Skocz do zawartości

jabłka przemysłowe


marta 33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 777
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość PIOŁUN

 JA POWIEDZIAŁEM ZE ANI 1KG już nie kupie nie chce napędzać tej machiny co teraz w Polsce się odwala. Mi się zdaje ze to jest celowe działanie by jeszcze niektórych niedobitków wykończyć. teraz  nawóz jest droższy od tuczników.i jeszcze jak powiedzieli ze gaz podrożeje 55% po nowym roku to automatycznie wszyscy sprzedawcy już nie sprzedawają nawozu bo już czekają do nowego roku z lepszą ceną dla rolnika. I jednej rzeczy nie rozumie gaz kosztował 2,2-2,3 taka przeważnie była cena na cpn. teraz cena gazu na cp. jest 3.2-3,3. jest złotówka różnicy to wytłumaczcie mi czym jest spowodowane ze płacimy 33,33% wiecej za gaz na cpn a za nawóz jest 300% nie uważacie ze to jest czysta manipulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie posiejesz to nie zbierzesz. Proste i logiczne. Ci co kupili nawozy to wygrali. Ja zaufałem rządowi i tarczy myśląc że to pójdzie w dół do tego co było ale się przeliczyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Wgr napisał:

Jak nie posiejesz to nie zbierzesz. Proste i logiczne. Ci co kupili nawozy to wygrali. Ja zaufałem rządowi i tarczy myśląc że to pójdzie w dół do tego co było ale się przeliczyłem. 

A jak posiejesz w tej cenie to zbierzesz.sprzedasz po 80 groszy  i może się okazać że temu co nie posiadł zostanie więcej. W rolnictwie nie ma pewniaków. Taki chory kraj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Dron napisał:

A jak posiejesz w tej cenie to zbierzesz.sprzedasz po 80 groszy  i może się okazać że temu co nie posiadł zostanie więcej. W rolnictwie nie ma pewniaków. Taki chory kraj. 

Czyli nie siać? Nie pryskać i nic nie robić?

A jak aidared będzie po 3 zł za wagę to co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Wgr napisał:

Czyli nie siać? Nie pryskać i nic nie robić?

A jak aidared będzie po 3 zł za wagę to co wtedy?

Każdy niech robi według uznania.moze być tak że będzie po 3 zł aczkolwiek mało prawdopodobne w najbliższych latach.cena jabłka wśród rosnących kosztów powinna oscylowac w granicach 2 zł.i nie mówię tu o gali czy goldenie.duzo gospodarstw będzie miało problem już na wiosnę gdy przyjdzie kupować sor. Oczywiscie że trzeba pryskac i nawozów.ale przy tych cenach jabłek i środków ochrony trzeba dobrze przekalkulowac każdy zabieg i każda granice wysłanego nawozu.kupic na 10  ha nawozów azotowych,potasowych,fosforowych itd to wychodzi kilka tyś na ha.razy 10 to już kosmiczna kwota.

Ale może to jest potrzebne dla polskiego sadownictwa.moze zmieni się opłacalność.moim zdaniem to nastąpi ale niestety za kilkanaście lat gdy już nie będzie miał kto w tym robić.ale....pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Guest Dron said:

A jak posiejesz w tej cenie to zbierzesz.sprzedasz po 80 groszy  i może się okazać że temu co nie posiadł zostanie więcej. W rolnictwie nie ma pewniaków. Taki chory kraj. 

to całe szczęscie ze tu nie ma pewniakow, nie chce myslec co by bylo jakby były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Wgr napisał:

Czyli nie siać? Nie pryskać i nic nie robić?

A jak aidared będzie po 3 zł za wagę to co wtedy?

3 zł idared aby był to musi być w Polsce 2mln ton.. Fakt na dziś spad 50 gr a Export z idareda 60gr i jak mówią hadlowcy nie ma zapytań na Pana Idareda.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Adam napisał:

3 zł idared aby był to musi być w Polsce 2mln ton.. Fakt na dziś spad 50 gr a Export z idareda 60gr i jak mówią hadlowcy nie ma zapytań na Pana Idareda.. 

Ja miałem propozycje idareda po 1zl kasa na kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MichałS
13 godzin temu, Gość Wgr napisał:

Ja miałem propozycje idareda po 1zl kasa na kole.

Wierzę że miałeś bo tak płacą za idareta tylko zw w kalibrze 65 -85 mm  a grubsze na spad czyli w pakiecie wyjdzie 60 gr za wagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Mogę sprzedać Panu po 0,70  500 ton.Pan sprzeda po 1 zł i dobrze zarobi.

Nie jestem handlarzem. 

Towar jaki wymaga ode mnie odbiorca w tej cenie to 65-85mm. 7kg jędrności. Kierunek Nigeria. Bez problemu co rok robimy taki towar. Dajemy też gibba na wydłużenie owocu przez co idared jest dłuższy i mniejszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luks biznes
55 minutes ago, Guest Wgr said:

Nie jestem handlarzem. 

Towar jaki wymaga ode mnie odbiorca w tej cenie to 65-85mm. 7kg jędrności. Kierunek Nigeria. Bez problemu co rok robimy taki towar. Dajemy też gibba na wydłużenie owocu przez co idared jest dłuższy i mniejszy 

nie musisz byc, my ci damy pana idareda po 70 gr, zaplacisz gotowa, a ty to sprzedasz jako swoje i git malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co takie głupie zaczepki? Czy to może zazdrość że ktoś potrafi sprzedać? Bo o to dziś chodzi. Trzeba potrafić sprzedać i znalezc rynek zbytu. Kto liczy na grupy to już po nim. Ja przejmujac gospodarstwo po Tacie, 18 lat temu, handlowalem z grupami może 1 sezon. I ani jednego więcej. Choć nie ukrywam, że z gospodarstwem dostałem też klientów z którymi tyle lat współpracuje i nawet nie chwalę się po ile można sprzedac bo po co. Zawsze trafi się taki luks znafffffca świata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
3 godziny temu, Gość Kamil napisał:

Po co takie głupie zaczepki? Czy to może zazdrość że ktoś potrafi sprzedać? Bo o to dziś chodzi. Trzeba potrafić sprzedać i znalezc rynek zbytu. Kto liczy na grupy to już po nim. Ja przejmujac gospodarstwo po Tacie, 18 lat temu, handlowalem z grupami może 1 sezon. I ani jednego więcej. Choć nie ukrywam, że z gospodarstwem dostałem też klientów z którymi tyle lat współpracuje i nawet nie chwalę się po ile można sprzedac bo po co. Zawsze trafi się taki luks znafffffca świata 

grupy też mają cięzko.Też się nie opłaca .Nastepna poszła z dymem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Kamil napisał:

Po co takie głupie zaczepki? Czy to może zazdrość że ktoś potrafi sprzedać? Bo o to dziś chodzi. Trzeba potrafić sprzedać i znalezc rynek zbytu. Kto liczy na grupy to już po nim. Ja przejmujac gospodarstwo po Tacie, 18 lat temu, handlowalem z grupami może 1 sezon. I ani jednego więcej. Choć nie ukrywam, że z gospodarstwem dostałem też klientów z którymi tyle lat współpracuje i nawet nie chwalę się po ile można sprzedac bo po co. Zawsze trafi się taki luks znafffffca świata 

Dokładnie. Niektórzy chcieliby na tacy mieć podane coś na co pracujemy latami. 

Princa robimy równiez 65-85 po 1.4 za samo jablko, gala blisko 2zl. 

Niech każdy sobie pomyśli ile warte mogą być takie kontakty

 

P s nie to żebym się szczycił że w takich cenach sprzedaje towar bo to nie są rarytasy..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Guest Wgr said:

Dokładnie. Niektórzy chcieliby na tacy mieć podane coś na co pracujemy latami. 

Princa robimy równiez 65-85 po 1.4 za samo jablko, gala blisko 2zl. 

Niech każdy sobie pomyśli ile warte mogą być takie kontakty

 

P s nie to żebym się szczycił że w takich cenach sprzedaje towar bo to nie są rarytasy..

 

Ale rozumiem że sami to szykujecie w jakieś kartony czy coś? Jak tak to ile wychodzi takie sortowanie na kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Dfytx napisał:

Ale rozumiem że sami to szykujecie w jakieś kartony czy coś? Jak tak to ile wychodzi takie sortowanie na kg?

To towar jest sortowany u nas w gospodarstwie. 8 osób w 10 godzin jest w stanie zrobić 15 ton jabłka. Naszego jabłka.

Gdybym wzial towar od pierwszego lepszego to w tym czasie zrobiliśmy  połowę tego lub mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Guest Wgr said:

To towar jest sortowany u nas w gospodarstwie. 8 osób w 10 godzin jest w stanie zrobić 15 ton jabłka. Naszego jabłka.

Gdybym wzial towar od pierwszego lepszego to w tym czasie zrobiliśmy  połowę tego lub mniej.

 

To elegancko, ja mam 19lat i jak patrzę jak moi rodzice oddają te jabłka do grup za grosze to aż się przykro robi, zastanawiam się nad kupnem jakiejś sortowni i sprzedaży bardziej na własną rękę,  tylko nie wiem gdzie można znaleźć potencjalnych klientów zza granicy ale to może się z czasem sami znajdą, zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Asdfg napisał:

To elegancko, ja mam 19lat i jak patrzę jak moi rodzice oddają te jabłka do grup za grosze to aż się przykro robi, zastanawiam się nad kupnem jakiejś sortowni i sprzedaży bardziej na własną rękę,  tylko nie wiem gdzie można znaleźć potencjalnych klientów zza granicy ale to może się z czasem sami znajdą, zobaczymy 

Jak masz 19 lat to się nie wpier**/*** w sadownictwo. Znajdź sobie jakoś robotę, będziesz miał lżej.  Chyba że jest bauer i masz z 50ha i cały park maszynowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Guest Wgr said:

Jak masz 19 lat to się nie wpier**/*** w sadownictwo. Znajdź sobie jakoś robotę, będziesz miał lżej.  Chyba że jest bauer i masz z 50ha i cały park maszynowy

Może nie 50 ale 20 jest i maszyny wszystkie potrzebne tez, kasy dla siebie na najbliższe 5 lat mam bo na krypto mi się udało trochę zgarnąć więc można się pobawić, także na spokojnie, szkoda to zmarnować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt


×
×
  • Dodaj nową pozycję...