Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Gość Gala napisał:

Witam. ile teraz można dostać za galę sznico red 65+ za wagę?

Ja dam 60gr/ kg od 6,5cm kasa od ręki. potrzebuje 200ton na piątek.. Pasuje.. Priv.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, Gość Kupiec napisał:

Ja ci mogę dać 50gr.. a jak jest twoja cena. Może tak zacznijmy handlować..

Pan Marcin Popławski w swoim komunikacie "cena ma wychodzić od producenta "uczie sadowników jak trzeba hądlować.Z tego względu apeluję do wszystkich producentów gali: nie sprzedawać gali niżej 2 zł!!!Komu na jabłko zależy ten kupi ,a inne nich sperd......z tego handlu.!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Gala napisał:

Pan Marcin Popławski w swoim komunikacie "cena ma wychodzić od producenta "uczie sadowników jak trzeba hądlować.Z tego względu apeluję do wszystkich producentów gali: nie sprzedawać gali niżej 2 zł!!!Komu na jabłko zależy ten kupi ,a inne nich sperd......z tego handlu.!!!!!!!

Tylko 2?w roku gdy wszystko zmarzlo?

 

Toż to darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Komunikat
1 minutę temu, Prorok napisał:

Tylko 2?w roku gdy wszystko zmarzlo?

 

Toż to darmo

Paweł dał komunikat że jabłko gnije na drzewach. 2zl to stanowczo za mało przy tych kosztach produkcji. Ropa 5.50zl, mocznik 2300zl, rwacz 16-18zl, skrzynia drewniana 170zl, drzewka u Kamili 20zl (można taniej na targu kupić ale to zawsze ryzyko), prąd w górę, do tego przymrozki i mniejsze plonowanie o jakieś 30-60% w zależności od odmiany, a teraz jeszcze KRUS podniosą, wycofują opryski 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
1 godzinę temu, Gość Komunikat napisał:

Paweł dał komunikat że jabłko gnije na drzewach. 2zl to stanowczo za mało przy tych kosztach produkcji. Ropa 5.50zl, mocznik 2300zl, rwacz 16-18zl, skrzynia drewniana 170zl, drzewka u Kamili 20zl (można taniej na targu kupić ale to zawsze ryzyko), prąd w górę, do tego przymrozki i mniejsze plonowanie o jakieś 30-60% w zależności od odmiany, a teraz jeszcze KRUS podniosą, wycofują opryski 

 

Fakt drzewka 20zł , szkółka  wystawia cena 20 zł i jak chcesz to kupuj a jak nie to nie.. A my sadownicy prosimy się ile Kupiec dasz.. Patologia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Komunikat napisał:

Paweł dał komunikat że jabłko gnije na drzewach. 2zl to stanowczo za mało przy tych kosztach produkcji. Ropa 5.50zl, mocznik 2300zl, rwacz 16-18zl, skrzynia drewniana 170zl, drzewka u Kamili 20zl (można taniej na targu kupić ale to zawsze ryzyko), prąd w górę, do tego przymrozki i mniejsze plonowanie o jakieś 30-60% w zależności od odmiany, a teraz jeszcze KRUS podniosą, wycofują opryski 

 

Tych bajek Pawła Kazany lepiej nie słuchać. On zawsze płaczę, jabłek też u niego na wiosnę miało nie być.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Komunikat napisał:

Paweł dał komunikat że jabłko gnije na drzewach. 2zl to stanowczo za mało przy tych kosztach produkcji. Ropa 5.50zl, mocznik 2300zl, rwacz 16-18zl, skrzynia drewniana 170zl, drzewka u Kamili 20zl (można taniej na targu kupić ale to zawsze ryzyko), prąd w górę, do tego przymrozki i mniejsze plonowanie o jakieś 30-60% w zależności od odmiany, a teraz jeszcze KRUS podniosą, wycofują opryski 

 

serio ktoś płaci 16 zł od rwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość gość napisał:

Wszyscy płacą po 12-13 zł/h a jak dasz ogłoszenie po 15zł/h to nikt się nie zgłasza...

ciekawe kiedy nauczą sie liczyć sadownicy, bo w szkole to chyba u większości naciągana dwója była. Wszystko drożeje w drastycznym tempie, a  płacą pracownikom po 15/16 zł od rwania jabłek, a export oddają za grosze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prorok dobieram ludzi z tzw. Hotelu i tam stawka jest na ten moment 12 zł, na rwanie nie wiadomo czy będzie 13 . Jak na hotelu 12 to i swoim w domu też place 12. Jak ktoś bogaty to niech się wychyla po 15 ziko. Na rwanie mam stałych i wiem że przyjadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gość ni ma japka napisał:

15 z zakwaterowaniem? grubo

12 na godzinę z wypożyczalni brałem w zeszłym tyg, u mnie też 12 dla stałych ziemniaki cebula i chlebek, bambry niech płacą i po 20, akurat dziś 1 września może czas ich dziś do szkoły wrócić???

Kalkatory w dłoń Panie i Panowie... 

Niedługo do bociana będziecie latać żeby ukraine spłacić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Prorok napisał:

Z zakwaterowaniem

 

Dobry miesiąc temu pisałem o 15 zł i zostałem wyśmiany

A teraz nie ma ludzi i kazdy zapłaci tyle by oberwać

 

I dalej będziesz wysmiewany. Do rwania jabłek dziewczyn jest opór po 12zł chłopaków mniej ale też są. Prorok poprostu jesteś robiony w bambuko przez Ukraińców 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Hej . Mam pytanie do proroka jako najmądrzejszego na tym forum.

Jak to będzie w tym roku w handlu z jabłkiem? Bo jak wiadomo w komorach jeszcze jest jabłko z ubiegłego sezonu gdzie można było stosować jeszcze np. Calypso lub runner a w tym sezonie sadownicy zostali bez tych środków. 

Czy te owoce które mają w pozostałościach te substancje nie powinny pójść do utylizacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realne Ceny
2 godziny temu, Gość Jan napisał:

Hej . Mam pytanie do proroka jako najmądrzejszego na tym forum.

Jak to będzie w tym roku w handlu z jabłkiem? Bo jak wiadomo w komorach jeszcze jest jabłko z ubiegłego sezonu gdzie można było stosować jeszcze np. Calypso lub runner a w tym sezonie sadownicy zostali bez tych środków. 

Czy te owoce które mają w pozostałościach te substancje nie powinny pójść do utylizacji?

 

Gala pasek- 1,00,Must,golden-0,70,Princ ok 0,6,idared gloster-bdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Prorok napisał:

Z zakwaterowaniem

 

Dobry miesiąc temu pisałem o 15 zł i zostałem wyśmiany

A teraz nie ma ludzi i kazdy zapłaci tyle by oberwać

 

Prorok nie siej zamentu, stawka realna na tą chwile to 12-13 zł z zakwaterowaniem i chętnych na razie nie brakuje choć pewnie będą i tacy co po 15 muszą płacić bo obudzili się z ręką w nocniku zamiast za wczasu zadbać o pracowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok 2

Będzie lipa w tym roku.Po tych "wysokich" tegorocznych wiosennych cenach teraz wszyscy będą sprzedawać prosto z drzewa "w skrzyni kupującego".Hyba już mało kto wierzy w tych 5 zł za wagę na wiosnę.....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...