Skocz do zawartości

Sadownictwo 2021 - opinie, prognozy, rynek, trendy, pytania, porady ...


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość

Jeszcze że 3 lata jak nasadzenia ruszą i wszystkich chłopów wyposazą w chłodnie sprzet i wymianą nasadzeń na takie które idzie dobrze to cena bedzie 0,60 zł na gotowo i to w maju lub lipcy.I skonczy się narzekanie.z 1zł to będzie dobra cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

40 minut temu, Gość Zenon napisał:

Bo taki z niego "kupiec" że od chłopa z podwórka bierze i na Broniszach stoi...

Pozdrawiam

Bo takich kupców to jest wiekszóść byznesmeny pieniądze na poczekaj bo lizing za terenowego trza spłacić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
Godzinę temu, Gość Zenon napisał:

Bo taki z niego "kupiec" że od chłopa z podwórka bierze i na Broniszach stoi...

Pozdrawiam

No tak,  zapomniałem, że ty wiesz lepiej co kupuję i gdzie sprzedaję.

 

PS. Niejeden kupiec co stoi na Broniszach robi na jabłkach lepszą kasę niż te super producenty co mają po 20 hektarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Gość Kupiec napisał:

No tak,  zapomniałem, że ty wiesz lepiej co kupuję i gdzie sprzedaję.

 

PS. Niejeden kupiec co stoi na Broniszach robi na jabłkach lepszą kasę niż te super producenty co mają po 20 hektarów.

Tylko takich kupców tam, można na palcach jednej ręki policzyć. .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Sad 54 napisał:

Myśle że większość firm kupujacych ma zaciągnięte kredyty obrotowe . 

To dlaczego ciągle nie mają kasy na towar?

Działają jak piramidy finansowe.kto pierwszy sprzeda może dostanie kasę, ostatni niekoniecznie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sad 54
11 minut temu, Prorok napisał:

To dlaczego ciągle nie mają kasy na towar?

Działają jak piramidy finansowe.kto pierwszy sprzeda może dostanie kasę, ostatni niekoniecznie;)

Nie porównujmy odroczonego terminu płatności do niewypłacalności . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
46 minut temu, Gość zenon napisał:

Tylko takich kupców tam, można na palcach jednej ręki policzyć. .. 

To tak samo jak można policzyć producentów, którzy faktycznie robią towar lux, a nie: panie, no takie musi być, takie jest.

Bawi mnie podejście tych 'wielkich'' producentów, Bronisze czy tam inne giełdy to nie kupiec, ale jak cena na Broniszach jest sporo wyższa niż export to nie ma już sugerowania się ceną exportu tylko giełdy. ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Kupiec napisał:

No tak,  zapomniałem, że ty wiesz lepiej co kupuję i gdzie sprzedaję.

 

PS. Niejeden kupiec co stoi na Broniszach robi na jabłkach lepszą kasę niż te super producenty co mają po 20 hektarów.

Tak a jego majątek to 2 bdfy całe życie stoi jak nie na mrozie i dygocze to na słońcu i poci się od upału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gość Kupiec napisał:

To tak samo jak można policzyć producentów, którzy faktycznie robią towar lux, a nie: panie, no takie musi być, takie jest.

Bawi mnie podejście tych 'wielkich'' producentów, Bronisze czy tam inne giełdy to nie kupiec, ale jak cena na Broniszach jest sporo wyższa niż export to nie ma już sugerowania się ceną exportu tylko giełdy. ??

Daj spokój już...jak zdrowie?;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gość Kupiec napisał:

To tak samo jak można policzyć producentów, którzy faktycznie robią towar lux, a nie: panie, no takie musi być, takie jest.

Bawi mnie podejście tych 'wielkich'' producentów, Bronisze czy tam inne giełdy to nie kupiec, ale jak cena na Broniszach jest sporo wyższa niż export to nie ma już sugerowania się ceną exportu tylko giełdy. ??

Nie rozumiem tego zaglądania do cudzej kieszeni.

Każdy żyje jak chce i zarabia jak może.w czym macie problem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
Teraz, Prorok napisał:

Nie rozumiem tego zaglądania do cudzej kieszeni.

Każdy żyje jak chce i zarabia jak może.w czym macie problem????

To niejaki Zenek ma problem z kupcami co biorą z podwórka i stoją na giełdzie, więc jego pytaj o co mu chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
10 minut temu, Prorok napisał:

Daj spokój już...jak zdrowie?;)

 

Odpukać. Co tam u Ciebie, komory puste? 

PS. Taka prywata z czystej ciekawości, Ty to okolice Grójca, Warki, Błędowa, Białej? Kto wie czy się nie znamy. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sad 54
33 minuty temu, Prorok napisał:

Niby czemu nie?

Niewypłacalność polega na tym że możesz nigdy swoich pieniędzy za dostarczony produkt nie zobaczyc . Natomiast odroczony termin płatności to jest kredytowanie towaru na uzgodnionych warunkach . Każdy producent zna firmy w swojej okolicy i wie kto jest wypłacalny a kto nie . Jeżeli przyjeżdża klient nieznajomy to wątpię żeby ktoś mu sprzedał jabłka z odroczonym terminem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gość Sad 54 napisał:

Niewypłacalność polega na tym że możesz nigdy swoich pieniędzy za dostarczony produkt nie zobaczyc . Natomiast odroczony termin płatności to jest kredytowanie towaru na uzgodnionych warunkach . Każdy producent zna firmy w swojej okolicy i wie kto jest wypłacalny a kto nie . Jeżeli przyjeżdża klient nieznajomy to wątpię żeby ktoś mu sprzedał jabłka z odroczonym terminem . 

Wielu sadowników nigdy swoich pieniędzy nie zobaczylo.co rok ma miejsce kilka spektakularnych bankructw i niezliczoną ilość oszustów też kupuje jabłka.

Poczytaj może dział ostrzeżeń;)

Nid widzę wielkiej różnicy w tym przypadku między tymi pojeciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Odpukać. Co tam u Ciebie, komory puste? 

PS. Taka prywata z czystej ciekawości, Ty to okolice Grójca, Warki, Błędowa, Białej? Kto wie czy się nie znamy. ?

Dziękuję.jest dobrze .Jeszcze jedna ale i ona wkrótce zostanie opróżniona a potem zaslużony odpoczynek;)

Możliwe.swiat jest mniejszy niż się nam wydaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sad 54
32 minuty temu, Prorok napisał:

Wielu sadowników nigdy swoich pieniędzy nie zobaczylo.co rok ma miejsce kilka spektakularnych bankructw i niezliczoną ilość oszustów też kupuje jabłka.

Poczytaj może dział ostrzeżeń;)

Nid widzę wielkiej różnicy w tym przypadku między tymi pojeciami

Można wywnioskować że co rok sprzedajesz swoje jabłuszka za gotówkę lub przedpłata zanim się załaduje ... Masz super dobrych klientów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gość Sad 54 napisał:

Można wywnioskować że co rok sprzedajesz swoje jabłuszka za gotówkę lub przedpłata zanim się załaduje ... Masz super dobrych klientów .

Różnie sprzedaje.czasem za wage,czasem na sortowanie.czasem za gotówkę a czasem czekam bo handlujemy 25 lat i mogę dla niektórych poczekać co nie znaczy,że dla każdego...

Wolę sprzedać 5 gr taniej komuś wypłacalne mu niż drożej a potem występować w telewizji jako okradziony.

Madrym trzeba być przed a nie po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sad 54
6 minut temu, Prorok napisał:

Różnie sprzedaje.czasem za wage,czasem na sortowanie.czasem za gotówkę a czasem czekam bo handlujemy 25 lat i mogę dla niektórych poczekać co nie znaczy,że dla każdego...

Wolę sprzedać 5 gr taniej komuś wypłacalne mu niż drożej a potem występować w telewizji jako okradziony.

Madrym trzeba być przed a nie po

Więc dlaczego klientowi z którym handlujesz 25 lat czekasz na pieniądze ? Klient ma tak długi staż w handlu  i nie ma pieniędzy nazbieranych żeby szybkim przelewem płacić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gość Sad 54 napisał:

Więc dlaczego klientowi z którym handlujesz 25 lat czekasz na pieniądze ? Klient ma tak długi staż w handlu  i nie ma pieniędzy nazbieranych żeby szybkim przelewem płacić ? 

Bo mogę jeśli mnie o to poprosi.nie widze w tym problemu.gdy nie mogę czekać to płaci od razu.zwykla dżentelmeńska umowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Prorok napisał:

Bo mogę jeśli mnie o to poprosi.nie widze w tym problemu.gdy nie mogę czekać to płaci od razu.zwykla dżentelmeńska umowa.

 

W jakim czasie trzeba sprzedać jabłko po otwarciu KA? Nie ma problemu trzymać miesiąc czasu?  Pierwszy raz zagazowalem więc nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
14 minut temu, Prorok napisał:

Bo mogę jeśli mnie o to poprosi.nie widze w tym problemu.gdy nie mogę czekać to płaci od razu.zwykla dżentelmeńska umowa.

 

Wszystko się zgadza tylko, ze z dyskusji tutaj wnioskować można, że to dziad nie kupiec, bo takich jak Ty ma pewnie kilku, więc nie powinien handlować jak go nie stać albo niech idzie po kredyt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sad 54
13 minut temu, Prorok napisał:

Bo mogę jeśli mnie o to poprosi.nie widze w tym problemu.gdy nie mogę czekać to płaci od razu.zwykla dżentelmeńska umowa.

 

Myślę że przez tak długi czas w handlu nie zarobił Twój klient aż tak dużych  pieniędzy żeby zawsze mieć pieniądze na zakup towaru i sprzedaż odbiorcy również z odroczonym terminem płatności . Tak jest w większości firm . Klienci naciskają na dobrą jakość i odroczone terminy płatności . Każdemu handlowcowi zależy na zatrzymaniu klienta przy sobie . Nie sprostasz jego warunkom to pójdzie do konkurencji .  Masz zaufanie do swojego odbiorcy i dajesz mu jabłuszka na odroczony termin płatności . Więc powiesz na swojego odbiorcę że jest niewypłacalny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...