Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export Deser 2021 - notowania!


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zdziwiony
12 godzin temu, Gość Japko napisał:

Złotówa w tym roku to nie jest jeszcze jakiś wyczyn, w tym roku może będzie 

O tuż to. Ta złotówka nie pokrywa nawet wszystkich kosztów z ubiegłego, mniej inflacyjnego sezonu. Dlatego można się dziwić, skąd taki "ból d**y" i wyczekiwanie, żeby ktoś jeszcze się potknął i wysypał za grosze. Szukają towarzyszów swojej niedoli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Dron napisał:

Dokładnie.szczegolnie tu jedyny uwielbiany przez siebie samego na forum zawsze najlepiej sprzedaje bo ma tylko gala i Golden.?ma dar przewidywania i w każdej sytuacji wychodzi obronną ręką.niestyty nikt nie wie kim jest bo często zmienia nicki, podszywajac się pod inne osoby.o ile mnie pamięć nie myli to w 2018 posła kiedyś że swoją Baltona po 1.6 sprzedal

W 2017 był mróz i w roku 2018 to była 2 z przodu jeśli mnie pamięc nie myli

Więcej w temacie mniej personalnych wycieczek

Jak twój sampion i gloster ??

Załapałes się na dopłatę ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość sron napisał:

W 2017 był mróz i w roku 2018 to była 2 z przodu jeśli mnie pamięc nie myli

Więcej w temacie mniej personalnych wycieczek

Jak twój sampion i gloster ??

Załapałes się na dopłatę ??

 

 

Jakie wycieczki?gdzie ty tu wycieczki widzisz?

Pisząc 2018 każda inteligentna osoba wie że chodzi o jabłko rwane w 2018 czyli sezon 2018.Ale tu trzeba się wykazać odrobina myślenia. Glostera nie posiadam.sampiona sprzedałem pewnie lepiej niż gale. 

Na dopłaty się nie załapałem.wszystkie jabłka sprzedałem do końca stycznia.ja jestem przeciwny jakimkolwiek dopłatą. A te do nasadzen  to już całkiem.ale niestety ktoś to tak wymyślił żeby udupic polskiego rolnika. Cała branża sprzedała się za nowe ciągniki,maszyny,chłodnie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Dron napisał:

Jakie wycieczki?gdzie ty tu wycieczki widzisz?

Pisząc 2018 każda inteligentna osoba wie że chodzi o jabłko rwane w 2018 czyli sezon 2018.Ale tu trzeba się wykazać odrobina myślenia. Glostera nie posiadam.sampiona sprzedałem pewnie lepiej niż gale. 

Na dopłaty się nie załapałem.wszystkie jabłka sprzedałem do końca stycznia.ja jestem przeciwny jakimkolwiek dopłatą. A te do nasadzen  to już całkiem.ale niestety ktoś to tak wymyślił żeby udupic polskiego rolnika. Cała branża sprzedała się za nowe ciągniki,maszyny,chłodnie itd.

Sampion lepiej niż gala ??

Gratuluję i życzę dalszego nieustajacego sukcesów?zawsze najdrożej?

Każda o teligentna osoba wie,że jabłka rwane w 18 w większości sprzedaje się w 19.

Dziękuję za wymianę poglądów ale dalszą dyskusję uważam za bezcelowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość sron napisał:

Sampion lepiej niż gala ??

Gratuluję i życzę dalszego nieustajacego sukcesów?zawsze najdrożej?

Każda o teligentna osoba wie,że jabłka rwane w 18 w większości sprzedaje się w 19.

Dziękuję za wymianę poglądów ale dalszą dyskusję uważam za bezcelowa

Kto pisze że zawsze najdrożej?jakie pasmo sukcesów?skąd Ty to bierzesz?albo co ty bierzesz?.troche czytania że zrozumieniem.to nie boli.ja np sprzedałem szampiona lepiej niż gale.nie widzę w tym nic nadzwyczajnego ani dziwnego.moze boli Cię d*pa że tak u mnie wyszło ale takie są fakty.nie zmienia to tego że tak czy inaczej sądownictwo staje się niedochodowe.

sezon 2018 to sezon 2018.znam takich co teraz sprzedawali jabłko z 2020 roku po dwukrotnym zagazowaniu.i to jabłko jest z 2021?

W większości może się sprzedaje w następnym roku kalendarzowym ale ta mniejszość jest jednak sprzedawana w roku zbioru.

Jak już chcesz nazywać siebie osoba inteligentna to przemysł sobie parę rzeczy i zastanów się co piszesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość viki 45

Patrząc racjonalnie na temat sadów jabłoniowych to dobre czasy już minęły w tej branży. Przynajmniej na najblizsze kilka lat dopóki nie zredukuje się powierzchnia sadów o 70%. Sa kraje w których taniej się produkuje jabłka i z którymi nie mamy szans na rynkach zagranicznych.Przez wiele lat produkcji nie wyrobiliśmy sobie nawet marki jabłka deserowego po którą siegaliby klienci zagraniczni. Jedyną marką  która mamy  to "tanie jabłko z Polski niekoniecznie dobrej jakości"  i " jabłko do przemysłu w olbrzymich ilosciach po atrakcyjnej cenie". Duża masa = niska cena. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzichu
W dniu 27.06.2022 o 16:27, Gość pesymista napisał:

Jak myślicie??

Znowu zabraknie jablek???

Chyba zabraknie, bo na igrit zielono w sekcji przemysł, a wróżyłeś przecież, że 200-300 tysięcy ton trafi na patelnie poza wycofaniem....

Gdzie te japka na te patelnie? Czekają do 1 lipca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2022 o 11:35, Gość sron napisał:

W 2017 był mróz i w roku 2018 to była 2 z przodu jeśli mnie pamięc nie myli

Więcej w temacie mniej personalnych wycieczek

Jak twój sampion i gloster ??

Załapałes się na dopłatę ??

 

 

Jednak Pan P....k komentuje na forum, tylko wstydzi sie i pod różnymi nickami pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2022 o 08:22, Gość matematyk napisał:

Naprawdę ponad 1,9???

Podałeś średnia arytmetyczna

Średnia ważona z pewnością wyjdzie niższa

Jakby nie liczyć biznes kiepski

"Ale finalnie patrzac wstecz, to bralbym w ciemno taki model sprzedazy w czerwcu/lipcu, czyli 2022 i 2021 na patelnie, a w 2020 za wage po 5 zl za przemysl (nawet zwojka i czekolada nie przeszkadzala).

W 2020 zebrałem 10% mniej deseru niż w 2021, a w 2022 10% więcej niż w 2021.

Miszcz matematyki moze policzyc srednia wazona na moim przykladzie."

 

Doliczysz się tej średniej, czy jeszcze ze dwa dni potrzebujesz, bo palców brakuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemysl
2 hours ago, Guest viki 45 said:

Patrząc racjonalnie na temat sadów jabłoniowych to dobre czasy już minęły w tej branży. Przynajmniej na najblizsze kilka lat dopóki nie zredukuje się powierzchnia sadów o 70%. Sa kraje w których taniej się produkuje jabłka i z którymi nie mamy szans na rynkach zagranicznych.Przez wiele lat produkcji nie wyrobiliśmy sobie nawet marki jabłka deserowego po którą siegaliby klienci zagraniczni. Jedyną marką  która mamy  to "tanie jabłko z Polski niekoniecznie dobrej jakości"  i " jabłko do przemysłu w olbrzymich ilosciach po atrakcyjnej cenie". Duża masa = niska cena. Pozdrawiam.

jak spadnie powierzchnia sadow o 70% to połowa przetworni w Polsce zbankrutuje, watpie ze na to pozwola, ja 3 rok teraz wszystko oprocz gali goldena i red delicousa i troche princa wale na przemysl i nawet na + na takim zabiegu da rade wyjsc na razie, najgoorzej robic na deser dawac fresha i inne cuda i wywalac na przemysl to wtedy to nie ma szans ze to sie opyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek zza Buga
19 godzin temu, Gość przemysl napisał:

jak spadnie powierzchnia sadow o 70% to połowa przetworni w Polsce zbankrutuje, watpie ze na to pozwola, ja 3 rok teraz wszystko oprocz gali goldena i red delicousa i troche princa wale na przemysl i nawet na + na takim zabiegu da rade wyjsc na razie, najgoorzej robic na deser dawac fresha i inne cuda i wywalac na przemysl to wtedy to nie ma szans ze to sie opyla

To ratujcie przetwórnie . Produkujcie przemysłowe jabłka bo co to będzie jak przetwórnie zbankrutują? !!! Może trzeba dosadzić sadów żeby produkować 10 mln/ ton jabłek przemysłowych . Nie będzie mocniejszego od chłopa Polskiego ! - stać Go na gest aby dopłacać do produkcji byle tylko praca była . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 40gr prosto z drzewa
4 godziny temu, Gość 5 zł za wagę napisał:

No i co?Już po handlu jabłkiem. Została tylko patelnia. Nikt nie bierze jabłek.Nawet Rajpol ogłasza do sprzedania. 

Jak nikt nie bierze, to po co dzisiaj nadal te ogłoszenia kupna się pojawiają???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sron
W dniu 30.06.2022 o 13:00, Gość Dron napisał:

Kto pisze że zawsze najdrożej?jakie pasmo sukcesów?skąd Ty to bierzesz?albo co ty bierzesz?.troche czytania że zrozumieniem.to nie boli.ja np sprzedałem szampiona lepiej niż gale.nie widzę w tym nic nadzwyczajnego ani dziwnego.moze boli Cię d*pa że tak u mnie wyszło ale takie są fakty.nie zmienia to tego że tak czy inaczej sądownictwo staje się niedochodowe.

sezon 2018 to sezon 2018.znam takich co teraz sprzedawali jabłko z 2020 roku po dwukrotnym zagazowaniu.i to jabłko jest z 2021?

W większości może się sprzedaje w następnym roku kalendarzowym ale ta mniejszość jest jednak sprzedawana w roku zbioru.

Jak już chcesz nazywać siebie osoba inteligentna to przemysł sobie parę rzeczy i zastanów się co piszesz.

 

Jesteś lepszym handlowcem niż pan Marek

Szampion drożej niż gala to sukces 

Gratuluję

Ból d*py to chyba ty masz bo ciągle jakieś bzdety do mnie piszesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stefan
22 godziny temu, Gość zdzichu napisał:

Chyba zabraknie, bo na igrit zielono w sekcji przemysł, a wróżyłeś przecież, że 200-300 tysięcy ton trafi na patelnie poza wycofaniem....

Gdzie te japka na te patelnie? Czekają do 1 lipca?

Pełne patelnie śmigają cały czas

Czekają to gumofilce z nadzieją na sprzedaż ale nikt już praktycznie nie kupuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klasyk
23 godziny temu, Gość viki 45 napisał:

Patrząc racjonalnie na temat sadów jabłoniowych to dobre czasy już minęły w tej branży. Przynajmniej na najblizsze kilka lat dopóki nie zredukuje się powierzchnia sadów o 70%. Sa kraje w których taniej się produkuje jabłka i z którymi nie mamy szans na rynkach zagranicznych.Przez wiele lat produkcji nie wyrobiliśmy sobie nawet marki jabłka deserowego po którą siegaliby klienci zagraniczni. Jedyną marką  która mamy  to "tanie jabłko z Polski niekoniecznie dobrej jakości"  i " jabłko do przemysłu w olbrzymich ilosciach po atrakcyjnej cenie". Duża masa = niska cena. Pozdrawiam.

 

trzeba sadzic bo jest za mało i inni wejdą na nasze miejsce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spokojny
1 hour ago, Guest Maniek zza Buga said:

To ratujcie przetwórnie . Produkujcie przemysłowe jabłka bo co to będzie jak przetwórnie zbankrutują? !!! Może trzeba dosadzić sadów żeby produkować 10 mln/ ton jabłek przemysłowych . Nie będzie mocniejszego od chłopa Polskiego ! - stać Go na gest aby dopłacać do produkcji byle tylko praca była . 

Maniek na spokojnie, tu nic nie trzeba ratować bo one nie dopuszcza do tego że będzie trzeba je ratować, nie martw się 

Lepiej produkować przemysł i walić na przemysł niż produkować deser i walić na przemysł, tylko niektórym 'duma' nie pozwala i wolą se na patelke w czerwcu po freshu sypnac a co

W tym momencie przecież 3/4 japka idzie na przemysł tylko ono w dużej części jest za drogo produkowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek zza Buga
27 minut temu, Gość Spokojny napisał:

Maniek na spokojnie, tu nic nie trzeba ratować bo one nie dopuszcza do tego że będzie trzeba je ratować, nie martw się 

Lepiej produkować przemysł i walić na przemysł niż produkować deser i walić na przemysł, tylko niektórym 'duma' nie pozwala i wolą se na patelke w czerwcu po freshu sypnac a co

W tym momencie przecież 3/4 japka idzie na przemysł tylko ono w dużej części jest za drogo produkowane 

Zobaczymy jakie ceny przemysłu będą na jesieni podczas zbiorów ... wtedy zobaczymy czy opłacalne jest produkowanie tylko i wyłącznie jabłek przemysłowych . Rząd co rok nie będzie dopłacał po 30 gr do kilograma  bo skąd brać kasę na sponsoring . Moim zdaniem , tak czy owak w najbliższych latach ceny zadawalającej na jabłka nie będzie . Nikt nie zlikwiduje dobrze owocujących sadów . Trzeba czekać aż większość sadów się wyeksploatuje i nie będą powstawać następne nowe nasadzenia w dużych ilościach . ps . Kto nie ma czym palić w piecu i ma stary sad to lepiej wyjdzie jak pozyska opał z tych jabłonek niż miałby węgiel kupować . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dron
Godzinę temu, Gość sron napisał:

Jesteś lepszym handlowcem niż pan Marek

Szampion drożej niż gala to sukces 

Gratuluję

Ból d*py to chyba ty masz bo ciągle jakieś bzdety do mnie piszesz

 

Jakie bzdety?próbuje uświadomić twojemu ptasiemu małemu mózgowei że nie zawsze masz rację . I żadne twoje głupie wypowiedzi nie zmienia sytuacji sadowniczej.kazdy sprzedaje jak chce i każdy ma innego klienta więc ciągle uważam że można sprzedać szampiona drożej niż gale.zalezy gdzie się sprzedaje i komu.

Jak tam twoje gruszki? I Golden?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spokojny
1 hour ago, Guest Maniek zza Buga said:

Zobaczymy jakie ceny przemysłu będą na jesieni podczas zbiorów ... wtedy zobaczymy czy opłacalne jest produkowanie tylko i wyłącznie jabłek przemysłowych . Rząd co rok nie będzie dopłacał po 30 gr do kilograma  bo skąd brać kasę na sponsoring . Moim zdaniem , tak czy owak w najbliższych latach ceny zadawalającej na jabłka nie będzie . Nikt nie zlikwiduje dobrze owocujących sadów . Trzeba czekać aż większość sadów się wyeksploatuje i nie będą powstawać następne nowe nasadzenia w dużych ilościach . ps . Kto nie ma czym palić w piecu i ma stary sad to lepiej wyjdzie jak pozyska opał z tych jabłonek niż miałby węgiel kupować . 

W tym roku ładne całkiem ceny jeśli chodzi o przemysł, 45gr w grudniu już było, jak będą takie w tym roku znów to się nie obrażę 

W każdym razie chyba się zgodzisz ze lepiej produkować przemysł i sypać na przemysł niż produkować deser i walić na przemysł 

A jeśli chodzi o przyszłość to deser chyba w dużej częście przejmą wieksi gracze bo tylko oni sądzą wg moich obserwacji jakieś większe ilości 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość sron
4 godziny temu, Gość Dron napisał:

Jakie bzdety?próbuje uświadomić twojemu ptasiemu małemu mózgowei że nie zawsze masz rację . I żadne twoje głupie wypowiedzi nie zmienia sytuacji sadowniczej.kazdy sprzedaje jak chce i każdy ma innego klienta więc ciągle uważam że można sprzedać szampiona drożej niż gale.zalezy gdzie się sprzedaje i komu.

Jak tam twoje gruszki? I Golden?

A dziękuję

Grucha w tym roku dała zarobić

Golden 1,3 więc tragedii nie było

Sezon bez rewelacji ale na+

Mnie nie stać by dokładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dron
31 minut temu, Gość sron napisał:

A dziękuję

Grucha w tym roku dała zarobić

Golden 1,3 więc tragedii nie było

Sezon bez rewelacji ale na+

Mnie nie stać by dokładać

Hahaha

I u kogo to nieustające pasmo sukcesów?

Ja zwykle.sprzedane w najlepszych cenach i w najlepszym momencie sezonu.ehhh   gratulacje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sron
14 godzin temu, Gość Dron napisał:

Hahaha

I u kogo to nieustające pasmo sukcesów?

Ja zwykle.sprzedane w najlepszych cenach i w najlepszym momencie sezonu.ehhh   gratulacje???

Komory otwarte 6 go stycznia:)

Do końca stycznia było po handlu

Niewielki zysk to nie sukces

Dziękuję

Ale nie mam sampiona bo pewnie byłbym już milionerem bo on droższy od gali;)

Chyba wiosna dosadze że 2 ha Reno 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sron
14 godzin temu, Gość Dron napisał:

Hahaha

I u kogo to nieustające pasmo sukcesów?

Ja zwykle.sprzedane w najlepszych cenach i w najlepszym momencie sezonu.ehhh   gratulacje???

Aż tak dobrze nie jest

W roku cudów nie miałem prawie jabłek a

to co było sprzedałem jesienią

Po 5 za wagę jak ty nie brałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...