Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.08.2021 o 17:30, Gość gość napisał:

Wszyscy płacą po 12-13 zł/h a jak dasz ogłoszenie po 15zł/h to nikt się nie zgłasza...

Bo tak mówią prawdę...

Tylko mówią ;) bo z prawdą to niewiele ma wspólnego

W necie każdy najdrożej sprzedaje i najtaniej produkuje

Nieustające pasmo sukcesów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

10 godzin temu, Gość Roman wgr napisał:

I tak będzie bujna i gęsta,ma jeszcze czas,poza tym dosyć mokro jest. Poza tym saletra trochę glebę zakwasza. 

Może racja,

Część zostawie, zeby rosła bez dopalacza, a na kawałku sypne troche. Zobacze jaka bedzie różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Prorok napisał:

Mam pytanie albo dwa;)

Widzę oferty zatrudnienia Ukraińców do zbioru jablek po 14-15zl/h

Co chcecie zbierać jak od wiosny drzecie japy ,ze wam wszystko zmarzlo.

Z czego dokładacie żeby płacić po 14-15??

Z roboty na budowie 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski sadownik bardzo głupie myśli ja pracownikowi z Ukrainy dał by nawet 15zl na godz. Aby jabłko oberwac i pozbierać a jak później sprzedać to i po 10gr spad i po 50gr Export może sprzedać. Zero ambici na dobrą cenę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Ola napisał:

Polski sadownik bardzo głupie myśli ja pracownikowi z Ukrainy dał by nawet 15zl na godz. Aby jabłko oberwac i pozbierać a jak później sprzedać to i po 10gr spad i po 50gr Export może sprzedać. Zero ambici na dobrą cenę.. 

Wszystko zależy od ceny sprzedaży.

Mamy gigantyczna inflacje, wszystko poszło ostro do góry więc i siła robocza,której brak też podskoczyła.

 

Teraz najważniejsza kwestia jest sprzedaż po oplacalnych cenach a z tym w bieżącym roku będzie ciężko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jan uczeń proroka
10 minut temu, Prorok napisał:

Wszystko zależy od ceny sprzedaży.

Mamy gigantyczna inflacje, wszystko poszło ostro do góry więc i siła robocza,której brak też podskoczyła.

 

Teraz najważniejsza kwestia jest sprzedaż po oplacalnych cenach a z tym w bieżącym roku będzie ciężko

 

 

A jakie są przewidywania na obecny sezon?  Mógłbyś nam przedstawić 2-3 scenariusze co może się wydarzyć w tym sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok może być bardzo słaby pod względem ceny za jabłko. 1. Duże zbiory dość ładnych jabłek, 2. Problem z Exportem na wchód.. Jabłka będą się kumulować i cały sezon może być pod znakiem dużej podaży jabłka. Rynku azjatyckie i Egip są rynkami które kupować mogą tylko wybrane odmiany i o określonym kalibrze np. Idared do Egiptu rozmiar 7-8,5cm..Raczej tym roku w sadownik nie zobaczy u siebie inflacji.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Guest Ola said:

Ten rok może być bardzo słaby pod względem ceny za jabłko. 1. Duże zbiory dość ładnych jabłek, 2. Problem z Exportem na wchód.. Jabłka będą się kumulować i cały sezon może być pod znakiem dużej podaży jabłka. Rynku azjatyckie i Egip są rynkami które kupować mogą tylko wybrane odmiany i o określonym kalibrze np. Idared do Egiptu rozmiar 7-8,5cm..Raczej tym roku w sadownik nie zobaczy u siebie inflacji.. 

Dodaj do tego jabłko z zeszłego roku w chłodniach i robi sie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2021 o 08:12, Prorok napisał:

Bo tak mówią prawdę...

Tylko mówią ;) bo z prawdą to niewiele ma wspólnego

W necie każdy najdrożej sprzedaje i najtaniej produkuje

Nieustające pasmo sukcesów :)

Jak ktoś normalnie traktuje pracowników i z roku na rok jest większość tych samych to płaci 12-13zł, zależy kto i gdzie. Masa ludzi ma normalnych pracowników za te pieniądze i pisanie, że to bujdy to zaklinanie rzeczywistości.

Ps. Ktoś wie czy u Marka na Sandomierzu Holender już był oglądać towar? Ciekawe czy zdążył, może już wszystko zamówione przez kogoś innego i zadatek leży na koncie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kupiec napisał:

Jak ktoś normalnie traktuje pracowników i z roku na rok jest większość tych samych to płaci 12-13zł, zależy kto i gdzie. Masa ludzi ma normalnych pracowników za te pieniądze i pisanie, że to bujdy to zaklinanie rzeczywistości.

Ps. Ktoś wie czy u Marka na Sandomierzu Holender już był oglądać towar? Ciekawe czy zdążył, może już wszystko zamówione przez kogoś innego i zadatek leży na koncie.

 

 

To tylko pracownicy i uwierz mi,że za 1 zł na h więcej nie mają żadnych sentymentów.

A robert z Markiem też już pogonili ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Jan uczeń proroka napisał:

A jakie są przewidywania na obecny sezon?  Mógłbyś nam przedstawić 2-3 scenariusze co może się wydarzyć w tym sezonie?

Koniec przemytu przez Białorus.

Zostają dalekie rynki czyli golden,gala ,Red chief i troche innych

Reszta market i przemysl.

Nie widzę możliwość zagospodarowania wszystkich deserowych jabłek w opłacalnych cenach.

 

To będzie kiepski rok moim zdaniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prorok napisał:

To tylko pracownicy i uwierz mi,że za 1 zł na h więcej nie mają żadnych sentymentów.

A robert z Markiem też już pogonili ???

Tylko pracownicy?przypominam że bez tych pracowników 90 %gospodarstw nie istniało by.a pisanie "tylko" pokazuje brak szacunku do człowieka nie tylko jako pracownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...od wiosny słyszę,że wszystko zmarzlo ...

Przewincie pare stron i znajdziecie potwierdzenie moich słów

A teraz nagle martwicie się gdzie sprzedacie??

 

Czegoś tu nie rozumiem bo w lipcu pisałem o 4 mln ton to zostałem nazwany debilem:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prorok napisał:

Panowie...od wiosny słyszę,że wszystko zmarzlo ...

Przewincie pare stron i znajdziecie potwierdzenie moich słów

A teraz nagle martwicie się gdzie sprzedacie??

 

Czegoś tu nie rozumiem bo w lipcu pisałem o 4 mln ton to zostałem nazwany debilem:))

Prorok tu niema czego rozumieć, handel jabłkiem od jakiegoś czasu jest zupełnie oderwany od jakichkolwiek reguł. Fakty są takie że puki co exporty nie idą prawie wcale, rynek krajowy martwy i jeśli się coś nie zmieni to czy będzie 3,5mln czy 4,5mln to i tak będziemy wszyscy w czarnej d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Adam napisał:

Prorok tu niema czego rozumieć, handel jabłkiem od jakiegoś czasu jest zupełnie oderwany od jakichkolwiek reguł. Fakty są takie że puki co exporty nie idą prawie wcale, rynek krajowy martwy i jeśli się coś nie zmieni to czy będzie 3,5mln czy 4,5mln to i tak będziemy wszyscy w czarnej d....

Ja to wiem Ty to wiesz...

A reszta liczy na cud,którego nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...