Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024
W dniu 30.01.2024 o 10:05, Gość Gosc. napisał:

Masz w sobie coś z ,,rzepa" który czepia się psiego ogona, filozoficzne wywody.

ja podaje fakty a Ty mówisz ze w świetokrzyskim niema jak/komu sprzedać więc trzeba wozić 300 km za 7 zł . Więc spytałem Ciebie czy to dobry interes ?? Bo ja tu sensu żadnego widze od początku tego przetargu czyli od października .

Zdaje mi się że dałbys ogłoszenie po 15-17 w domu to uwierz że napewno by Cię znaleźli, no chyba że masz totalny chłam i wozisz go złodziejom poniżej ceny paszowego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marl

Ja jestem z okolic Pińczowa. Ktoś kto wozi w góry to umie liczyc paliwo , swój czas itp.

Jeśli ktoś pisze, ze wożą tam tak tanio to byc może ma zawartą umowe po niskiej cenie i niestety trzeba się wywiązać??

Na  giełdzie hurtowej  w tymPińczowie ziemniaki były tydzień temu 18-20 zł worek. W ostatnią sobotę troche mniejsze zainteresowanie ale poniżej 17 zł za worek nie było.

W okolicy Złotej jest kilka skupów, np:

 w Stawiszyce ( ten Pan ogłasza się na IGRIT ), w Kolosach , w Krzyżu, w Skalbmierzu i jest  sporo takich małych handlarzy co szukają ziemniaka na olx lub po prostu zamieszczają ogłoszenia na tablicach we wsi, ze kupują ziemniaki i przyjezdzają na miejsce.

Bez przesady, nie róbcie z południowej części świetokrzyskiego jakiegoś zaścianka, każdy ma internet i telefon i może podzwonić aby się ceny dowiedzieć.

Małych rolników co mają po 50 worków towaru to raczej nie ma a jak taki ma tyle towaru to zapina przyczepkę za osobowym i jedzie własnie na giełde w Pińczowie lub Skalbmierzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janek Proszowice

Panowie cena w górę zainteresowanie bardzo duże teraz jest nas czas dzisiaj sprzedane po 23 zł 1000 worków.Pozdrawiam wszystkich co trzymają cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazimierz Skalbmierz

Panowie trzymać gacie wysoko w nocy na giełdzie poniżej 20zł  nie schodzimy kto będzie dawał taniej wraca na kapciach do domu.Górale od rana dzwonią i 20 zł juz zaczynają oferować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sprzedaje

Wróciłem wczoraj z Niemiec i powiem tak, plon w Niemczech był dobry tego roku ale co z tego jak dużo pol zalanych i nie było możliwości wykopania. W Niemczech producenci wzięli odszkodowania i są zadowolenie. Teraz biorą się za handel bo kontakty mają i wykupują towar z zerowym ryzykiem. Więc My też trzymajmy cene bo niedługo i nasz towar pojawi się na zagranicznych stołach. Pozdrawiam myślących kolegów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KNS
24 minuty temu, Gość Kazimierz Skalbmierz napisał:

Panowie trzymać gacie wysoko w nocy na giełdzie poniżej 20zł  nie schodzimy kto będzie dawał taniej wraca na kapciach do domu.Górale od rana dzwonią i 20 zł juz zaczynają oferować.

KNS to nie górale 🫣 jednak Kraków reguluje cenę szal na ziemniaki widocznie maleje 20-19 wołane rybitwy skalbmierz hmm 15-16 obstawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Do Kns
11 godzin temu, Gość KNS napisał:

KNS to nie górale 🫣 jednak Kraków reguluje cenę szal na ziemniaki widocznie maleje 20-19 wołane rybitwy skalbmierz hmm 15-16 obstawiam 

Obstawiam że wiosna będzie 10zł przynajmniej chwilowo dopóki wariaty się nie wysprzedadzą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
11 godzin temu, Gość KNS napisał:

KNS to nie górale 🫣 jednak Kraków reguluje cenę szal na ziemniaki widocznie maleje 20-19 wołane rybitwy skalbmierz hmm 15-16 obstawiam 

Tak dobrze żarło i zdechło igrit na czerwono pora na korektę!!! Na horyzoncie 15 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody
38 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Tak dobrze żarło i zdechło igrit na czerwono pora na korektę!!! Na horyzoncie 15 zł

Proszę czytać ogłoszenia ze zrozumieniem połowa to kaliber poniżej 45mm, trudno się przyzwyczaić że trzeba więcej dać dlatego taki się omija z daleka , pozdrawiam i chłodnej głowy 1.5.zl na pakowanie kal.40+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ehe
18 godzin temu, Gość marl napisał:

Ja jestem z okolic Pińczowa. Ktoś kto wozi w góry to umie liczyc paliwo , swój czas itp.

Jeśli ktoś pisze, ze wożą tam tak tanio to byc może ma zawartą umowe po niskiej cenie i niestety trzeba się wywiązać??

Na  giełdzie hurtowej  w tymPińczowie ziemniaki były tydzień temu 18-20 zł worek. W ostatnią sobotę troche mniejsze zainteresowanie ale poniżej 17 zł za worek nie było.

W okolicy Złotej jest kilka skupów, np:

 w Stawiszyce ( ten Pan ogłasza się na IGRIT ), w Kolosach , w Krzyżu, w Skalbmierzu i jest  sporo takich małych handlarzy co szukają ziemniaka na olx lub po prostu zamieszczają ogłoszenia na tablicach we wsi, ze kupują ziemniaki i przyjezdzają na miejsce.

Bez przesady, nie róbcie z południowej części świetokrzyskiego jakiegoś zaścianka, każdy ma internet i telefon i może podzwonić aby się ceny dowiedzieć.

Małych rolników co mają po 50 worków towaru to raczej nie ma a jak taki ma tyle towaru to zapina przyczepkę za osobowym i jedzie własnie na giełde w Pińczowie lub Skalbmierzu.

Do tego cały czas bije że sami sobie szkodzicie takim rozdawnictwem. Bo sprzedać z pewnościa jest gdzie i z mniejszymi kosztami. 

Co do tej umowy to przetarg był koncem wrzesnia to i koncem wrzesnia takiej ceny nie było zeby tak sie wygłupiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marl

Podaj rysopis tego "rekina biznesu" z TPI  co tak tanio sprzedaje te ziemniaki. Naprawdę ludzie co słabo kalkulowali koszty już zrezygnowali z produkcji ziemniaka. Jest w Skalbmierz towar gorszej jakości ( "jakość marketowa" )ale kupujący ma oczy i wtedy cena jest nizsza. W tym sezonie nikt prezentów nie robi. Zgodzę się tylko z tym, że jak jest rok gorszy, ziemniaka sporo i słabe zejście to rolnicy z TPI i TBU potrafią tak zaniżyć cenę że drożej mają towar rolnicy z ESI ( a czytając forum widzę, że ich nie lubicie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marl

Jeszcze wczoraj Pan Nawrot płacił 17 zl za worek żółtego ziemniaka. Okoliczne skupu wyżej jak 18 za worek nie dawały... Na giełdzie w Skalbmierz nie byłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent
6 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

Tak dobrze żarło i zdechło igrit na czerwono pora na korektę!!! Na horyzoncie 15 zł

I pisze to kupiec, kupcy na to forum powinni mieć zakaz wchodzenia i siania zbędnej paniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gość Producent napisał:

I pisze to kupiec, kupcy na to forum powinni mieć zakaz wchodzenia i siania zbędnej paniki. 

... wystarczy się zarejestrować - można. Wtedy każdy ma wiedzę z kim piszę, co pisał wcześniej .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
11 godzin temu, Gość ehe napisał:

Do tego cały czas bije że sami sobie szkodzicie takim rozdawnictwem. Bo sprzedać z pewnościa jest gdzie i z mniejszymi kosztami. 

Co do tej umowy to przetarg był koncem wrzesnia to i koncem wrzesnia takiej ceny nie było zeby tak sie wygłupiać.

Człowieku, ty ten temat rozkręciłeś i wyszedłeś na głupka pisząc że sprzedają po 65 groszy wożąc jeszcze 300 km. Dostałeś prawdziwą odpowiedź od gościa z tamtych okolic, zadyma nie wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ehe
W dniu 2.02.2024 o 11:37, Gość marl napisał:

Podaj rysopis tego "rekina biznesu" z TPI  co tak tanio sprzedaje te ziemniaki. Naprawdę ludzie co słabo kalkulowali koszty już zrezygnowali z produkcji ziemniaka. Jest w Skalbmierz towar gorszej jakości ( "jakość marketowa" )ale kupujący ma oczy i wtedy cena jest nizsza. W tym sezonie nikt prezentów nie robi. Zgodzę się tylko z tym, że jak jest rok gorszy, ziemniaka sporo i słabe zejście to rolnicy z TPI i TBU potrafią tak zaniżyć cenę że drożej mają towar rolnicy z ESI ( a czytając forum widzę, że ich nie lubicie).

Wystarczy wejśc w przetargi sluzby wieziennej.  Jak jest przetarg 1 pozycyjny na ziemniaki bo warzywa sa w osobnym pakiecie to nie jest sztuką obliczyc cene za kg znając kwote wybranej oferty i ilość wpisaną w zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marl

Jeśli mam podsumować rozmowę, to powiem tak: towaru w cenie  60 gr/kg to od września 2023 do teraz czyli  luty 2024 NIE WIDZIAŁEM na rynku. Ktoś kto wygrał taki przetarg to po prostu dokłada do takiego kontraktu. Spoko, dzięki  takiej wtopie może szybko wróci mu rozumiem do głowy. Trzeba myśleć pozytywnie gdy mowa o takiej konkurencji na rynku :)

Udanego handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Ja szykuję dla swoich w bb od 4+ 1.3zł. Dużo chętnych telefony się urywają, napewno będzie drożej, co widać po cenach sadzeniaków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...