białe jest białe ;)

Nigdy nie jest tak źle jak narzekają ludzie i tak dobrze jak się chwala:)

 

Na fotkach pryns ;) nima japka

 

IMG_20210603_122058.jpg

IMG_20210603_122045.jpg

IMG_20210603_122035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 180 tys ha to są całe uprway a nie tylko jabłonie . NAGINASZ PRAWDE POD SWOJE TEORJE PROROKU . Po drugie wstaw zdjęcie tego prinsa z dziś nie z przed tygodnia zupełnie inaczej wygląda.  Jablka będą napewno nie zabraknie tylko że do plonów z 2018 w przypadku wszystkich gatunków daleko.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to w jabłoniach sytuacja przedstawia się tak iż każdego dnia mniej jabłek na drzewie rąk się różnicują. 

Za to z KA pięknie idared 70 -80 po sortowaniu , prins 1 zł za wagę,  a i w karton zrobiony też jak się uda zejście kiepskie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał S napisał:

Po pierwsze 180 tys ha to są całe uprway a nie tylko jabłonie . NAGINASZ PRAWDE POD SWOJE TEORJE PROROKU . Po drugie wstaw zdjęcie tego prinsa z dziś nie z przed tygodnia zupełnie inaczej wygląda.  Jablka będą napewno nie zabraknie tylko że do plonów z 2018 w przypadku wszystkich gatunków daleko.  

Po pierwsze Odsyłam do danych GUS.podalem powierzenie upraw jabłoni.

Wszystkie "drzewiaste" uprawy to grubo ponad 300 tys ha

Po drugie Nikt nie mówi o plonach porównywalnych do roku 18.

W 20 było 3,5 mln ton i tego nie umiemy zagospodarować w opłacalnych cenach.

Wniosek nasuwa się jeden.jest za duzo

Po trzecie Proszę bardzo.fotki z dzis.widzisz różnice?

IMG_20210609_082110.jpg

IMG_20210609_082059.jpg

IMG_20210609_082040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Kolego Proroku, następnym razem wesprzyj się proszę danymi oficjanymi odnośnie powierzchni sadów jabłoniowych. Inaczej nikt Ci nie uwierzy ;).

Oto link do informacji: https://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5509/9/17/1/produkcja_upraw_rolnych_i_ogrodniczych_w_2018_.pdf
Tabela nr 67 strona 72. Jak wół, powierzchnia sadów jabłoniowych w 2018: 175 431 ha

Widzę, że do większości jasny przekaz nie trafia. Jest mało, będzie mniej, trzeba dosadzać :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gość gość napisał:

Kolego Proroku, następnym razem wesprzyj się proszę danymi oficjanymi odnośnie powierzchni sadów jabłoniowych. Inaczej nikt Ci nie uwierzy ;).

Oto link do informacji: https://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5509/9/17/1/produkcja_upraw_rolnych_i_ogrodniczych_w_2018_.pdf
Tabela nr 67 strona 72. Jak wół, powierzchnia sadów jabłoniowych w 2018: 175 431 ha

Widzę, że do większości jasny przekaz nie trafia. Jest mało, będzie mniej, trzeba dosadzać :(.

No dobra.....pomyliłem się o 5 tys ..

Ale przy 180 tys to na granicy błędu statystycznego.

Oczywiście,że trzeba sadzic bo jest za mało i inni wejdą na nasze miejsce;)

Tylko skąd wziąć debili co chcą jak my pracować za darmo????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dronķ
3 godziny temu, Prorok napisał:

Po pierwsze Odsyłam do danych GUS.podalem powierzenie upraw jabłoni.

Wszystkie "drzewiaste" uprawy to grubo ponad 300 tys ha

Po drugie Nikt nie mówi o plonach porównywalnych do roku 18.

W 20 było 3,5 mln ton i tego nie umiemy zagospodarować w opłacalnych cenach.

Wniosek nasuwa się jeden.jest za duzo

Po trzecie Proszę bardzo.fotki z dzis.widzisz różnice?

IMG_20210609_082110.jpg

IMG_20210609_082059.jpg

IMG_20210609_082040.jpg

Ja widzę roznice.jabłuszka są troszkę wieksze?.Jak to Ty zawsze piszesz......trzeba wyjść poza swoje podwórko.to że u Ciebie jest nie znaczy że gdzie indziej jest tak samo. Indywidualny sadownik nie jest wyznacznikiem w skali całego kraju.liczy się uprawa całego kraju A nawet Europy.podobna sytuacja że śliwkami . Generalnie jest bardzo mało.ale są sady że plon zapowiada się dobrze. mój komentarz nie jest złośliwy. Żeby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gość Dronķ napisał:

Ja widzę roznice.jabłuszka są troszkę wieksze?.Jak to Ty zawsze piszesz......trzeba wyjść poza swoje podwórko.to że u Ciebie jest nie znaczy że gdzie indziej jest tak samo. Indywidualny sadownik nie jest wyznacznikiem w skali całego kraju.liczy się uprawa całego kraju A nawet Europy.podobna sytuacja że śliwkami . Generalnie jest bardzo mało.ale są sady że plon zapowiada się dobrze. mój komentarz nie jest złośliwy. Żeby nie było.

Oczywiście,ze wyszedłem za bramę.mam znajomych w różnych gminach,powiatach, województwach.

Z wizyt w kilku porządnych sadach twierdzę,że mniej niż w zeszłym roku nie będzie.

Oczywiście zakładam też,że mogę się mylic ale jak dla mnie tak to na chwilę obecną wygląda.

Żadnych rekordów nie będzie ale tragedii tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Prorok napisał:

Oczywiście,ze wyszedłem za bramę.mam znajomych w różnych gminach,powiatach, województwach.

Z wizyt w kilku porządnych sadach twierdzę,że mniej niż w zeszłym roku nie będzie.

Oczywiście zakładam też,że mogę się mylic ale jak dla mnie tak to na chwilę obecną wygląda.

Żadnych rekordów nie będzie ale tragedii tez nie.

No właśnie chodzi o to że ani rekordów ani tragedii nie będzie.chcialem ci tylko uzmysłowić że pokazanie jednego zdjęcia nie pokazuje dalej skali produkcji na obecny sezon.moim zdaniem rok w jaskiniach będzie podobny do poprzedniego.ale to jeszcze daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...