Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ekonomista
9 godzin temu, Gość Witold napisał:

Ja mam babcie z dobrą emeryturą to i tak wyjdę na swoje.

W październiku covid + małpia ospa i babcia może pomagać, ale z zaświatow. W takim wieku nikt nie zna dnia ani godziny.

 

13 godzin temu, Gość HandelZagranica napisał:

Chłopie w czym problem ?nie musisz produkować, możesz handlować skoro widzisz w tym dobry interes ...

Już dawno wyleczyłem się z produkcji warzyw. Co trzeba to kupie od chłopka i na targowisku sprzedam z marżą, która mnie zadowoli. W tym roku sam rzepak i pszenica, wyjdę na tym lepiej niż na warzywach.

 

Lepszy mały handelek niż duży szpadelek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie chłopy jak czytam co piszecie to dumny jestem z siebie. W zeszłym roku miałem 7ha i przy od jesieni po tych pyrach został mi tylko ból kręgosłupa bo sprzedaż po 12 to były dla mnie śmieszne pieniądze. W tym roku mam 3 ha i miejmy nadzieję że jakoś uda mi się to sprzedać w detalu i na restaurację. Co najśmieszniejsze w tym roku najlepiej zarobiłem na "drobnych" które miały iść do mnie w pole.  W przyszłym roku myślę że działka 1,5 ha to max co zasadzę. Z domu na detal starczy. 

Piszecie o imporcie, o zaniżaniu cen itp. trzeba być idiotą żeby w takiej branży robić. Niech sobie ludzie zaniżają. Ja dziś zamiast myśleć o kopaniu za dwa tyg, grzebaniu przy Annie, denerwowanie się że paliwo po 8 a pas do Anny w przeciągu 3 lat podrożał 3 krotnie itd martwię się o żonę i dom i mam to w d a jak ktoś chce być niewolnikiem to niech będzie nie ważne czy u nas czy z zachodu. Bądźmy szczerzy i tak nikt naszej pracy nie doceniał to może jak jej zabraknie to doceni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maruda

Szanujmy chłopków bo kto da tak zarobić jak nie oni? Pójdziesz do roboty to będziesz musiał zapier.... A tak wypier..... chłopka bez mydła. 2 kursy się zrobi w tygodniu i jest tyle co przez miesiąc w robocie. Apeluje szanujmy chłopków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys to mowilem ze jak rolnik tanio sprzedaje to doklada z emerytury rodzicow a teraz emerytura 1300 zl nawet na tone ekogroszku nie starczy na wet na 500 kilo to rownowartosc okolo 400 kg ?.Paliwo niedlugo 10 zl a tu jeden pisze ze narobil zapasow ale jak mu sie te zapasy skoncza to da 10 zl i ciekawe co powie .Ogolnie ziemniak mlody pod koniec czerwca minimum 0.80 groszy bo ponizej to dokladanie w tych czasach pozdrawiam zeby nam sie zylo w miare okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Daniel

Powinni wszystkim bez wyjątku zabrać te dopłaty i inne zapomogi, tak żeby chłopek, rolnik, dziad, cham, małorolny, dużorolny, skoczek, dwuetatowiec itp zarabiali TYLKO z tych ziemniaków ale nie dokładaja z czego popadnie, zaraz to będą ziemie sprzedawać żeby mieć na produkcje. Gdzie jest granica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Piszecie że rolnik taki i inny liczyć nie umie, no więc nie każdy nie umie liczyć tylko jak ma sprzedać np po 20 za worek jak reszta sprzedaje po15 , dlatego nie kopie, najwyżej kapustę i brokuł posadzę na innym polu , nie mam 15 lat jestem już w wieku wyluzowanym, mam krowy i byki one chętnie zjedzą kartofelki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Daniel napisał:

Powinni wszystkim bez wyjątku zabrać te dopłaty i inne zapomogi, tak żeby chłopek, rolnik, dziad, cham, małorolny, dużorolny, skoczek, dwuetatowiec itp zarabiali TYLKO z tych ziemniaków ale nie dokładaja z czego popadnie, zaraz to będą ziemie sprzedawać żeby mieć na produkcje. Gdzie jest granica? 

"Gdzie jest granica? " Aż do końca... chłopa lub ziemniaka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik sieradz
35 minut temu, Sieradzak napisał:

Łe no to cena po h.....W tym tygodniu ani jednego worka nie ukopałem a teraz jest oberwanie chmury więc może nasi geniusze się opamietaja

Niech pada tak z tydzień to może pół wygnjje i na jesień się weźmie pieniadz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Opolski dżonun napisał:

Targ piast można było kupić po 10zł/15kg

Tak tak potężny opolski dżonunie można było kupić ale ziemniak z Sieradza sprzed 3 dni ??? Bo nie którzy mistrzowie rolnictwa się na targpiascie tyle zastali ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Proxima
8 godzin temu, Gość Opolski dżonun napisał:

Targ piast można było kupić po 10zł/15kg

Coś chyba ci się pomyliło. No chyba że ziemniaki które nadają się już, tylko do utylizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik.
3 godziny temu, Gość Proxima napisał:

Coś chyba ci się pomyliło. No chyba że ziemniaki które nadają się już, tylko do utylizacji

 

3 godziny temu, Gość Proxima napisał:

Coś chyba ci się pomyliło. No chyba że ziemniaki które nadają się już, tylko do utylizacji

To po ile są na targpiast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...