Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek 90
2 godziny temu, Gość Asad napisał:

No prawda, Radomsko i okolice idą na rekord!

Gdzie ida na rekord ? Na dmeninie widzialem ostatnio 30 t z ha denara wiec nie powiedzial bym ze to jakas dobra wydajnosc  pozne odmiany moze i tak beda plonowac ladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, A_2 napisał:

Wiecie, zależy w jakim regionie ile tego deszczu spadło, wiem od kumpla że wczoraj małopolska okolice Tarnowa dostała blisko 20 l/m2 u nas okolice środy spadło niecałe 5 l/m2 i w sumie tą proporcje można stosować dla całego lipca. No i to wszystko ma potem odzwierciedlenie w cenie ziemniaka w danym regionie ..

Ok Sieradza 8litrow

IMG_20230726_174624_940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest płytki rynek ziemniaka w tym roku, widać to po ofertach rolników na igrit.pl - barometr dziś pokazuje 56% sprzedających - masa ofert kupna, mało ofert sprzedaży. To rynek producenta. ceny już idą w górę. Zresztą ta sytuacja ma odniesienie nie tylko do ziemniaków, za chwilę będzie podobnie ze zbożem (rośnie cena), warzywa, owoce .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, A_2 napisał:

Generalnie jest płytki rynek ziemniaka w tym roku, widać to po ofertach rolników na igrit.pl - barometr dziś pokazuje 56% sprzedających - masa ofert kupna, mało ofert sprzedaży. To rynek producenta. ceny już idą w górę. Zresztą ta sytuacja ma odniesienie nie tylko do ziemniaków, za chwilę będzie podobnie ze zbożem (rośnie cena), warzywa, owoce .. 

Obyś się nie mylił z tymi wzrostami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Klimek
6 godzin temu, A_2 napisał:

Generalnie jest płytki rynek ziemniaka w tym roku, widać to po ofertach rolników na igrit.pl - barometr dziś pokazuje 56% sprzedających - masa ofert kupna, mało ofert sprzedaży. To rynek producenta. ceny już idą w górę. Zresztą ta sytuacja ma odniesienie nie tylko do ziemniaków, za chwilę będzie podobnie ze zbożem (rośnie cena), warzywa, owoce .. 

Znajomy zawiózł żyto po 320.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Spadki na wszystko w dół a ziemniak większość 99 gr w marketach promocja ten rok się zapowiada bardzo nisko i nie pisać tu że będzie drogo bo gówno będzie drogo obiecanki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemniaka będzie w hu, codzienne opady na północy PL już nabijają plonu a taki ma być cały sierpień. Ważne żeby w małopolsce, świetokrzyskim i na sieradzu było mniej bo te trzy rejony najbardziej psują cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Jarek
4 minuty temu, Gość rura napisał:

Ziemniaka będzie w hu, codzienne opady na północy PL już nabijają plonu a taki ma być cały sierpień. Ważne żeby w małopolsce, świetokrzyskim i na sieradzu było mniej bo te trzy rejony najbardziej psują cenę.

Człowieku na Sieradzu jest dużo mniej,jeszcze my na Sieradz będziemy wozili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział jeden polityk Nie strasz nie strasz bo sie zesrasz. Plantacje które padły juz nie powstana a pózne zalezy jaka odniana i jaka kondycja .Choc pod krzakiem jest nie za ciekawie . Jesli jestes rolnikiem i wypisujesz takie bzdury to H.j z toba bo srasz we własne gniazdo ,jesli handlarzem to oki wszystko rozumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FHU ja..
18 minut temu, asus71 napisał:

Jak to powiedział jeden polityk Nie strasz nie strasz bo sie zesrasz. Plantacje które padły juz nie powstana a pózne zalezy jaka odniana i jaka kondycja .Choc pod krzakiem jest nie za ciekawie . Jesli jestes rolnikiem i wypisujesz takie bzdury to H.j z toba bo srasz we własne gniazdo ,jesli handlarzem to oki wszystko rozumie

A ja jestem handlarzem i wolę jak jest drogo i zrozum to że większość nas woli jak jest drogo. Drogi towar zawsze schodzi i nikt nie narzeka na cenę. A jak jest tanio to zawsze jakiś pseudorolnik dostarczy do klienta po kosztach i się cieszy że sprzedał. A ten sam rolnik jak jest powiedzmy 20 zł worek to niema z czego opuścić przy tirze 50 gr ale jak jest 10 worek to potrafi za 8 sam dostarczyć :) cała wasz filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
19 minut temu, A_2 napisał:

dużo racji w tym co napisałeś jest

Twoja aktywność w komentarzach jest zdumiewająca, piszesz na forach ziemniaki, warzywa, owoce. My prawdziwi rolnicy nie mamy czasu na wysiadywanie przy komputerach a ty praktycznie od niego nie odchodzisz. Dla mnie wiarogodność twoich wpisów jest zerowa. Pozdrawiam prawdziwych rolników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gość elzbieta napisał:

Twoja aktywność w komentarzach jest zdumiewająca, piszesz na forach ziemniaki, warzywa, owoce. My prawdziwi rolnicy nie mamy czasu na wysiadywanie przy komputerach a ty praktycznie od niego nie odchodzisz. Dla mnie wiarogodność twoich wpisów jest zerowa. Pozdrawiam prawdziwych rolników.

Ela, a co stoi na przeszkodzie być aktywnym na forum i prowadzić gospodarstwo? Nie rozumiem. telefon w kieszeni, różnorodność produkcji, szukanie alternatyw dla mało opłacalnych upraw, zasięganie języka ... nie rozumiem. Jak chłop to musi być ciemny i piszący raz na miesiąc? Poza tym, jestem zalogowany - możesz sprawdzić moja wiarygodność, Ty z kolei piszesz jako gość, raz możesz być Ela, a raz Wojtek .. taka to różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, asus71 napisał:

Jak to powiedział jeden polityk Nie strasz nie strasz bo sie zesrasz. Plantacje które padły juz nie powstana a pózne zalezy jaka odniana i jaka kondycja .Choc pod krzakiem jest nie za ciekawie . Jesli jestes rolnikiem i wypisujesz takie bzdury to H.j z toba bo srasz we własne gniazdo ,jesli handlarzem to oki wszystko rozumie

Typowa pisowska retoryka, kto myśli inaczej i patrzy trzeźwo bez bujania w obłokach jest przeciw nam. To że u ciebie padły nie znaczy że wszędzie tak jest, wychyl głowę poza swój powiat to się mocno zdziwisz. Byłeś kiedyś powyżej 54 równoleżnika? Jeżeli nie to ci podpowiem, różnica w wegetacji jest jakieś trzy tygodnie w stosunku do sieradza, miejscami nawet miesiąc, tam sadzi się w maju a plantacje ziemniaków maja jeszcze kwiaty. Nie zależy mi na niskiej cenie bo tak jak ktoś pisał przy wysokiej i ja zarobię i handlarz i odejście jest. Tylko dlaczego całą zimę sieradzaki jeżdżą po kraju i sprzedają się za co łaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widze ze uderzyłem w jakąs inna partie jak PIS choc mam ich głeboko gdzies Kolego powyzej twojego 54 równoleznika tak byłem i nie tylko na wczasach .Widziałem te plantacje pokazowe piekne oczywiscie masz racje wyrównany towat piekna łecina .Tylko wytłumacz mi jedno  kupujemy sadzeniaki z tych gospodarst powyzej 54 równoleznika a tam taki syf ze rece opadają .Reklamacja goni reklamacje Sadzeniaki porazone schorowane niesolidnie wysortowane .Jak tak robicie jadalne to gratulacjaJak bys chciał to moge podesłac kilka zdjec z tych waszych pieknych ziemniaków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Miro napisał:

Troche popadało a tu już każdy myśli że już będzie extra urodzaj. I tak tyle się nie urodzi co w ubiegłym roku. Dziś ziemniak poszedł w górę.

14 litrów / m2 - suma lipcowych opadów, okolice środy wlkp - także tak. Dobre i to, cieszmy się z małych rzeczy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2023 o 07:28, Gość rura napisał:

Ziemniaka będzie w hu, codzienne opady na północy PL już nabijają plonu a taki ma być cały sierpień. Ważne żeby w małopolsce, świetokrzyskim i na sieradzu było mniej bo te trzy rejony najbardziej psują cenę.

Dowaliłeś z tym świętokrzyskim sam puszczasz pierwszy oby tylko do domu jak najszybciej jechać a później zgarniasz na innych spadek ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...