Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Gość azas napisał:

... napisał polski fachowiec, guru wśród polskich fachowców.

Który przerywke zostawił pod drzewem Bo jałmużna od Niemca go nie interesuje

 

Jeszcze coś masz do dodania??

To już możesz jechać wysypać bo staniało

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kupiec napisał:

Zbliża się moment w którym niskim cenom będzie winny rząd i z tego powodu trzeba będzie blokować drogi. ?

A dlaczego nie blokowali dróg rok temu jak było za wagę po 5 zł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
6 godzin temu, Prorok napisał:

Ciekawe czy teraz debilom pracownik się zwróci...

 

 

gosc sam wyzywa od debili ludzi, a jak ktos cos napisał na niego to wielkie aj waj podnosi bo hejt...

Mam znaleźć i przytoczyć Twoje słowa, czy sam zacytujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gość azas napisał:

 

 

gosc sam wyzywa od debili ludzi, a jak ktos cos napisał na niego to wielkie aj waj podnosi bo hejt...

Mam znaleźć i przytoczyć Twoje słowa, czy sam zacytujesz?

Jedz na skup się pruć ...

Zbieracze po 8 czy 20 gr to debile niepotrafiący liczyć...

Cos jeszcze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kupiec napisał:

Zbliża się moment w którym niskim cenom będzie winny rząd i z tego powodu trzeba będzie blokować drogi. ?

Po co blokować drogi,pojechać na giełdę i wszyscy solidarnie trzymać wyższą cenę,a kryzys sam minie. Niska cena nie spowoduje zwiększenia sprzedaży,a wyższa przywróci godność sadownikowi i dróg nie trzeba będzie blokować. Wszyscy zarobią więcej, sadownik i pośrednik , przy wyższej cenie wyższy zarobek. Wyższa cena ro i towar bardziej szanowany. To tylko moje spostrzeżenia, rzeczywistość będzie inna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kupiec napisał:

Jakby mieli jaja to by zablokowali 7, a nie 50. ;)

Przecież jak ktoś ma choć trochę rozumu to wie, że nic to nie da.

Pokazówka tego najmądrzejszego z agrounii co chce zdobyć głosy chłopów i wejść do sejmu, ot cała historia.

To najlepiej usiąść na d*pie i patrzeć jak sądownictwo się rozpada. Zobacz na youtubie jak we Francji rolnicy strajkują, jedna wielka zadyma bez sentymentów i tam rolnicy mają coś do powiedzenia, jak w zeszłym roku zalewał ich import tanią czereśnią to rządzący szybko znaleźli pretekst żeby to zablokować. Oni chronią swój rynek i swoich producentów a nam się wmawia że przecież mamy wolny rynek i nic nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, import do Polski jest bardzo zły, export od nas gdziekolwiek się da i czegokolwiek się da jest za to ok. ?

Najgłośniej nt importu owoców zawsze wypowiadają się sadownicy, którzy żyją tylko i wyłącznie dlatego, że istnieje coś to takiego jak export, paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Prorok napisał:

Ale to poprzedni rząd Tuska jest winien

Ten jest dobry bo daje tylko coś lud traci wiarę

Jeżeli rząd ma tak duży wpływ na sprzedaż jabłek to przypomnij sobie za w jakim czasie zostało wprowadzone embargo rosyjskie ...o ile dobrze pamietam to odbyło się za panowania pana Donalda . Przydał się w RE jako przewodniczący żeby Odwalić brudną robotę w stosunkach UE-Rosja . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Kupiec said:

Jasne, import do Polski jest bardzo zły, export od nas gdziekolwiek się da i czegokolwiek się da jest za to ok. ?

Najgłośniej nt importu owoców zawsze wypowiadają się sadownicy, którzy żyją tylko i wyłącznie dlatego, że istnieje coś to takiego jak export, paranoja.

Typowa moralność Kalego. Jak my exportować to być dobrze. Jak ktoś importować do nas to być źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielki Ben

I zaczyna się nasze "Polskie Piekiełko" 

bo my...

bo wy...

Panowie, a może zamiast skakać sobie do oczu lepiej usiąść i napić się wódki...i wspólnie znaleźć rozwiązanie...

Jestem tego samego zdania co poprzednik... blokowanie dróg tylko bardziej podzieli społeczeństwo, a czy Ci z prawa czy Ci z lewa i tak się dogadają i nie ugną...

Według mnie trzeba zacząć od siebie...przestać produkować syf... tylko towar klasy premium (oczywiście wszystko jest związane z kosztami) lepiej wyprodukować mniej, ale towar "igła" niż dużo badziewia i przemysłu. 

Takie jest moje zdanie, ale ja jestem przecież ze wsi to co tam mogę wiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gość Wielki Ben napisał:

I zaczyna się nasze "Polskie Piekiełko" 

bo my...

bo wy...

Panowie, a może zamiast skakać sobie do oczu lepiej usiąść i napić się wódki...i wspólnie znaleźć rozwiązanie...

Jestem tego samego zdania co poprzednik... blokowanie dróg tylko bardziej podzieli społeczeństwo, a czy Ci z prawa czy Ci z lewa i tak się dogadają i nie ugną...

Według mnie trzeba zacząć od siebie...przestać produkować syf... tylko towar klasy premium (oczywiście wszystko jest związane z kosztami) lepiej wyprodukować mniej, ale towar "igła" niż dużo badziewia i przemysłu. 

Takie jest moje zdanie, ale ja jestem przecież ze wsi to co tam mogę wiedzieć. 

Słuchaj, ale to wie każdy kto ma trochę rozumu, tylko ilu takich jest co potrafią myśleć?

Większość to zwykłe burki, co to nasadzą i im się należy wysoka cena, bo oni wyprodukowali i ich nic nie interesuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Sad 54 napisał:

Jeżeli rząd ma tak duży wpływ na sprzedaż jabłek to przypomnij sobie za w jakim czasie zostało wprowadzone embargo rosyjskie ...o ile dobrze pamietam to odbyło się za panowania pana Donalda . Przydał się w RE jako przewodniczący żeby Odwalić brudną robotę w stosunkach UE-Rosja . 

Po czy PiSS to jeden ..UJ

To samo szambo.wszyscy są umoczeni w rozkradanie polski

Jeszcze coś o polityce??

Pamiętam jak Tusk z Merkel jeździli po polach i kazali łąki i rowy jabłkiem obsadzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...