Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Janek Proszowice

Jak w Proszowicach placi się już 18 zł za ładnego ziemniaka nie mówię o gnoju za 13 zł prawda jest taka że ziemniak powoli drożeje kto ma ładny towar to wezmie 25 zł na wiosnę bez problemu i widać że zainteresowanie jest bardzo duże bo górale dzwonią i proszą się o towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kortez

Rumuni gorale a niedlugo kosmici przyleca po ziemniaka takie zainteresowanie . Tylko ceny jak nie bylo tak nie ma a te 25 zl na  wiosne to tez zadna rewelacja . Bedzie 30. Mysle ale to koncem kwietnia.poczatkiem maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

hu*** bedzie nie cena, trzeba się cieszyć ze jest ta złotówka bo za rok o tej porze to o złotówie można pomarzyć patrząc chociażby na zainteresowanie sadzeniakiem , nie obsianych polach pszenica, rewelacyjna cena za qq oraz jako takiej cenie na ziemniaka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadzeniak nie jest problemem, mogę zrobić Soraya 35-55, cena w bb 2,5 zł/kg na dziś, problem jest czy  się koszty nowych nowych nasadzeń wrócą czy nie. Na pewnym spotkaniu pewien gość zaproszony powiedział mądre zdanie i tego się trzymam cały czas "żeby uprawiać ziemniaki  jadalnego trzeba mieć dwie rzeczy :przechowalnię i pieniądze do dyspozycji bez limitu (na następny sezon)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 10:54, Gość Kortez napisał:

Rumuni gorale a niedlugo kosmici przyleca po ziemniaka takie zainteresowanie . Tylko ceny jak nie bylo tak nie ma a te 25 zl na  wiosne to tez zadna rewelacja . Bedzie 30. Mysle ale to koncem kwietnia.poczatkiem maja.

Masz racje bedzie 30 zł ale za 15 kg młodego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość Cukier napisał:

Witam panowie! Orientujecie się może gdzie dostanę sadzeniaka melody? Miałem wstępnie dogadane w granum, ale jednak nie będą mieli w ofercie. Pozdrawiam! 

co roku biore z pod Błaszek mają dużo melody, cena połowę niższa niż z paszportami a ziemniak super plonuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem sadzeniaka przez 18 lat (ok 30- 40ha) i w tym roku przestałem ponieważ materiał do rozsady jest coraz droższy a to co przyjeżdża z Holandii, Niemiec, Irlandii to woła o pomstę do nieba.Poza tym coraz więcej opłat ze strony Piorinu i te ich ciągłe kontrole zniechęciły mnie.Pozdrawiam wytrwałych którzy jeszcze w tym tkwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek władek

Bo najłatwiej pasożytom z piorinu iść na kontrolę tam gdzie wszystko mają podane na tacy, przecież nie będą dochodzić kto handluje śmieciowym sadzeniakiem. Mają zaplanowaną jedną kontrolę na dzień to nie będą szukać lewizny pod błaszkami tylko pojada prosto do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość wujek władek napisał:

Bo najłatwiej pasożytom z piorinu iść na kontrolę tam gdzie wszystko mają podane na tacy, przecież nie będą dochodzić kto handluje śmieciowym sadzeniakiem. Mają zaplanowaną jedną kontrolę na dzień to nie będą szukać lewizny pod błaszkami tylko pojada prosto do ciebie.

coś w tym jest :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gość rolnik napisał:

ziemniak do sadzenia najlepiej z północy kraju, z błaszek co to może być jak tam co drugi rok sadzi się ziemniaki na tym samym polu.

Dziś piękna soraya poszła po 1.40zl kg w bigi na Bulgarie. Centrum ma dość gruntów. Żeby sadzić ziemniaki na tym samym polu to chyba tylko wczesne, późne to słabo wychodzą bez odpowiednich poplonów, zresztą teraz centrum wzbogaci się o grunty, Agrosad traci 500ha gruntów, KOWR rozdaje na przetargi dla rolników rolników indywidualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek władek
Godzinę temu, Gość Eryk napisał:

Dziś piękna soraya poszła po 1.40zl kg w bigi na Bulgarie. Centrum ma dość gruntów. Żeby sadzić ziemniaki na tym samym polu to chyba tylko wczesne, późne to słabo wychodzą bez odpowiednich poplonów, zresztą teraz centrum wzbogaci się o grunty, Agrosad traci 500ha gruntów, KOWR rozdaje na przetargi dla rolników rolników indywidualnych.

Ale w sadzeniakach wcale nie chodzi o dużą ilość gruntów pod uprawę choć zmianowanie pod plantacje nasienne musi być minimum cztery lata więc gadanie sieradzaków że da się co roku albo co dwa można między bajki włożyć. A poza tym jak chcecie zachować izolację przestrzenną jak tam u was ziemniaki przy ziemniakach rosną, przecież to od razu jest dyskwalifikacja nawet bez wjazdu inspektora na pole. Główną przyczyną dlaczego sadzeniaki uprawia się na północy a najlepiej nad morzem jest klimat, chodzi tu o wiatry wiejące praktycznie non stop które uniemożliwiają mszycom przenoszącym wirusy przemieszczanie się z plantacji na plantację i zarażanie kolejnych roślin a jak do tego jeszcze dojdzie bryza morska to już całkiem super. A największy idiotyzm to twierdzenie że kupiłem kwalifikowane sadzeniaki i teraz posadzę parę lat, nawet choć kupił byś superelitę a będziesz miał nalot w sierpniu to spokojnie możesz trafić 50% porażenia Y i tyle z twoich sadzeniaków. W pasie poznań - łódź - warszawa - lublin takie robienie sadzeniaków we własnym zakresie to loteria tym bardziej że nikt od mszyc nie chroni regularnie plantacji towarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

właśnie miałem na myśli to co napisał wuja władek, ale nie umiałem ubrać tego w fachowe słowa. Pozdro wuja władek. 

Jak ceny ziemniaka na brudno nie na mycie, hurt/luz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Eryk napisał:

Dziś piękna soraya poszła po 1.40zl kg w bigi na Bulgarie. Centrum ma dość gruntów. Żeby sadzić ziemniaki na tym samym polu to chyba tylko wczesne, późne to słabo wychodzą bez odpowiednich poplonów, zresztą teraz centrum wzbogaci się o grunty, Agrosad traci 500ha gruntów, KOWR rozdaje na przetargi dla rolników rolników indywidualnych.

wróble🐦 też wystawili ekipę zakładową na przetarg 10 osób, pewnie dają 5-6ton za hektar to wezmą, mają tam kilka studni więc jest o co walczyć 100ha drogą nie chodzi, ciekawe czy "Słupy z ekipy zakładowej" będą tak chętnie własne gospodarki zastawiać pod czynsz dzierżawny? 😆nam zwykłym Chłopom szykuje się niezłe widowisko przetargowe. Ziemniak na razie płaci w tej chwili od 1,20-1,30 za kg centrum. następny sezon może już nie być taki spektakularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 15:52, Gość luk napisał:

robiłem sadzeniaka przez 18 lat (ok 30- 40ha) i w tym roku przestałem ponieważ materiał do rozsady jest coraz droższy a to co przyjeżdża z Holandii, Niemiec, Irlandii to woła o pomstę do nieba.Poza tym coraz więcej opłat ze strony Piorinu i te ich ciągłe kontrole zniechęciły mnie.Pozdrawiam wytrwałych którzy jeszcze w tym tkwią.

Masz racje trudny kawałek chleba…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tom
W dniu 29.12.2023 o 12:40, Gość Eryk napisał:

Dziś piękna soraya poszła po 1.40zl kg w bigi na Bulgarie. Centrum ma dość gruntów. Żeby sadzić ziemniaki na tym samym polu to chyba tylko wczesne, późne to słabo wychodzą bez odpowiednich poplonów, zresztą teraz centrum wzbogaci się o grunty, Agrosad traci 500ha gruntów, KOWR rozdaje na przetargi dla rolników rolników indywidualnych.

1,40 powiadasz 😅akurat puszczam na południe Europy i cenę sobie wymyśliłeś kolego heh bo 1.10 to jest max na tą chwilę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...