Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export Deser 2021 - notowania!


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Waldemar
14 godzin temu, Gość Aleksander napisał:

Dzień dobry.

Jakie są obecnie realne ceny za jabłka z ULO po SF baltone. 

Mam do otwarcia następujące ilości jabłka:

Komora 1 gala brookfield 120ton jak 68-85mm.

Komora 2 i 3 golden delicious 200 ton kal 7+

Komora 4 Red jonaprince 80 ton 70-95mm oraz ligol 40 ton 70+

Komora 5 ligol 60ton 7+ oraz najdared 60 ton 70-90mm

Komora 6 najdared 40ton 70-90mm  idared 60ton 70-90 oraz glosterr 20 ton 65-85mm. 

Jabłko w większosci spod siatek antygradowych, czyste, jedności wysoko no. Prince 7kg. Przetrzymywane w technologii ULO + SF.

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem w dobrych pieniądzach to zapraszam. Jestem w stanie przygotować jabłko w dowolne opakowanie karton,łuszczka, bushel, woreczki.  3 pozostałości w normie.

Gmina Biała Rawska.

Biała Rawska to stan umysłu. Można sobie humor poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Aleksander napisał:

Aż tak staniał towar? Nie interesowałem się tematem 2 miesiące.. masakrycznie nisko.

Gala i golden jak cenowo?

W czerwcu ma zdrożeć .

Tak mówią fachowcy na Ingrid.

Nie interesuj się jeszcze 2,3 tyg .

Potem zamawiaj patelnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksander
23 minuty temu, Prorok napisał:

W czerwcu ma zdrożeć .

Tak mówią fachowcy na Ingrid.

Nie interesuje się jeszcze 2,3 tyg .

 

Od kilku ładnych lat jabłka zaczynam sprzedawać z początkiem czerwca. Raz jest złoto a czasem BDF. Takie ryzyko zawodowe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
23 minuty temu, Prorok napisał:

W czerwcu ma zdrożeć .

Tak mówią fachowcy na Ingrid.

Nie interesuje się jeszcze 2,3 tyg .

 

W czerwcu to już truskawka z gruntu będzie to tylko zostanie bdf.Cena to już dobra była .Teraz trzeba czekać do jeśieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Aleksander napisał:

Od kilku ładnych lat jabłka zaczynam sprzedawać z początkiem czerwca. Raz jest złoto a czasem BDF. Takie ryzyko zawodowe. 

 

Dokładnie tak jest.wazna jest średnia z 10 lat.obys był do przodu.

W tym roku wygląda na to,że zlota nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksander
14 minut temu, Prorok napisał:

Dokładnie tak jest.wazna jest średnia z 10 lat.obys był do przodu.

W tym roku wygląda na to,że zlota nie będzie

W tamtym roku zacząłem handel od 3.20 zł w górę.

W tym zobaczymy.

W 2018 roku jabłko przetrzymałem do następnego sezonu ceny od 1.20 w góre.

W tym zobaczymy, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Gość Aleksander napisał:

W tamtym roku zacząłem handel od 3.20 zł w górę.

W tym zobaczymy.

W 2018 roku jabłko przetrzymałem do następnego sezonu ceny od 1.20 w góre.

W tym zobaczymy, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

Ile to przetrzymanie kosztowalo?i w jakiej kondycji było jabłko?

Jakie ubytki?ususzka?SF?xedatane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chciwy
Godzinę temu, Gość Aleksander napisał:

W tamtym roku zacząłem handel od 3.20 zł w górę.

W tym zobaczymy.

W 2018 roku jabłko przetrzymałem do następnego sezonu ceny od 1.20 w góre.

W tym zobaczymy, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

Dokładnie Aleksander masz rację zgadzam się z Tobą ,, a reszcie tych ciemniaków z prorokiem na czele szkoda tłumaczyć oni nigdy nie zaznają takiego uczucia  co to znaczy przetrzymać 600-800 ton i sprzedać po 3-4 złote . Te ciemniaki myślą że prądu do czerwca  to kosztuje bagatela, w tym roku się cieszą że jabłko staniało i że ci którzy trzymali nie zrobili .cieszcie się a opryski i tak na kreskę bierzecie sadowniczy co sprzedali w styczniu w lutym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Chciwy napisał:

Dokładnie Aleksander masz rację zgadzam się z Tobą ,, a reszcie tych ciemniaków z prorokiem na czele szkoda tłumaczyć oni nigdy nie zaznają takiego uczucia  co to znaczy przetrzymać 600-800 ton i sprzedać po 3-4 złote . Te ciemniaki myślą że prądu do czerwca  to kosztuje bagatela, w tym roku się cieszą że jabłko staniało i że ci którzy trzymali nie zrobili .cieszcie się a opryski i tak na kreskę bierzecie sadowniczy co sprzedali w styczniu w lutym.

A jakie to uczucie wysypać 600-800 t na taśmę???takiego też nie znam,ale chętnie posłucham.

Jabłko sprzedane,kasa wypłacona nic na kreskę w przeciwieństwie do ciebie nie biorę.

A na razie to jest tak,że w 18 nikt nie zbierał przemysłu,w19 wszyscy sprzedali po 5 za wagę a w 20 wszyscy sprzedali na jesieni ...

Nie podnieca mnie cudzy towar i czy sprzedaje po 50 gr czy po 5 zł .mam swój i tyle mnie interesuje.dla mnie to możesz i po 6 sprzedawać.

Te ciemniaki też maja ka i płuczki i też mogą przechowywać jablka cały rok...tylko po co ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista

Prorok nie potrzebuje KA, bo przy jego plonach 30t/ha, daje radę sprzedać wszystko na rynku hurtowym. Chwali się tu i filozofuje, a co do czego nawet nie chciał parę wątków wyżej pochwalić się areałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gość Realista napisał:

Prorok nie potrzebuje KA, bo przy jego plonach 30t/ha, daje radę sprzedać wszystko na rynku hurtowym. Chwali się tu i filozofuje, a co do czego nawet nie chciał parę wątków wyżej pochwalić się areałem. 

Mój areał i produkcja jest moja sprawą ;)

zwykle sprzedaje wszystko kilujac :)

rynek hurtowy to za wysokie dla mnie Progi ;)

Widzę,ze wiesz więcej o mnie niż ja sam:)

Gratuluje szerloku.

teraz mam napisać coś o tobie i rozpętać gownoburze?;)

Większości moich znajomych trzymających jablka też puszczają styki tylko zgrywają kozaków na podwórku i w necie

Przy wódeczce już nie mówią o adrenalinie trzymania do czerwca tylko mają obsrana zbroje i pytają co to będzie i czy jeszcze stanieje bo tyle już stracili...rozpacz,że mogli kupić kolejne 2 Mieszkania a tu taka strata.

Takie są fakty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik z gminy Warka

Dzień dobry, od początku maja do dziś większość sadowników mocno się wyprzedała, marzec/kwiecień wszyscy ostro trzymali, w maju większości puściły nerwy i zaczęli wyprzedawać, 3/4 szło na eksport jako jabłko deserowe, ale 1/4 była sypana, część po gradzie, część po prostu była trzymana z myślą 3 zł z zeszłego roku, mimo iż sadownicy robili to bez doświadczenia i źle przetrzymali towar. Większości zostały resztki, np. po jeden komorze i w 90% przypadków to idared. 

 

Ciekawe jak duży wpływ będzie to miało na obecną cenę, ale u nas już nikomu nic nie zostało, tylko idared, cena musi ruszyć ostro w górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Sadownik z gminy Warka napisał:

Dzień dobry, od początku maja do dziś większość sadowników mocno się wyprzedała, marzec/kwiecień wszyscy ostro trzymali, w maju większości puściły nerwy i zaczęli wyprzedawać, 3/4 szło na eksport jako jabłko deserowe, ale 1/4 była sypana, część po gradzie, część po prostu była trzymana z myślą 3 zł z zeszłego roku, mimo iż sadownicy robili to bez doświadczenia i źle przetrzymali towar. Większości zostały resztki, np. po jeden komorze i w 90% przypadków to idared. 

 

Ciekawe jak duży wpływ będzie to miało na obecną cenę, ale u nas już nikomu nic nie zostało, tylko idared, cena musi ruszyć ostro w górę. 

Ruszyła...

Gloster,idared 0,7-0,9

Prince 1

Golden 1,3-1,6

Po sortowaniu jakieś 30 gr mniej.

Ciekawe kiedy w maju się wyprzedały jak do 15go nic się nie działo.

Znam takich co jeszcze nie zaczęli.

Od marca słyszę jeszcze 2,3 tyg i zabraknie...a tu co 2,3 tyg jest taniej ,popytu nie ma...

Teraz cała nadzieja w czerwcu..musi być drożej...bo w lipcu to na pewno będzie.

Dla mnie to możecie i po 6 sprzedawać tylko dyskutujmy o faktach a nie marzeniach i oczekiwaniach

P.s .

Te ogłoszenia na Ingrid  o sprzedaży jabłek to pewnie fejki...nudzi się komuś w niedzielę i wrzuca oferty sprzedaży.a to figlarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K00RTEZ

A czy u was też są zadbane sady  ( kwatery ), a w tym roku nagle nie cięte, nie pryskane, nie koszone, czy ci ludzie przewidzieli w tym roku przewidzieli katastrofę i w ogóle nic nie robią...Okolice Gmina Magnuszew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K00RTEZ

Po podwyżkach ŚOR i nawozów tym roku 1 zł wydaję sie śmieszną ceną, a poniżej 1 zł to beznadzieja bo czeka nas podwyżka robocizny i prądu jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dron
38 minut temu, Gość K00RTEZ napisał:

Po podwyżkach ŚOR i nawozów tym roku 1 zł wydaję sie śmieszną ceną, a poniżej 1 zł to beznadzieja bo czeka nas podwyżka robocizny i prądu jeszcze...

Cena będzie taka za jaką będą sprzedawać sadownicy.jak ja widzę jak słówka jest po 40 gr i jeszcze się ludzie o skrzynki bIją to ręce opadają.topadają.tjao samo z jabłkiem.zawsze znajdzie się ktoś kom się opłaca nawet za 10 gr.przemysl zbierać  A za 40 deser oddawać.czas pokaże.dopoki sami nie zaczniemy siebie szanować to nikt nas nie uszanuje. A z moich obserwacji najgorsze podejście w tej kwestii mają dwuzawodowcy i ci najwięksi bogacze.cipierwsi nie liczę kosztów i im zawsze na węgiel zostanie.ci drudzy by spod siebie zjedli żeby tylko mieć 20zl więcej bo im ciągle mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksander
9 godzin temu, Prorok napisał:

Ile to przetrzymanie kosztowalo?i w jakiej kondycji było jabłko?

Jakie ubytki?ususzka?SF?xedatane?

SF, xedatane, jabłko zrywane na czas, geoxe, 5dni i gaz. Straty ? 5-8%. Prąd? 8-12gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksander
7 godzin temu, Prorok napisał:

A jakie to uczucie wysypać 600-800 t na taśmę???takiego też nie znam,ale chętnie posłucham.

Jabłko sprzedane,kasa wypłacona nic na kreskę w przeciwieństwie do ciebie nie biorę.

A na razie to jest tak,że w 18 nikt nie zbierał przemysłu,w19 wszyscy sprzedali po 5 za wagę a w 20 wszyscy sprzedali na jesieni ...

Nie podnieca mnie cudzy towar i czy sprzedaje po 50 gr czy po 5 zł .mam swój i tyle mnie interesuje.dla mnie to możesz i po 6 sprzedawać.

Te ciemniaki też maja ka i płuczki i też mogą przechowywać jablka cały rok...tylko po co ???

 

800t na taśmę? Przykre ale sprzedając rok wcześniej po średniej cenie 3.73zl jest to do przyjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel
10 godzin temu, Gość Aleksander napisał:

W tamtym roku zacząłem handel od 3.20 zł w górę.

W tym zobaczymy.

W 2018 roku jabłko przetrzymałem do następnego sezonu ceny od 1.20 w góre.

W tym zobaczymy, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

 

10 godzin temu, Gość Aleksander napisał:

W tamtym roku zacząłem handel od 3.20 zł w górę.

W tym zobaczymy.

W 2018 roku jabłko przetrzymałem do następnego sezonu ceny od 1.20 w góre.

W tym zobaczymy, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

Bardzo mnie ciekawi w jakim miesiącu i jakie odmiany sprzedałeś powyżej 1.2 po 2018 roku. Zmieniam się w słuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksander
10 godzin temu, Gość Daniel napisał:

 

Bardzo mnie ciekawi w jakim miesiącu i jakie odmiany sprzedałeś powyżej 1.2 po 2018 roku. Zmieniam się w słuch.

Jabłka że zbioru 2018 były sprzedane w sierpniu i wrześniu w 2019r.  Czyli w cenach dużo wyższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...