Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, startowałem do przetargu publicznego na dostawę ziemniaka, a dokładniej 45 ton podzielone na 20 dostaw raz w tygodniu z rozładunkiem ręcznym. Jakieś gospodarstwo zaoferowało 97gr /kg .Jak to sie komuś opłaca??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
4 minuty temu, Gość Ted napisał:

Panowie, startowałem do przetargu publicznego na dostawę ziemniaka, a dokładniej 45 ton podzielone na 20 dostaw raz w tygodniu z rozładunkiem ręcznym. Jakieś gospodarstwo zaoferowało 97gr /kg .Jak to sie komuś opłaca??????

Może nie wiesz wszystkiego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cukier
4 godziny temu, Gość Ted napisał:

Panowie, startowałem do przetargu publicznego na dostawę ziemniaka, a dokładniej 45 ton podzielone na 20 dostaw raz w tygodniu z rozładunkiem ręcznym. Jakieś gospodarstwo zaoferowało 97gr /kg .Jak to sie komuś opłaca??????

Jeśli umowa tylko na przyszły rok to myślę, że te 97 groszy będzie spoko ceną. Ktoś pewnie pomyślał podobnie. Oczywiście mam nadzieję, że się grubo mylę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radek

Na Ukrainie ziemniaki drożeją mocno 

Ceny ziemniaków na Ukrainie kontynuują rajd – jakie są granice?

Analitycy EastFruit szacują, że w tym tygodniu hurtowe ceny ziemniaków na rynku ukraińskim po raz kolejny wzrosły . Według codziennego monitoringu ziemniaki sprzedają się dziś po 18-25 UAH/kg (0,48-0,67 USD/kg), czyli średnio o 12% drożej niż na koniec poprzedniego tygodnia roboczego.

W rezultacie ziemniaki na krajowym rynku Ukrainy są już średnio 4 razy droższe niż w analogicznym okresie 2023 roku. Co więcej, większość liczących się graczy na rynku jest przekonana o dalszym wzroście cen w tym segmencie. Wzrost cen napędzany jest informacjami o możliwych niedoborach jakościowych ziemniaków w magazynach przed końcem bieżącego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko niema co się takimi przejmować u nas Asy z Złotej koło Pińczowa woza w Bieszczady na Karny w Uhercach za 65 gr do końca kwietnia . Czyli robią jakieś 300 km i teren z górkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
4 godziny temu, Gość Ehe napisał:

Spoko niema co się takimi przejmować u nas Asy z Złotej koło Pińczowa woza w Bieszczady na Karny w Uhercach za 65 gr do końca kwietnia . Czyli robią jakieś 300 km i teren z górkami :)

Dobrze napisałeś, wszystko się zgadza, zapomniałeś tylko dodać że w świętokrzyskim nie ma gdzie sprzedać a jakiś pajac pisze że sprzedaje po 1,60. Złota Pińczowska nie jest jedyną, okolice te są z tradycjami w uprawie warzyw i chyba w handlu doskonale się orientują. Swoimi głupimi i to namacalnie ceny nie podniesiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość Gosc. napisał:

Dobrze napisałeś, wszystko się zgadza, zapomniałeś tylko dodać że w świętokrzyskim nie ma gdzie sprzedać a jakiś pajac pisze że sprzedaje po 1,60. Złota Pińczowska nie jest jedyną, okolice te są z tradycjami w uprawie warzyw i chyba w handlu doskonale się orientują. Swoimi głupimi i to namacalnie ceny nie podniesiesz.

Czyli chcesz powiedzieć ze za tą cene nie sprzedasz w domu ilości hurtowych nawet w świętokrzyskim ?? :) nieno jest internet jest targ w Pinczowie gdzie w tajemincy Ci powiem tez sprzedają sie ziemniaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
3 godziny temu, Gość ehe napisał:

Czyli chcesz powiedzieć ze za tą cene nie sprzedasz w domu ilości hurtowych nawet w świętokrzyskim ?? :) nieno jest internet jest targ w Pinczowie gdzie w tajemincy Ci powiem tez sprzedają sie ziemniaki...

To powiedz bez tajemnic po ile są ziemniaki w Pińczowie, hurt a nie po woreczku. Masz odwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gosc. napisał:

To powiedz bez tajemnic po ile są ziemniaki w Pińczowie, hurt a nie po woreczku. Masz odwagę?

Na igrit robi się czerwono trochę przysiadło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
25 minut temu, Gość Targpiast napisał:

Giełda we Wrocławiu wczoraj zawalona ziemniakiem 18-22 za 15 stke

Ziemniaka jest w chhuuu tylko każdy trzymał dobrze to już było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość Dbr napisał:

Ziemniaka jest w chhuuu tylko każdy trzymał dobrze to już było

Masz na to jakieś dowody, czy z porannych fusów wróżysz? Plony w sezonie 23 były mniejsze o średnio dla kraju 25-30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michu

Handlu jeszce 4 i pół miesiąca  czyli jeszce bardzo dużo a jedyne co mnie martwi to że tyle sadzonki idzie i boje się o przyszły rok i ja osobiście zmniejszam nasadzenie bo jestem swiadomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gość Michu napisał:

Handlu jeszce 4 i pół miesiąca  czyli jeszce bardzo dużo a jedyne co mnie martwi to że tyle sadzonki idzie i boje się o przyszły rok i ja osobiście zmniejszam nasadzenie bo jestem swiadomy

Handlu dobrego to zostało 3,5 m w maju to już Rumun psuje handel a co do nasadzeń to masz rację Napier… bez opamiętania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody
3 godziny temu, Gość Lol napisał:

Na igrit robi się czerwono trochę przysiadło

Gdzie przysiadło? Czytaj ze zrozumieniem ogłoszenia, połowa to kaliber sadzeniaka  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk
8 godzin temu, Gość Lol napisał:

Na igrit robi się czerwono trochę przysiadło

Tak sypnęło. 150 worków, 200 worków, 360 worków i kal 3.5-4 takie to sypnęło. Może 5 ogłoszeń z jakąś tam ilością większą. Każdy ma mniej i zrozumcie to handlarzyki. Ten rok jest nasz a następny może być wasz,ale o tym to już pogoda zdecyduje nie ilość nasadzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość POLSKI PRODUCENT ZIEMNIAKA

zluzujcie majty że będzie tyle nasadzone !!! wielu nowicjuszy chciało wejść w ten biznes, ale polegli na starcie jak się okazało że sadzeniaka jest połowa tego co zawsze, bo plantacje nasienne nie przeszły kwalifikacji, i nie kupią sadzeniaka, nawet dla starych wyjadaczy brakuje sadzeniaka. a ten szajs z ogłoszeń bez żadnego kwita, nie przebadany, bliżej nie znanej odmiany tak de facto i najlepsze- zawsze pierwszy rok po centrali to chyba żaden poważny producent tego nie kupi, bynajmniej ja bym tego nie kupił, także spokojnie bo może się okazać że kolejny rok z rzędu będą mniejsze nasadzenia, i mniejsze zbiory jeśli pogoda nie dopisze. Pozdro :) :):) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek Skalbmierz

A ja z domu po 21 sprzedałem dzisiaj 1000 worków górale płacili i byli zadowoleni w środę mają przyjechać po następne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość margaryna
8 godzin temu, Gość Miro napisał:

A mądry STACH z igrit tylko dzwoni i grosze oferuje. Taniocha się skończyła.

Ze dwa tygodnie temu jeździł po kraju 60 groszy oferował i mówił że już prawie całą PL objechał i nikt mu nie chce sprzedać a z litwy mu po złotówce na miejsce przywożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Giewont
6 godzin temu, Gość Jarek Skalbmierz napisał:

A ja z domu po 21 sprzedałem dzisiaj 1000 worków górale płacili i byli zadowoleni w środę mają przyjechać po następne auto.

No górale jasne że zadowoleni jak tanio kupili. Ziemniak kręcony 10zl więc dwie pyry i worek odbity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gość Gosc. napisał:

To powiedz bez tajemnic po ile są ziemniaki w Pińczowie, hurt a nie po woreczku. Masz odwagę?

Nwm bo mam swoich producentów od których bierze się co roku bo towar jest jakościowy,

Ale chyba nie chcesz powiedziec że w Pinczowie ziemniak jest po 9,50 tak jak wozicie 300 km po 0,65 groszy i paliwo odbić to jakieś 7 zł może wyjdzie. To Ty tu widzisz naprawde sens tego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
2 godziny temu, Gość ehe napisał:

Nwm bo mam swoich producentów od których bierze się co roku bo towar jest jakościowy,

Ale chyba nie chcesz powiedziec że w Pinczowie ziemniak jest po 9,50 tak jak wozicie 300 km po 0,65 groszy i paliwo odbić to jakieś 7 zł może wyjdzie. To Ty tu widzisz naprawde sens tego ??

Masz w sobie coś z ,,rzepa" który czepia się psiego ogona, filozoficzne wywody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...