Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

27 minut temu, Prorok napisał:

Jedna jaskółka wiosny nie czyni...

Z 5 mln ton wybrać 100 tys to żaden biznes

 

Słabo coś gospodarzysz w swoim grajdole, skoro tylko 2% igły możesz wybrać z całości zbiorów.

To rzeczywiscie żaden biznes, dlatego, jak widzimy siedzisz na forum całymi dniami, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość eWGR napisał:

 

Słabo coś gospodarzysz w swoim grajdole, skoro tylko 2% igły możesz wybrać z całości zbiorów.

To rzeczywiscie żaden biznes, dlatego, jak widzimy siedzisz na forum całymi dniami, hehe

I nocami też ...

Widziałem gdzie twoje igły w tym roku skończyły hehe

twój wywód,że nie trzeba zmniejszyć produkcji obnażył poziom twej inteligencji hehe...

 

Dlatego zamiast zatrudnić ludzi sam pracujesz w swoim grajdole będąc niewolnikiem swoich jabłek hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Prorok napisał:

I nocami też ...

Widziałem gdzie twoje igły w tym roku skończyły hehe

twój wywód,że nie trzeba zmniejszyć produkcji obnażył poziom twej inteligencji hehe...

 

Dlatego zamiast zatrudnić ludzi sam pracujesz w swoim grajdole będąc niewolnikiem swoich jabłek hehe

Prorok nie moze pogodzic sie z krytyką wobec jego osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gość cooto napisał:

Prorok nie moze pogodzic sie z krytyką wobec jego osoby.

To nie wątek o mnie a o sadownictwie.

Każda wycieczka ad personam spotka się ze stosowną odpowiedzią.

Krytykuj to co piszę a nie mnie.

Trudno pojąć????

Darz bor...japka nima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kujawy sadownik

sadownictwo to biznes jak każdy inny zaczynasz od mniejszej liczby towaru pracownikow wykonanych uslug.. inwestujesz bierzesz kredyty na sprzet material produkcję. albo sie dorobisz albo upadniesz. czemu ma byc jakas specjalna ochrona dla rolników? a co z innymi gałęziami ? restauracje, kwiaciarnie, małe sklepy specjalistyczne? moglo wypalic. np chwilowy boom budowlany. a moglo i paść jak niedawno restauracje. gdyby  przybylo czegos dwukrotnie. nawet biedronek. (koszty utrzymania pracownikow lokalu) to też im sie zysk nie bedzie zgadzał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prorok napisał:

To nie wątek o mnie a o sadownictwie.

Każda wycieczka ad personam spotka się ze stosowną odpowiedzią.

Krytykuj to co piszę a nie mnie.

Trudno pojąć????

Darz bor...japka nima

Krytykowanie tego co piszesz do Ciebie też nie dociera.moze i gala ,Golden i będą po 0.70 ale Ty na bank dostaniesz 1.4.Jak w 2018.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Olo napisał:

Krytykowanie tego co piszesz do Ciebie też nie dociera.moze i gala ,Golden i będą po 0.70 ale Ty na bank dostaniesz 1.4.Jak w 2018.

 

Bo tyle kosztowala gala 7+ w pewnej grupie a w 2018 jabłko było drobne.

Golden 7+ w Grudniu 18r był po 1,3 a potem już tylko spadek.

Tylko przypominam.

Czyżby Olo wiśniowy celebryta się przebudził?ile dostałeś po kieszeni takiej sraczki dostałeś na otrząsanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gość obiektywny napisał:

chyba nie ma innej branży jak sadownictwo, żeby każdy każdemu tak źle sobie życzył ...

jak ma być dobrze, jak jeden drugiemu jest sobie wilkiem, zero solidarności

Życie...

Ale też chyba nie ma takiej drugiej branży gdzie produkcja jest od sasa do lasa

Nie po to ktoś się wygina,śpi na traktorze by zrobić baltone i zarobić

A ktoś prysnie siara i dursbanem bo i tak wszystko na taśmę ale może się uda sprzedać na eksport i zasra rynek szrotem

 

Nie da się tego pogodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Prorok napisał:

Życie...

Ale też chyba nie ma takiej drugiej branży gdzie produkcja jest od sasa do lasa

Nie po to ktoś się wygina,śpi na traktorze by zrobić baltone i zarobić

A ktoś prysnie siara i dursbanem bo i tak wszystko na taśmę ale może się uda sprzedać na eksport i zasra rynek szrotem

 

Nie da się tego pogodzic

W tym wątku masz racje. Odnośnie strajków, to nie blokujcie dróg tylko zablokujcie swoich kolegów którzy wożą jabłka na skupy za marne grosiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Gość sad 54 napisał:

W tym wątku masz racje. Odnośnie strajków, to nie blokujcie dróg tylko zablokujcie swoich kolegów którzy wożą jabłka na skupy za marne grosiki.

A ja się z Tobą zgadzam.co do słów poprzednika.....Jakby produkował Baltona i spał na ciagniku to nie miałby czasu cały rok dzień i noc wypisywać głupot na internetach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Olek napisał:

A ja się z Tobą zgadzam.co do słów poprzednika.....Jakby produkował Baltona i spał na ciagniku to nie miałby czasu cały rok dzień i noc wypisywać głupot na internetach

 

 

Dokładnie, znam wielu dużych sadowników koło Grójca i nikt nie siedzi na forum.

smieją się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Olek napisał:

A ja się z Tobą zgadzam.co do słów poprzednika.....Jakby produkował Baltona i spał na ciagniku to nie miałby czasu cały rok dzień i noc wypisywać głupot na internetach

Co twój wpis wniosk do tematu?

Może coś merytorycznie?

<ciach>

Olo za wszesnie wiśnie skończył trzasc i dostał po kieszeni dlatego ciśnienia nie trzyma;)

Edytowane przez IGRiT
Usunięto obraźliwy fragment
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Prorok napisał:

Co twój wpis wniosk do tematu?

Może coś merytorycznie?

<ciach>

Olo za wszesnie wiśnie skończył trzasc i dostał po kieszeni dlatego ciśnienia nie trzyma;)

A co twój wpis wniósł do tematu?  Co 90 procent twoich wpisów wnosi do tematu?

Ciągle szukam ich w temacie ziemniaków i buraków....Chyba że pod innym Nickiem....

O moje wiśnie się nie martw bo może być tak że wziąłem lepsze pieniądze niż Ty weźmiesz za swoją baltone z gali.

O inteligencji nie mogę z Tobą rozmawiać. Boję sie że wprowadzisz mnie do swojego poziomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

Wszelkie rzucanie mięsem proszę uskuteczniać w wiadomościach prywatnych.

NIe będę akceptował kolejnych wpisów nie w merytorycznych i złośliwych napisanych przez gości.

Również uwaga do użytownika Prorok - aby też tonował swoje wypowiedzi i przestał powtarzać jak mantrę rzeczy, których nikt inny na tym forum od paru miesięcy już nie pisze.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia

Administracja Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Olo napisał:

A co twój wpis wniósł do tematu?  Co 90 procent twoich wpisów wnosi do tematu?

Ciągle szukam ich w temacie ziemniaków i buraków....Chyba że pod innym Nickiem....

O moje wiśnie się nie martw bo może być tak że wziąłem lepsze pieniądze niż Ty weźmiesz za swoją baltone z gali.

O inteligencji nie mogę z Tobą rozmawiać. Boję sie że wprowadzisz mnie do swojego poziomu

 

6 minut temu, IGRiT napisał:

Panowie i Panie,

Wszelkie rzucanie mięsem proszę uskuteczniać w wiadomościach prywatnych.

NIe będę akceptował kolejnych wpisów nie w merytorycznych i złośliwych napisanych przez gości.

Również uwaga do użytownika Prorok - aby też tonował swoje wypowiedzi i przestał powtarzać jak mantrę rzeczy, których nikt inny na tym forum od paru miesięcy już nie pisze.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia

Administracja Forum

Cytuję tylko wypowiedzi..chyba wolno

Nie piszą bo im wstyd,że pisali te głupoty jak wszystko zmarzlo i spadło też bym się wstydził;)

 

Powtarzanie jak mantra widać nic nie skutkuje bo dalej asy sadownictwa robią to samo tylko oczekują innego efektu:)

 

Muszę też im przypomnieć lamenty z wiosny gdy wszyscy plakali,że wszystko zmarzlo....wiśnie,czereśnie,jablka....

 

Tak zmarzlo,że ceny i zbyt są rewelacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość wips napisał:

 

 

Dokładnie, znam wielu dużych sadowników koło Grójca i nikt nie siedzi na forum.

smieją się

Teraz duzi sadownicy mają sraczkę bo nie mają ludzi i sami wreszcie wzięli się do roboty i siedzą na polu

Płacą już 15 na godzinę btw..to będą drogie zbiory i nędzne ceny

Śmieje się z idareciarzy ...bo to oni są w czarnej d*pie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obiektywny
5 minut temu, Prorok napisał:

Teraz duzi sadownicy mają sraczkę bo nie mają ludzi i sami wreszcie wzięli się do roboty i siedzą na polu

Płacą już 15 na godzinę btw..to będą drogie zbiory i nędzne ceny

Śmieje się z idareciarzy ...bo to oni są w czarnej d*pie

za galę paskowaną są już propozycje cenowe 1,2-1,4, to idared będzie z jesieni 50 gr ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gość azas napisał:

nie widziałeś chyba dobrych sadów, tam nie ma problemu z ludzmi.

Nic nie widziałem bo tak jak ty cały czas siedze w sadzie i na nic nie mam czasu:))

Mam paru znajomych co pryskać się nauczyli...duze sady pod siatkami jakby co..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gość obiektywny napisał:

za galę paskowaną są już propozycje cenowe 1,2-1,4, to idared będzie z jesieni 50 gr ..

Raczej 40 bo chlodniarze ostro umoczyli i nie będą wyrywać się z cenami

Wszystko zależy od producenta za ile odda ale większość geniuszy nie ma swoich skrzyń bo najlepsza kontrola to prosto z pola a oni muszą oberwac

Stąd moje przypuszczenie że będzie taniej niż wszyscy się spodziewaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...