Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bieniek
3 hours ago, Guest Gość said:

W małopolsce już jest pełno Rumunów  już ładują ziemniaki pozdrawiam wszystkich Rolników

A po ile ładują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Optymista
Godzinę temu, Gość Max napisał:

15zl to też dobra cena.

Szczególnie że sadzeniak 4000 tyś nawóz 3000 ropa po 7 nie da  się przechwalić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Max
Godzinę temu, Sebastian Szmudanowski napisał:

To była dobra cena przy nawozach o połowę tańszych czy paliwie za 4-5 zł. Praca ludzi kosztowała też około 15 zł . Także teraz to takie minimum się robi przy tych kosztach.. jeszcze jak prąd podciągną to już całkiem 😅

W Porównaniu do zboża to 15zl jest dobrą ceną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xyz
Godzinę temu, Gość Paweł napisał:

My strajkujemy przeciwko importowi płodów a tu ktoś ogłasza pyry ze wschodu i dolewa oliwy do ognia

Kolega a mi się wydaje że to nie tak z tymi pyrami jak myślisz u źle zrozumiałeś temat

Ja myślę że pyry pojechały a klient ich nie chce i ten ktoś próbuje je sprzedać żeby z nimi nie wracać bardziej tak to wygląda

A teraz z innej beczki jakie ceny obecnie transakcyjne żółte i czerwone w bb ilości tir ??

Małopolskie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Buła z mlekiem

Ziemniaki dopiero zaczną tanieć . Jest więcej towaru niż się wydawało . Trzeba gdzieś to sprzedać … tylko gdzie ? Luty ciepły , kolejne miesiące też zapowiadają się ciepłe , także wczesny ziemniak też pokaże się  wcześniej niż rok temu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolas
1 hour ago, Guest Buła z mlekiem said:

Ziemniaki dopiero zaczną tanieć . Jest więcej towaru niż się wydawało . Trzeba gdzieś to sprzedać … tylko gdzie ? Luty ciepły , kolejne miesiące też zapowiadają się ciepłe , także wczesny ziemniak też pokaże się  wcześniej niż rok temu . 

Chciałbyś handlarzu, trochę staniej może, ale nie dużo, ziemniaka nie ma wiela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Była z mlekiem
45 minut temu, Gość Rolas napisał:

Chciałbyś handlarzu, trochę staniej może, ale nie dużo, ziemniaka nie ma wiela

Nie jestem handlarzem . Obiektywne spojrzenie na rzeczywistość a nie życie wyłącznie marzeniami które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości . Ziemniaki za chwilę będą poniżej złotówki . Kły zaczną rosnąć i trzeba sprzedawac bo przy tych temperaturach pyry będą sie gotować …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rol
35 minut temu, Gość Była z mlekiem napisał:

Nie jestem handlarzem . Obiektywne spojrzenie na rzeczywistość a nie życie wyłącznie marzeniami które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości . Ziemniaki za chwilę będą poniżej złotówki . Kły zaczną rosnąć i trzeba sprzedawac bo przy tych temperaturach pyry będą sie gotować …

Ja też nie jestem handlarzem ziemniaka jest w chu każdy trzymał bo liczył na 2 zł ale się przeliczyli przy tej pogodzie po 10 maja wczesny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość Rol napisał:

Ja też nie jestem handlarzem ziemniaka jest w chu każdy trzymał bo liczył na 2 zł ale się przeliczyli przy tej pogodzie po 10 maja wczesny

Mamy koniec lutego, do maja jest 3 miesiące, a pogoda dziś taka - a jaka będzie do maja, to wróżbiarstwo. Przyjdzie maj, to Ci powiem co będzie, teraz jeszcze marzec się nie zaczął ..Więc co będzie w maju z ziemniakami, dowiemy się w maju ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

O tuż to. Powiew wiosny poczynił ruchy na rynku, fakt że kiełki ruszyły i kopce z przechowalnia muszą być sprzedane ale do ziemniaków z kampanii 2024 daleka droga. Od posadzenia do wykopków też. Mam w chłodni jeszcze towaru i nie czuje aby była tragedia. A import był, jest i będzie. Nie wszystko z importu idzie zrobić i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

a wy jesteście jasnowidzami że wiecie że będzie tanieć ?  skoro jesteście jasnowidzami to grajcie w totka po cholere zajmujecie się tymi pyrami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier

Tak z ciekawości zapytam, jak u Was sytuacja na polach? Jestem z regionu gdzie uprawia się mało ziemniaka pod włókniną (kuj-pom), ale póki co to w wielu miejscach stoi woda. Do tego zapowiadają kolejne deszcze. Nie wiem kiedy uda się wjechać z wczesnymi ziemniakami, czy rozsadą kapusty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
10 godzin temu, Gość Misi 2780 napisał:

Dzisiaj ładowałem po 1.66 do mycia

Człowieku, chyba ładowałeś gnój na furę i myślałeś że to są ziemniaki. Idź do chałupy odśwież się bo logika do ciebie nie dociera, ,,misikróliku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lili
6 godzin temu, Gość Grzesiek napisał:

Ok, dzięki a bez mycia jak płacą za ziemniaki premium? Lilli, Quinn? 

Napisane było ogłoszenie że kupi ilości torowe po 0,8 w big bag i 1 zł w workach po 15 kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ppp
Godzinę temu, Gość Lili napisał:

Napisane było ogłoszenie że kupi ilości torowe po 0,8 w big bag i 1 zł w workach po 15 kg 

Tak kaliber do 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rura
2 godziny temu, Gość Lili napisał:

Napisane było ogłoszenie że kupi ilości torowe po 0,8 w big bag i 1 zł w workach po 15 kg 

Po złotówce chodzi kaliber 30-40 na obieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Kujawiak
21 godzin temu, Gość rura napisał:

Po złotówce chodzi kaliber 30-40 na obieranie.

Woęc Cena grubego ziemniaka zrównała się z drobnym na obieranie… zastój . 15 zł za worek 15 kg oferują kucy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...